Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110

200 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marcin

Marcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 13 sierpień 2006 - 15:38

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Prosze o opinie posiadaczy lub użytkowników kombajnu Bizon BS Z-110 na temat wydajności, możliwości omłotu wilgotnego łanu, jakości omłotu podastawowych zbóż oraz kukurydzy, jakości pozostawionej słomy zarówno w formie rozdrobnionej jak i na zbiór, usterkowości oraz dostępności i cen części zamiennych, strat ziarna (podobno bardzo małe), jakości tzn. przede wszystkim czystości uzyskanego ziarna.
Za wszelkie poważne i popatre doświadczeniem wypowiedzi z góry dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Dzisiaj, 09:05
  •  

#2 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 17 sierpień 2006 - 21:09

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 nie mam takiego kombajnu i nie mialem z nim doczynienia wiec nie moge sie dokladnie wypowiedziec ale slyszalem ze gdy jest wilgotna sloma kombajl lubi sie zapchac. sloma po nim jest bardziej posiekana w porownaniu do zwyklego kombajnu

#3 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 17 sierpień 2006 - 21:16

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Ja też nie mam takiego kombajnu, ale dwa lata z rzędu kosił u mnie rzepak taki model. I jak tylko złapał więcej mokrej słomy to zapychały sie bębny(wytrząsacze). Dość ciężko sie je czyściło :/ Właściciel nie był też zadowolny z racy w kukurydzy, ukręcały mu sie jakieś wały, ale dkładnie nie wiem które. Poza takimi rzeczami nie narzekał na nic więcej. A maszyna kosiła sporo u niego.

#4 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 17 sierpień 2006 - 22:22

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 u mnie w SKR był BS kombajnista sobie go bardzo chwali a u nich maszyna nie stoj tylko mocno pracuje w sezoni pewnie ok 200ha wymłuci...z ta słoma to prawda a co do czyszczenia ich złota roczka wyspawała jakis pret i sobie czyszcza tym
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#5 Share massey255

massey255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 06 grudzień 2006 - 20:21

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 moj znajomy ma bsa i wtym roku zamienił na claasa mege350 bo sie "troche" psuł do nas w pole 3 razy jezdził ;D ;D ;D

#6 Share cygi

cygi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja,

Napisany 20 styczeń 2007 - 21:05

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 ja słyszalem ze nie wymłaca dobrze i nadaje sie tylko na czyste zboza... ale wsód moich zanajomych zdania sa podzielone
pozdrawiam Wszystkich AgroFoto'wiczów...

#7 Share sambao

sambao

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 31 styczeń 2007 - 11:23

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Witam! Jestem użytkownikiem kombajnu Bizon BS-Z110. Kupiłem go nowego trzy lata temu czyli przechodził trzy sezony. Do tej pory spalił mi się pas potrójny koszt 600zł, trzy paski podwójne od wytrząsacza koszt 200zł jeden(te paski paliły mi się tylko w rzepaku), łożysko koszt 150zł, poszły sita koszt 2500zł i jeszcze trochę palców plus gumy na hederze koszt niewiem ale grosze. Wszystkie remonty można wykonać samemu a po części mam 15 km do sklepu. Kombajn na dobrym słońcu wymłóci nawet do 14 ton zboża na godzinę, przy wilgotnej słomie jego wydajność spada do 4-5 ton na godzinę. Straty praktycznie nie stnieją dzięki bębnowej seperacji. Mankamentem tego kombajnu jest zły omłot w rzepaku od 4-6 ton na godzinę(zapychają się wytrząsacze). Rekordowy omłot kombajnu wynosi 135 ton w jednym dniu. kombajn młóci rocznie ok 450 ha zbóż i rzepaku i 50-70ha kukurydzy. Kombaj bardzo dobry do zbóż nie polecam do rzepaku lecz i tak koszę nim do 130ha rzepaku. Dałem za niego trzy lata temu 240tys. w tym komputer, klimatyzacja, szarpacz, i kopiowanie terenu.
GMO jest ok!!!

#8 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 31 styczeń 2007 - 12:09

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Tyle awarii przy tak nowej maszynie????,to nie do zgody jest..........
.

#9 Share sambao

sambao

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 31 styczeń 2007 - 14:13

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Kolega turbina to napewno Claasem Lexionem dysponuje
GMO jest ok!!!

#10 Share Marcin

Marcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 02 marzec 2007 - 19:48

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 W koncu jakiś użytkownik a nie ktoś kto coś tam słyszał czy mu sie wydaje. Dzięki Sambao:) Przymierzam sie do kupna używanego bs-a tylko niepokoją mnie te problemy z omłotem w wilgotnym łanie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zetor6441

zetor6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 06 marzec 2007 - 23:02

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 niezła maszyna

#12 Share Lukasz16

Lukasz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, grafika komputerowa

Napisany 11 marzec 2007 - 18:25

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Dane ogólne tego kombajnu można znależć na stronie: http://www.bizon.xt.pl

#13 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 08 czerwiec 2007 - 15:51

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 ale nikt mi nie powie ze widok tej maszynki nie lapie za jaja... jest piekny, skumilowany, zgrabny, mi sie szalenie podoba, szkoda ze juz Ich nie ma....
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#14 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 09 czerwiec 2007 - 19:00

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 turbina paski to nie awaria!!!

#15 Share lukasz

lukasz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 11:25

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Mechanik który przygotowywał mi kombajn do żniw powiedział tylko jedno o BS, cytuje:"KOMBAJN NIE DO ZAJE....NIA".
Tylko jest troszkę gorzej z częściami ponieważ większość trzeba zamawiać. Facet wie co mówi!przez kilkanaście lat pracował w PŁOCKU i składał te cudeńka a potem jeździł na gwarancji i prawie nie spotkał BS do naprawy...

#16 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 10 lipiec 2007 - 13:58

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 ...
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

#17 Share sambao

sambao

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 10 lipiec 2007 - 15:00

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Czwarty sezon kosimy nim i jeszcze nie było takiej awarii z rolkami wytrząsaczy
GMO jest ok!!!

#18 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 10 lipiec 2007 - 21:55

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 @lukas120-a co to jest jak pasek szlak trafi???
niedaleko mnie kosił BS-em nówką,pierwszy sezon i po skoszeniu ok 100ha urwał się jakiś pasek i ściął jakieś sterowniki czy coś w tym stylu,dla mnie to szczyt śmiechu, ten co go projektował to jakiś nienormalny był.

#19 Share nigger nigger

nigger
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 lipiec 2007 - 21:09

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 No to teraz ja coś dodam. Mialem bs-a 6 lat od 2001 do 2007 kosilem nim 6 sezonow. jak go kupilem byl caly do remontu tzn wymienilem wszystkie podkreslam wszystkie lozyska i pasy przez te 6 sezonow nie mialem zadnej awarii wedlug mnie dobrze dopracowany jego duzy plus to to ze hydrostatik , a teraz wady: silnik 220KM pali dużo paliwa ok 270l na dzień, nie jest prawda ze nie ma po nim strat ziarna spotkalem sie juz z kilkoma uzytkownikami tego kombajnu i wszyscy mowili to samo ze sypie zbożem i nie ma na to rady... pytacie jak to mozliwe skoro ma az 5 bebnow mlucacych separator odrzutnik i mlocarnie?? odpowiedz jest prosta sloma przechodzac przez te 7 bebnow zostaje mocno zmielona mnostwo tej sieczki zsypuje sie na podsiewacz a potem ta masa idzie na sita ktore nie dawaja sobie rady!!! takie sa fakty, kombajnow z takimi bebnami chyba juz nie produkuja (nie wiem czy na pewno) ale chyba nie wiekszosc producentow robi klasyczne wytrzasacze i to jest najleprze rozwiazanie!!!, co jeszcze hhmmmm ceny czesci nie sa wcale male , jego masa to tez jest problem sam wazy hyba jak sie nie myle jakies 10ton+ heder 1.5 tony i do tego 4 tony ziarna co daje 15.5 tony i lekko mokrawe pole i siedzi po drabinke w ziemi :( . Ja osobiscie nie polecam tego kombajnu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Marcin

Marcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 21:58

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 To co teraz masz zamiast tego bs-a? Ja bym chciał wymienić supra i rekorda na cos co by miało wydajność podobną do nich razem wziętych...