Skocz do zawartości

Zdjęcie

WIdlak przy ciągniku.

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 16:27

WIdlak przy ciągniku. Witam.Posiadam maszt przy ciągniku od raka wys. podnoszenia około 2,40m jest to ten na dwóch ramach nie trzech. Nie dawno zakupiłem rozdzielacz dwu sekcyjny do tego siłownik od pochyłu zamiast cięgła i komplet węży aby móc pochylać bez problemów maszt i aby szybko opuszczać a nie tak jak to było przedtem samoczynnie czyli w zime na zimnym oleju prawie niewykonalne. Wszystko poskręcałem no i działa problem jest z tym, że gdy olej poszedł w siłownik od masztu aby opuścił strasznie wylatywał olej przy tłoczysku( wcześniej tego nie było). i teraz moje pytanie z oględzin nie widać aby tłok był bardzo porysowany to wymienić uszczelniacz czy po prostu w rozdzielaczu puścić olej nie na opuszczanie ale na powrót tak jak w siłownikach jednosekcyjnych i dać sobie spokój z tym opuszczeniem. Przyznam się bardzo spodobało mi się to że po podniesieniu tak szybko opadł więc skłonny bym był do wymiany uszczelniacza ale czy kupie taką uszczelkę w grene, techrol?? Czy można ją wymienić samemu i czy to poskutkuje bo wiecie wymienie troche pochodzi i za tydzień znowu będzie olej leciał. Z góry dzięki.

Ps. jak ktoś nie zrozumie to moge bardziej wytłumaczyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
WIdlak przy ciągniku. Dzisiaj, 18:16
  •  

#2 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 16:53

WIdlak przy ciągniku. W raku przy maszcie jest siłownik !jednostronnego! działania i nie może pracować jako dwustronnego...

#3 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 17:21

WIdlak przy ciągniku. bardzo jestem ciekawy gdzie podłączyłeś ten przewód od szybkiego opuszczania?? bo tak jak kolega pisał wyżej w widlakach były przeważnie siłowniki nurnikowe (jednostronnego działania), chyba że masz jakiś inny siłownik

#4 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 17:50

WIdlak przy ciągniku. Jakoś miałem normalne wejście które było zaślepione kolankiem z kawałkiem przewodu przez poprzedniego właściciela. Sorry ale jeśli byłby to jednostronny to nie było by tam tego. :) A wie ktoś czy wymiana tej uszczelki coś da??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 18:20

WIdlak przy ciągniku. jeśli tłoczysko nie jest porysowane, uderzone lub nie posiada innych uszkodzeń zewnętrznych to wymiana uszczelniaczy powinna dać efekt.

#6 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 20:12

WIdlak przy ciągniku. Witam. W wózkach widłowych nie występują siłowniki dwustronnego działania do podnoszenia, to co ty przyjąłeś za górne wejście to odpowietrzenie komory górnej. Niektóre typy siłowników da się przerobic ale musisz go oddac do zakładu gdzie regenerują tłoki hydrauliczne tam ci określą czy można go przerobic.

#7 Share Damianooo134

Damianooo134

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja<br />Rolnictwo<br />Tuning

Napisany 28 maj 2011 - 15:38

WIdlak przy ciągniku. A ja zapytam z innej beczki.
Mogę zakupić masz od widlaka kompletny wysokość podnoszenia ok 6m.
I teraz pytanie-czy jest ktoś na forum który taki widlak ma zamontowany z przodu ciągnika??
Głownie służył by mi do załadunku bel słomy i sianokoszionki.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share noris2000

noris2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:komputery
    nowe technologie
    elektronika
    filmy
    i oczywiście rolnictwo

Napisany 14 lipiec 2011 - 08:25

WIdlak przy ciągniku. Mój znajomy wozi taki maszt na przednim tuzie w DF-ie ale nigdy nie pytalem jak sie sprawuje. Ładuje nim bele i palety z tego co się orientuje. Przez 3 lata uzywalem masztu na tyl ciągnika samoróbki bylo dobrze tylko przy wiekszej ilosci bolal kark, ciezko bylo ladowac na owijarke ale to zalezy raczej od budowy masztu.