Skocz do zawartości

Zdjęcie

Instrucja obsługi Claas

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marocda1

marocda1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 20:13

Instrucja obsługi Claas Witam wszystkich forumowiczów.
jestem tu nowy i potrzebuje od was pomocy.
otóż zakupiłem ostatnio Claasa Senatora. Jest to mój pierwszy w życiu kombajn i nie wiem bardzo jak się do niego zabrać.
Może ma ktoś instrukcje obsługi takiego kombajnu lub podobnego (Consul, Mercator), bo chciałbym wiedzie do czego służy każda dźwignia i jak sie go ustawia do pracy itd.
Proszę was o pomoc.
pozdr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Instrucja obsługi Claas Dzisiaj, 14:47
  •  

#2 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 20:59

Instrucja obsługi Claas no to chyba by ci sie przydala kompletna instrukcja.. to poszukaj na allegro.. w przypadku dominatora to cos ok 100-150zl

http://allegro.pl/in...1551324197.html
mercator-65zl

Edytowany przez Brykal, 11 kwiecień 2011 - 21:00.

#3 Share RAFAELOS

RAFAELOS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 21:08

Instrucja obsługi Claas hej, witaj ja mam Claas DOMINATOR 85,musisz na spokojnie wszystko przejrzeć zobaczyć co jest czym napędzane :rolleyes: , sprawdzić czy niema luzu na łożyskach,po sprawdzać paski,znaleźć kalamitki do smarowania one są oznaczone żółty kolorem,ja u siebie prędkość na młocarni mam na 12,5tyś więc i u ciebie będzie podobnie,sita to jest ważne by zboże nie było zabrudzone to bobrze było by wyjąć sprawdzić grzebienie i jeszcze podsiewacz czy niema dziur,oleje wymienić, filtry paliwa i powietrza ale w tym modelu to chyba mokry jest to tylko sprawdzić :blink:

#4 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 21:24

Instrucja obsługi Claas albo jak za bardzo pojecia nie masz, to poszukaj w okolicy jakiegos kombajnisty i niech ci troche zapozna.. co do czego itd... zebys sam nie popsul czy cos;)

#5 Share marocda1

marocda1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 21:46

Instrucja obsługi Claas No jasne,wszystkiego się idzie nauczyć. może ktoś by jednak miał chociażby skan takiej instr. to było by o wiele łatwiej.
A w jakich latach były one produkowane, bu u mnie z tabliczka już ktoś zakombinował.
I ile koni ma silnik Perkinsa 6 cyl.?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 15:29

Instrucja obsługi Claas to bys musial podac kodel silnika to predzej cos by sie mozna bylo dowiedziec.. nie wiem jak w twoi.. ale w domi.. rok jest np na piastach przednich kół.. zobacz czy nie masz tam nic napisanego... (ostatnie dwie cyfry roku jak sie nie myle powinny byc)

#7 Share jarek68

jarek68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 15:05

Instrucja obsługi Claas sprawdz na stronie konedata tam się dowiesz o parametrach kombajnu np o mocy silnika

#8 Share JJ77

JJ77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 19:49

Instrucja obsługi Claas Witam . W tym roku też wyjeżdżam pierwszy raz PROTECTOREM (4 cyl PERKINS ), jest to bliźniaczy model SENATORA . Od wiosny poprawki - na reszcie koniec . Od młocarni (wymiana cepów , wyważanie , łożyska , podajniki zboża , dokładka sieczkarni , ) do sieczkarni - remont . Pozostał tylko silnik i skrzynia . Posiadam katalog z nr części i książkę (tylko w j niemieckim )- bardziej przydatny katalog

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share CETOR

CETOR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 17:45

Instrucja obsługi Claas Witam mam dziś do zaoferowania POLSKIE instrukcje obsługi do kombajnów CLAAS:
-Mercator
-Mercator 50
-Mercator 60
-Mercator 70
-Mercator 75
-Mercator S

Instrukcje zawierają wiele fachowych porad oraz ciekawostek dotyczących obsługi-
Twojego kombajnu !!!

Instrukcja to niewielki koszt a na przykład:
-złe ustawienie sit może nas przy dzisiejszych cenach zboża o wiele więcej kosztować.
-nieodpowiednia obsługa,zastosowanie nie odpowiednich środków smarnych lub olejów może doprowadzić do poważnej usterki (duże koszta finansowe,strata cennego czasu podczas żniw)

Ustaw oraz obsługuj swój kombajn prawidłowo według instrukcji- a nie będziesz wiedział
co to znaczy nawet AWARIA KOMBAJNU !!!

Instrukcje podzielone są na działy:

-Wskazówki ogólne
-Przed uruchomieniem
-Regulacje podstawowe i omłot
-Tabele (tabele:sit ,omłotu,środków smarnych,przeglądów)
-Jak młócić każde rodzaj zboża (z jakimi ustawieniami)
-Silniki
-Dane Techniczne

Instrukcja są w języku POLSKIM wersjach książkowych mają po 150 stron, są w formacie A5, zawiera szczegółowe rysunki i ilustracje.

Posiadamy w ofercie również katalogi części do powyższych modeli kombajnów !!!
Katalogi mają po 300-400 stron i zawierają wiele fachowych ilustracji oraz numery katalogowe wszystkich części. Katalogi są bardzo przydatne podczas każdej naprawy !!!

pozdrawiam

KONTAKT

E-mail:INSTRUKCJEROLNICZE@INTERIA.PL
Tel.516370377

Edytowany przez CETOR, 24 styczeń 2013 - 23:48.