sylwek111

Woda w mleku

Polecane posty

sylwek111    0

Witam..mam problem z mlekiem od krów.. podczas badania w mleczarni wykryło u mnie wodę w mleku.. Nie dolewałem wody.. z dojarki też nigdzie nie spływa woda.. badałem pojedynczo krowy i wykazuje u nich.. z czego to się mogło wziąć...?? Miał ktoś może podobny przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6211    12

ja coś słyszałem ale nie jestem pewien czy to prawda ale jak jest za mocno mleko schłodzone to w nim powstaje lud i z tego jest woda tak słyszałem ale czy to prawda to nie wiem. :D


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile procent wody było w tym mleku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam..mam problem z mlekiem od krów.. podczas badania w mleczarni wykryło u mnie wodę w mleku.. Nie dolewałem wody.. z dojarki też nigdzie nie spływa woda.. badałem pojedynczo krowy i wykazuje u nich.. z czego to się mogło wziąć...?? Miał ktoś może podobny przypadek?

Mi ojciec opowiadał jak kiedyś też była woda w mleku. Przyczyną było siano, a właściwie już tylko łodygo siana. Leżało ono ponad tydzień na deszczu, i wykazywało wodę w mleku. Może tez być słaba jakoś paszy o małej zawartości białka i też będzie wykazywać wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mojego znajomego ostatnio wykryli 2x wodę w mleku, ale to z winy kierowcy z mleczarni, bo podczas odbioru jak mleko jest dobrze schłodzone i dobry zbiornik to potrafi obmarzać. Jak obmarza to przy odbiorze mleka musi być załączone samo mieszadło wtedy jest git. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamvet1    0

Jeśli niedolewasz wody ;)

To znaczy tylko jedno - kwasica metaboliczna w stadzie.

Zmień żywienie i powinno wrócić do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek111    0

nie dolewam wody.. lekarz badał nie wykrył kwasicy u tych krów co wykazuje u nich najwięcej wody w mleku.. W ogólnym ze zbiornika wykazuje 1.2% na szczęście zaczyna powoli spadać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

śmiać mi się chce jak o wodzie piszecie że jest przyczyną siano albo kwasica. mleko jest zbyt mocno chłodzone i wtedy tzw. punkt zamarzania odbiega od normy jedyna metoda na wykrycie wody w mleku jaką stosują mleczarnie, mleko musi mieć wyższa temperaturę i to wszytsko


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373

Koledzy jaka jest norma punktu zamarzania mleka?  Mi przysłali ostrzeżenie "punkt zamarzania 0,484st.C"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jank388    2

Pytanko!  W rykach rozbudowa dystrybucji zlewania mleka z cystern z pomiarem nie litry tylko wazone beda cysterny  i teraz jak mleko 20C wazy1030-1033g to jak obliczyc wage przy 4C no i tłuszcz /bialko zmienne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj