valtran111

New Holland czy Zetor

Polecane posty

valtran111    1

witam mamy z bratem i tatem problem który z tych dwóch ciagnik w gre wchodza zetor 11441 i new holland t5070(chyba tak sie piszę) ma pracować z pługiem obracanym 4 skibowym agregatem 4.20 i kosiarka i zapewne troche transportu dodam ze ma pracować na 50ha we wniosku na prow mam wpisanego new hollanda i czy moge zmienić.tak więc który prosze o wady i zalety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Wady i zalety obu ciągników, bądź ich serii opisane są na forum. Porównaj sam, korzystając z tabel na stronach internetowych producentów dane techniczne wybranych przez siebie ciągników - ich masa własna, dopuszczalna masa całkowita (skoro ma pracować w transporcie) udźwig podnośnika. Analizując je z pewnością sam sobie odpowiesz.

Powodzenia


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juljanking    0

zetora nie polecam, miałem okazje jeździć nim i w życiu nie zmieniłbym na swojego Hollanda, zetor to maszyna jak dla mnie o złych proporcjach, krótki, wysoki, wąski, niby ma te ponad 120 koni ale tak naprawdę tego nie widać, za to Holland maszyna szeroka, bardzo dobrze się trzyma, a przede wszystkim spójrz na dwa ciągniki i widać od razu w nich różnice, a, Holland mniej pali a paliwko leci w górę

 

zetora nie polecam, miałem okazje jeździć nim i w życiu nie zmieniłbym na swojego Hollanda, zetor to maszyna jak dla mnie o złych proporcjach, krótki, wysoki, wąski, niby ma te ponad 120 koni ale tak naprawdę tego nie widać, za to Holland maszyna szeroka, bardzo dobrze się trzyma, a przede wszystkim spójrz na dwa ciągniki i widać od razu w nich różnice, a, Holland mniej pali a paliwko leci w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

juljanking@ co ty gadasz człowieku ? :blink:

zetor wąski krótki i nie stabilny? :blink: :blink: Zetor jak najbardziej jest stabilny po takch górach jak ja swoim pracuje i krzywych terenach to jest bardzo stabilny. Zetor przy tym NH to prawdziwa maszyna do cięzkich prac w polu a NH to taki o traktorek do ładowacza kosiarki czyli do lekkich prac.

 

A pozatym podobne tematy są poszukaj kolego valtran111@ <_<


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

od 5 lat jako użytkownik Forterry stwierdzam, że oczywiście wybrałbym T5070 (rewers EH) biegi lepiej w nim wchodzą

 

chociaż, wolałbym serię T6000 Delta


 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

do tego zetora co proponujesz to faktycznie bardziej seria t6000 będzie podobna, t5000 będzie lżejszy i mniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

ani T5000 ani T6000 nie da się porównać do Fortepiana gdyż zetor nie ma EH rewersu i takiej skrzyni biegów jaką możesz mieć w delcie czyli 16x16

Edytowano przez k61wp

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

zetor może mieć rewers EH , a t5000 można go pozbawić , tak że pewnie dało by się skonfigurować coś podobnego,

tylko nie wiem czy był b y sens brania droższego zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Nie bym był sobą gdybym się nie czepił :P Tam ktoś niewinnie zaczął temat spalania także prosze o konkretne dane ile w jakiej pracy i jaka gleba oraz obroty silnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Mi tam nikt nie wmówi ze NH jest lepszy takurat ten od Forterry bo sam kiedyś stałem przed tym wyborem miedzy tymi 2 ciagnikami i jeździłem jednym i drugim ba nawet miałem okazje w polu je wypróbować znajomy ma nh takiego 105 konnego ma go niego 3 obrotowo i ten traktorekledwie daje sobie rade z to 3 3X45 na dodatek jest dardzo mułowaty i trzeba go ciagle na obrotach trzymac. A Zetor to inna bajka bardzo zywy ciągnik czuły na gaz mój z 4 obrotowo 4X45 lata az miło a mam górzyste tereny a mam 10641. Zreszto podczas kupna gadałem z dilerem NH i mówił ze NH ten model nie nadaje sie za bardzo do cięzkich prac typu 4 obrotowa siewnik 3 metrowy z hydropakiem bo to ciagnik do lekkiej pracy t6000 sa do cięższej tak mówił. co od skrzyni to zetor ma EH i jak ktoś nie jest zorientowany to niech głupot nie gada <_<


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

powiedzmy sobie wprost odpowiednikiem wagowym i wielkościowym fortery czy jak mu tam jest t6000, t5000 to bardziej proksima power, tyle że co chodzi o wybór wyposażenia to przy NH jest o wiele więcej możliwości konfiguracji ciągnika, no i za pierdoły typu zaczep czy obciążniki dopłacać nie trzeba , nie wiem czy fortera ma jakąś skrzynie odpowiadającą choćby najsłabszej z t6000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran111    1

do zetora mam troche porównanie wiem ze ten traktor pracy sie nie boi ale po ponad 2000mth sie sypie a z tym new hollandem to niewiem a new holland t6020 jest 4 cylindrowy? Zetorem jezdziłem to wiem ze w nim skrzynia to niezabardzo ładnie chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0

ja polecam zetora mam zetora proxime 85 z turem ma 1200mth i new hollanda td5040 ma 1500 mth w zetorze urwała sie tylko gałka od rewersu ale przyspawałem i jest dobrze z new hollandem od nowosci były problemy pierwsza na gwarancji do wymiany po 200mth była pompa paliwowa po 1000mth wymieniałem sprzegło koszt 7 tys urwała sie linka od podnosnika koszt 800zł new holadnd to tureckie gówno a czesci sa 5 razy drozsze od zetora wszystko wnim jest made in turcja i china mimo ze new holland ma wiecej koni to zetor jest mocniejszy co do spalania to mam porównanie i new holland wcale nie jest taki oszczedny pali duzo wiecej od zetora znajomy ma new hollanda z turem 2 lata i nie chce juz go na oczy widziec mówi ze za koszty tych napraw by sobie juz drugiego zetora kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki12    0
Napisano (edytowany)

New holland to najlepszy ciągnik. Osobiscie posiadam nh td5040. Mam go 5 lat i tylko do wymiany byla linka sprzegla. Koszt wysokosci 200zl

+ 1 punkt ostrzeżeń za odkopanie tematu

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj