Skocz do zawartości

Zdjęcie

Star 266 lub 244 użyteczność w rolnictwie ?

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marrus

Marrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 09:47

Star 266 lub 244 użyteczność w rolnictwie ? Chwilę myślałem i doszedłem do wniosku że najlepiej jest takim starem jechać po zboże , ziemniaki , bale jak ktoś ma daleko . Ma 4x4 lub 6x6 . Ten 4x4 ma skrzynię ładunkową mogącą pomieścić 14 ( 2 rzędy) bali oraz 6m2 jakiegoś surowca ( zależy jakie burty ) ( skrzynię ten 6x6 ma na pewno większą ) . Można też dopiąć jakąś przyczepę np. HL8011 i zestaw idealny albo laweta na bale . I w pole nic mu nie straszne :
I do pola można jechać i do skupu oddalonego o kilkadziesiąt km bo przecież to ciężarówka :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Star 266 lub 244 użyteczność w rolnictwie ? Dzisiaj, 13:50
  •  

#2 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 12 kwiecień 2011 - 10:22

Star 266 lub 244 użyteczność w rolnictwie ? Star nawet nie poczuł tej wody w przeciwieństwie do UAZ-a. :lol:

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#3 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 12:33

Star 266 lub 244 użyteczność w rolnictwie ? A ja bym właśnie sie zastanowił przciez teraz ciąginkiem też możesz jechac 50 km/h i w takiego stara by trzeba sporo zainwestować. A pozatym to kolejne opłaty a ciągnik jest częściej wykorzystywany.

#4 Share MarcinZetor8011

MarcinZetor8011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo krowy :)
    Historia
    itd.
    itp.
    :)

Napisany 12 kwiecień 2011 - 14:03

Star 266 lub 244 użyteczność w rolnictwie ? Niezły filmik ;) ,ale mysle ze jak ktoś ma porządne ciągniki to bedą one praktyczniejsze w gospodarstwie niż star bo to dodatkowe opłaty koszty amortyzacji i pewnie niezły apetyt na paliwo ;) .Ale jesli masz okazje tanio kupić w dobrym stanie i stać Cie na to to kup sobie :)

Edytowany przez MarcinZetor8011, 12 kwiecień 2011 - 14:04.

#5 Share kosiarka

kosiarka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 14:13

Star 266 lub 244 użyteczność w rolnictwie ? Tak tylko star to maks 20 tys a ciągnik który leci ponad 50 to trzeba dać kolo 70 jak nie więcej

#6 Share Marrus

Marrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 17:33

Star 266 lub 244 użyteczność w rolnictwie ? No właśnie a starem pojedziesz daleko i szybko . Do lasu też się nadaje . A części tanie . Ale i star silniejszy bo on ciągnie na 6x6 i jest dociążony 14 balami i ciągnie np . 14 na np. lawecie to pójdzie po błotach i torfach takich co traktor z 4x4 podobnej mocy ( 150KM ) zagrzebałby się na miejscu z 28 balami . A tym sobie pykasz 100km/h bez wysiłku . Wiadomo że komfort nie ten co w JCB . No ale Stara kupisz za 25 tyś fajnego a JCB za jakieś 75 tyś i starem pojedziesz 100km/h a JCB 60km/h różnica w uciągu też jest duża .

#7 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 12 kwiecień 2011 - 17:44

Star 266 lub 244 użyteczność w rolnictwie ? i na stara trzeba miec prawka kat C <_< taki 266 w bardzo dobrym stanie w zeszłym roku był za podajze 23tys w kazmierzu u dundra przebieg mały bo to z wojska pojazd jak i reszta zasobu samochodowego(ciezkiego sprzetu)od stara 266 mam kolumne kierownicza w majorku :D(przynajmiej gadali ze z 66 ja wyciagneli)i za nia zapłaciłem nie całe 3 stówki ful czesci tam ma. jak cie stać to kupuj :) naduze gosp sie napewno przyda nawet do wozenia bel

#8 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1713 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 18:39

Star 266 lub 244 użyteczność w rolnictwie ? Starem 100km/h i jeszcze tym 266 ja jeszcze takiego nie widziałem a daleko jechać tylko do pierwszej kontroli ITD
ZETOR TEAM

#9 Share Jelcyn

Jelcyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 19:38

Star 266 lub 244 użyteczność w rolnictwie ? Jak jest okazja i przyda sie to czego nie.. Pamiętam jak starem 200 jechaliśmy po drewno leciał 120 km/h ale to było coś z tyłu czarno huk niesamowity :lol:

#10 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 12 kwiecień 2011 - 21:03

Star 266 lub 244 użyteczność w rolnictwie ? w wojsku jezdziłem starem 266 i na maxa poleci 80km\h ale w terenie to idzie pięknie, z tym, że chleje jak czołg, na trasie na pusto to około 30l\100km

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 22:30

Star 266 lub 244 użyteczność w rolnictwie ? Tez takim jeździłem(BeSamem). Linówka podkręcona szła do 120, a normalnie to do 100, czy 105km/godz. Moim zdaniem 244 byłby lepszy, a przy transporcie dłużycy tylko z takich korzystano.

Edytowany przez zorzyk2, 12 kwiecień 2011 - 22:31.

#12 Share mustang261

mustang261

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 03:12

Star 266 lub 244 użyteczność w rolnictwie ? najlepiej to takiego stara szukac na przetargach agencji mienia woskowego , napewno sa tam padla ale i nieraz cos zdrowego mozna kupic , pamietam wojsko ale tam im sie wstawialo , pamietam jak kumpel dostal swojego 2200km przejechane i wiecej jak 65 to niechcialo isc , po 3 miesiacach juz latal 110 no coz palic palily ale kazdy mial dawke zwiekszona , mysle ze jak by sie popracowalo nad nim to moglo by byc przyzwoicie . jednak do samej gospodarki to troche nie oplacalne , ale jak juz by mial robic w lesie , to robote zrobi i ciagnika nie obijasz o drzewa

#13 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 13:41

Star 266 lub 244 użyteczność w rolnictwie ? Niestety koszty utrzymania takiego stara nie są niskie, podatek drogowy + OC przy max zniżkach to ok 1500zł rocznie, no i krokodyli należało by omijać z daleka :D

#14 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 14 kwiecień 2011 - 15:53

Star 266 lub 244 użyteczność w rolnictwie ? Takiego stara mógłby zarejestrować jako pojazd specjalny i zostaje wtedy tylko OC :) ale i tak samochód nie ukrywajmy jest drogi w utrzymaniu a szczególnie star ;( bardziej polecał był jakiegoś liaza 4x4 (liaza sam miałem i jeżeli chodzi o samochody bloku wschodniego to był on naprawdę bardzo dobry wkoncu one szły na zachód a stary nie zabardzo nie licząć 266 do afryki i wogóle z przednim napędem chodził super wiem bo wtedy zajmowałem sie kamieniarstwem i kurde no pojechało się do kłodzka po marmur ładował się na zestaw z przyczepą 30ton i nie było ze pod górkę albo coś takiego bynajmniej wszystkie inne autka wymiękały jelcze się gotowały stary to w ogóle nie dawały rady z ładunkiem) Albo jakiegoś steyr-a albo coś zachodniego iveco czasami mozna tanio znaleźć ;)

#15 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 14 kwiecień 2011 - 16:10

Star 266 lub 244 użyteczność w rolnictwie ?

Moim zdaniem 244 byłby lepszy, a przy transporcie dłużycy tylko z takich korzystano.

Czyżby, a nie Star 266 wiódł prym w przemyśle drzewnym razem z Pragami, no chyba że o przewóz na większe odległości ci chodzi

ale i tak samochód nie ukrywajmy jest drogi w utrzymaniu a szczególnie star

Możesz podać jakieś sensowne argumenty?

liaza sam miałem i jeżeli chodzi o samochody bloku wschodniego to był on naprawdę bardzo dobry wkoncu one szły na zachód a stary nie zabardzo nie licząć 266 do afryki

Star też szedł na zachód ;) i to w ilościach o jakich Liaz mógł pomarzyć.

ładował się na zestaw z przyczepą 30ton i nie było ze pod górkę albo coś takiego bynajmniej wszystkie inne autka wymiękały jelcze się gotowały stary to w ogóle nie dawały rady z ładunkiem)

Jaki to Liaz? Star serii 200 miał 150KM, ciekawe Liaz 4x4 to zapewne 151 a one miały 290KM więc dlaczego je porównujesz, ciekawe czy jakbyś na Jelcza 632 trafił z Silnikiem Steyr to pisałbyś to samo :P
Stare Iveco to wrogom się poleca ;) nie znam nikogo kto by był zadowolony z pojazdu tej marki z przed 2002 roku
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#16 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 16:45

Star 266 lub 244 użyteczność w rolnictwie ? Ano dlatego, że zwrotniejszy i w terenie lżej idzie. Kiedyś takim 266 na wilgotnym piasku(plaża) do przodu jechał ledwo ledwo na wszystkich napędach, a wracałem po śladach na wstecznym. W lasach przy wywozie dłużycy dominowały 244 oraz Pragi.

#17 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 17:04

Star 266 lub 244 użyteczność w rolnictwie ? To Mnie zaciekawiłeś, Star 266 jest wyposażony w pojedyncze ogumienie wszystkich kół z terenowym bieżnikiem czasami zastępowanym przez terenowo-drogowe z 244 jednak jedynie na przedniej osi, Star 244 ma z tyłu bliźniaka czyli automatycznie w terenie idzie gorzej ze względu na fakt że tył musi rozepchać koleinę przedniej osi, 244 miał uzupełniać 266 więc konstrukcyjnie miał gorsze właściwości terenowe m in nacisk na jedną oś większy o 250kg, nie pamiętam czy miał reduktor, nie wspominam o kątach i prześwitach, także ciekawe, Praga była notabene Czechosłowackim odpowiednikiem Stara 266 i była używana masowo co sam podkreśliłeś a nasz terenowy Star już nie :blink: tylko uterenowiony
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#18 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 20:01

Star 266 lub 244 użyteczność w rolnictwie ? Koledzy mamy Stara 200 jest bo jest, ale czy jest potrzebny?
Jakbym dziś miał kupić to bym nie kupił (kupiony roczny w 1994 r), do gospodarstwa wszystko przywiozą, może nieraz taniej nająć niż trzymać własny. Transport nieopłacalny ładunek ok. 12 ton, można nająć i załadują ok. 24 tony.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#19 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 20:07

Star 266 lub 244 użyteczność w rolnictwie ? Praga jest dużo starsza konstrukcyjnie i ma inną charakterystykę całego zespołu napędowego, a na dodatek wąskie koła i bliźniaki. Taki 266 na nawrotach każdym kołem rzeźbi nową koleinę i ma mniejszy nacisk na jednostkę powierzchni( co jest plusem na miękkim podłożu), a minusem tam gdzie po wytłoczeniu błota z koleiny(szerokie koło pcha dużo przed sobą) styka się z dość twardym podłożem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 20:32

Star 266 lub 244 użyteczność w rolnictwie ? Aha, a jak wytłumaczysz, że wszystkie ciężarówki wojskowe wysokiej mobilności oraz cywilne terenowe mają pojedyncze ogumienie które gorzej sprawdzi się w manewrach w błocie? Wuj miał 244 i 266 jeździły w piaskowni także widziałem jak sobie radzą w terenie i 244 nigdy nie przebił 266 czy to na pusto czy z ładunkiem dlatego mnie to zastanawia, w dodatku mam zrytą psychę po studiach i z punktu czysto teoretycznego 266 także góruje nad 244.
Nie wiem jaki różnice w zespole napędowym między starem a pragą widzisz ale ok, pragi nie rozbierałem