Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110

200 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 12 lipiec 2007 - 11:48

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 nie zastanawiałes sie nad jakąś używaną megą albo dominatorem maxi?

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Dzisiaj, 23:14
  •  

#22 Share nigger nigger

nigger
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 lipiec 2007 - 19:56

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 kupilismy new hollanda tc54, a tobie co bym zaproponował? tc56 ^_^ albo jak kolega wyzej cos z claasa i tez zebys sobie nie myslal ze jak kupisz claasa to bedziesz mial bezawaryjny kombajn no chyba ze kupisz nowy nie ma rzeczy ktore by sie nie psuly przeciez po to sa serwisy jak i do nowych tak i do uzywanych.

#23 Share Marcin

Marcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 22:58

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Na razie brałem pod uwage tylko polski wyrób ze względu na niższe nakłady związane z naprawami. Też mam znajomego człowieka, który pracował kiedyś w fabryce w płocku ( tak nawiasem mówiąc w życiu nie widziałem lepszego fachowca od tych maszyn) i on mi właśnie zachwala bs-a omłot ma podobno niesamowity tylko trzeba umiec go ustawić, podobno new holland zrobił kiedyś testy polowe swoich modeli i płockich i podobno dokumentacje z testów bs-a zniszczono gdyż za dobrze wypadł na tle new hollandów, tak tylko słyszałem...)
Jeśli sambao narzeka na omłot w rzepaku i pisże że omłóci "tylko" 4-6 ton na godzinę to przed chwilą policzyłem ile dzisiaj omłóciłęm rekord+super razem wzięte i wychodzi: 3.2 hektara w 2,5 godziny co daje: 1.28 ha na godzinę, przy plonie 3,5 tony z hektara wychodzi 4,48 tony na godzinę. wiec jeśli mi by jeden kombajn wymłocił 4-6 tony rzepaku na godzinę to ja bym był z niego zadowolony...... Pozostaje jeszcze tylko kwestia czy warto jeśli w poprzednim roku oba kombajny pracowały u mnie 10 dni. Za wszelkie sugestie będe wdzięczny. A teraz idę w kime bo rano trzeba przygotowac dwa czarwone szatany do akcji i pozdrawiam wszytkich kombajnistó i rolników :P

#24 Share sambao

sambao

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 17 lipiec 2007 - 07:53

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Wczoraj poszedł mi ślimak od podajnika kłosowego gdzieś 4 godziny przestoju.
GMO jest ok!!!

#25 Share Wituś

Wituś

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo. Rolnictwo.

Napisany 05 styczeń 2008 - 21:19

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Osobiście nie mam tego kombajnu ale interesuje się nim bardzo bo mi sie podoba i go może za parę lat kupie. Jak rozmawiałem z użytkownikami tego kombajnu to każdy go chwalił i nie mógł złego słowa o nim powiedzieć. Moim zdaniem jest to bardzo dobra maszyna.

#26 Share tommierz

tommierz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 kwiecień 2008 - 16:52

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 WiTAM WSZYSTKICH POSIADACZY BIZONA BS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mam na sprzedanie sita do bizona bs z-110 do regeneracji. Nowe Kosztują w sklepie ok 2500zł a w fabryce maszyn żniwnych ok 3000:(. Cena za moje to ko 450zł do negocjacji. Byc moze przydadzą się komuś jako podstawa do regeneracji Waszych starych lub na części. Sam szukałem używanych ale nie mogłem znalęźć i zmuszoby byłem do zakupu nowych. Najczęściej wypadają w nich blaszki i kombajn nie przesiewa tak jak powinien, niestety ich nie mozna kupić w sklepie w detalu.

WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH PROSZĘ O KONTAKT POD NR 0608 110 613.

#27 Share misztal

misztal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 kwiecień 2008 - 20:54

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Widać, że sporo się dostało BS-owi. To dziwne bo ja użytkuję Z110 od 2001 roku (kupiony nowy) i takich problemów jak wy opisujecie nie miałem. I tu chyba w grę wchodzi zasada jak dbasz tak masz. Ewentualnie może niektóre egzemplarze są wykonane solidniej od innych (ale w to wątpię). Oczywiście poszło u mnie też parę pasków, ale naprawy nie trwały długo i obywało się bez przestojów. A były sezony gdy kombajn nie miał żadnej awarii. Jedyny mankament to to, że słabo ciągnie w rzepaku. Ale pocieszam się tym, że nowocześniejszy Medion w pobliskim gospodarstwie nie radzi sobie z nim lepiej.

#28 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 26 kwiecień 2008 - 21:01

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 No paskow na zniwa to zawsze byl zapas 60% paskow wogole niiby jeden z wiekszych i wydajniejszych bizonow jak nie najbardzije wydajny a jednk przy dlugiej ciaglej pracy pow 3 dni bez przerwy to juz bylo oczekiwanie na awarie poczciwy jest ktos tu na forum napisal ze jest taki zagadkowy bo nigdy nie wiesz co sie stanie xd nastepnego.
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#29 Share sambao

sambao

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 30 kwiecień 2008 - 21:47

WiTAM WSZYSTKICH POSIADACZY BIZONA BS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mam na sprzedanie sita do bizona bs z-110 do regeneracji. Nowe Kosztują w sklepie ok 2500zł a w fabryce maszyn żniwnych ok 3000:(. Cena za moje to ko 450zł do negocjacji. Byc moze przydadzą się komuś jako podstawa do regeneracji Waszych starych lub na części. Sam szukałem używanych ale nie mogłem znalęźć i zmuszoby byłem do zakupu nowych. Najczęściej wypadają w nich blaszki i kombajn nie przesiewa tak jak powinien, niestety ich nie mozna kupić w sklepie w detalu.

WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH PROSZĘ O KONTAKT POD NR 0608 110 613.

Jak chcesz to ja ci sprzedam swoje za 200 do regeneracji

Edytowany przez krolikNH, 08 luty 2009 - 09:43.

GMO jest ok!!!

#30 Share mrozo22

mrozo22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 21:02

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Witam, jestem nowym uzytkownikiem wiec z gory przepraszam jesli lamie jakies ustalone zasady:). Mam pytanko, po tegorocznych zniwach chcialbym sprzedac Bizona BS Z110 z 97 roku, bez klimy, bez stolu do rzepaku i bez przystawki do kukurydzy, jest sieczkarnia. Jaka jest rozsadna cena ktora moglbym za niego dostac, malo jest ogloszen na necie na ten temat, prosze o pomoc. Aha o ile dobrze pamietam silnik jest jelcza. POZDRAWIAM I Z GORY DZIEKUJE ZA POMOC.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 09 lipiec 2008 - 21:50

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 panowie mam takie pytanie czy z 110 mają tylko rotery czy posiadają też klawisze, bardzo bym prosił jak ktoś posiada taką wiedzę żeby napisał jak wygląda omłot w tych kombajnach z góry dzięki.

#32 Share sambao

sambao

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 12:22

No to teraz ja coś dodam. Mialem bs-a 6 lat od 2001 do 2007 kosilem nim 6 sezonow. jak go kupilem byl caly do remontu tzn wymienilem wszystkie podkreslam wszystkie lozyska i pasy przez te 6 sezonow nie mialem zadnej awarii wedlug mnie dobrze dopracowany jego duzy plus to to ze hydrostatik , a teraz wady: silnik 220KM pali dużo paliwa ok 270l na dzień, nie jest prawda ze nie ma po nim strat ziarna spotkalem sie juz z kilkoma uzytkownikami tego kombajnu i wszyscy mowili to samo ze sypie zbożem i nie ma na to rady... pytacie jak to mozliwe skoro ma az 5 bebnow mlucacych separator odrzutnik i mlocarnie?? odpowiedz jest prosta sloma przechodzac przez te 7 bebnow zostaje mocno zmielona mnostwo tej sieczki zsypuje sie na podsiewacz a potem ta masa idzie na sita ktore nie dawaja sobie rady!!! takie sa fakty, kombajnow z takimi bebnami chyba juz nie produkuja (nie wiem czy na pewno) ale chyba nie wiekszosc producentow robi klasyczne wytrzasacze i to jest najleprze rozwiazanie!!!, co jeszcze hhmmmm ceny czesci nie sa wcale male , jego masa to tez jest problem sam wazy hyba jak sie nie myle jakies 10ton+ heder 1.5 tony i do tego 4 tony ziarna co daje 15.5 tony i lekko mokrawe pole i siedzi po drabinke w ziemi ;) . Ja osobiscie nie polecam tego kombajnu.

Trochę się z tobą nie zgodzę bo właśnie teraz zarówno claas czy new holland w kombajnach z górnej półki dokładają coraz to więcej bębnów. Kombajn trzeba jeszcze ustawić zanim się wjedzie w pole. Nie mówię że jest bezawaryjny ale on już sporo pola nakosił. Ja planuję go wymienić gdzieś za dwa lata. Jeżeli części do niego są drogie to dlaczego ja jadę po nowe sita a sąsiad musi spawać swoje w claasie mega. Żeby nie było to mam niemiecki traktor i wiem co to znaczy koszty awarii w maszynie o dobrej marce. Kombajn BS na te czasy co był produkowany był wielki nie można go porównywać do kombajnów które są teraz produkowane. Nakosiłem nim już lekko ponad 2000 hektarów i jeszcze go nie utopiłem ani razu. Ja planuję go wymienić na new hollanda cs-a.

Posta piszemy w oknie "białym"!

Edytowany przez sambao, 11 styczeń 2009 - 12:38.

GMO jest ok!!!

#33 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 19:24

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 ja słyszałem ze wilgotnego materiału nie lubi... ale tylko tak słyszałem może nieprawda;) pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#34 Share piotrekfarm

piotrekfarm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Inżynieria chemiczna, Rolnictwo

Napisany 07 luty 2009 - 22:55

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Bs do kitu słoma po nim zciachana belki po prasie sie rozwalaja... tragedia z cieciem jak rosa idzie czy wilgotne zboze ... nie polecam mialem nowego jeden sezon i zrezygnowalem z tego sprzetu

#35 Share farmer120ha

farmer120ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 07:55

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Czy ktoś wie od którego roku produkowali BS-y..?? Czym się różnią modele z początku produkcji od tych z końca i BS Z110 od Bs 5110...?? :D
Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

#36 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 08:56

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Pierwszy zszedł w 87' ale produkcja na duża skalę rozpoczeła się w 89'

#37 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 08:59

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 BS produkowali w latach 1989 - 2004

#38 Share farmer120ha

farmer120ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 08:59

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 A różnice...??Jakieś szczegóły charakterystyczne...??
Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

#39 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 09:10

BS produkowali w latach 1989 - 2004

BS produkowali do 2001r.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 09:12

BS produkowali w latach 1989 - 2004

Ostatni BS zszedł w 2001

A różnice to przede wszystkim lepsze wykonanie i wyposażenie. Do skandynawii motnowali silniki valmet 240km które były oszczędniejsze od krajowych