Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o ciągniku Case Maxxum 100?

124 odpowiedzi na ten temat

#81 Share DFDaro

DFDaro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 23:03

Co sądzicie o ciągniku Case Maxxum 100? U znajomego gdy włączy bieg ciągnik nie rusza i pojawia się Cp . Co trzeba zrobić w tym przypadku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o ciągniku Case Maxxum 100? Dzisiaj, 11:41
  •  

#82 Share Albi

Albi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 23:11

Co sądzicie o ciągniku Case Maxxum 100? doslownie, wcisnij sprzeglo

#83 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 23:35

Co sądzicie o ciągniku Case Maxxum 100? gdy pokazuje się Cp to należy wcisnąć sprzęgło (jest tak w każdym case) i przytrzymać jak zniknie Cp to puścić i ciągnik powinien normalnie ruszyć

Edytowany przez radek199321, 27 listopad 2012 - 23:36.

Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#84 Share DFDaro

DFDaro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 23:45

Co sądzicie o ciągniku Case Maxxum 100? No właśnie wciska sprzęgło włącza bieg puszcza sprzęgło, ciągnik stoi i pokazuje się Cp czasem N (rewers elektro-hydrauliczny zmienia ze sprzęgłem z przyzwyczajenia).Kilka razy jeszcze włączy biegi i dopiero rusza.

#85 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 12:43

Co sądzicie o ciągniku Case Maxxum 100? N oznacza neutral czyli masz wyrzucić bieg na na pozycję neutralną, powiedz mu niech skalibruje sprzęgło bo u mnie było podobnie a do tego szarpał na półbiegach, po kalibracji jest wszystko dobrze
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#86 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 05 styczeń 2013 - 00:51

Co sądzicie o ciągniku Case Maxxum 100? Powiem tyle pracuję na takim ciągniku już drugi sezon. podstawowa skrzynia ma 3 przekładnie po 4 biegi i każdy bieg ma reduktor bez sprzęgła za pomocą małego przełącznika. Rewers elektrohydrauliczny po super sprawa do ładowacz. Czyli mamy 12 biegów w obu kierunkach i na każdym przełożeniu mamy reduktor elektrohydrauliczny. A jeżeli chodzi o moc to ez problemu te silniki można wzmocnić d 140 km na komputerze ale najoptymalniejsze jest 120km.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#87 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 16:53

Co sądzicie o ciągniku Case Maxxum 100? Niechce zakładać nowego tematu więc napisze tutaj.
Czy to prawda ze w tych nowych maxxum'ach jest silnik Iveco ale tylko tak sie nazywa bo to cumminis produkowany przez Ivceo na zamówienie case? Ciekawi mnie to bo silniki Cumminis są bardzo dobre a iVeco słyną z paliwożerności i z tego co wiem zniechęca troche rolników do kupna.

#88 Share romank1975

romank1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 14:29

http://www.caseih.co...ewerxpress.html
Tam znajdziesz odpowiedzi. A może biliźniaczy NH T6010, zawsze będzie trochę tańszy.

Witam Ja polecam jednak Case moż NH tanszy ale napewno jakościowo gorszy posiadam dwa jx95 i jestem bardzo zadowolony zdaża sie że urwie sie linka ale tak niemoge narzekać . Sąsiad ma NH 4 letniego i już mu skrzynia padła .

#89 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 14:35

Co sądzicie o ciągniku Case Maxxum 100? NH i case różnią sie masą więc coś jest na rzeczy.

Edytowany przez Ziel, 21 styczeń 2013 - 14:37.

#90 Share langedorf

langedorf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 22:22

Niechce zakładać nowego tematu więc napisze tutaj.
Czy to prawda ze w tych nowych maxxum'ach jest silnik Iveco ale tylko tak sie nazywa bo to cumminis produkowany przez Ivceo na zamówienie case? Ciekawi mnie to bo silniki Cumminis są bardzo dobre a iVeco słyną z paliwożerności i z tego co wiem zniechęca troche rolników do kupna.

W case i NH montowane są silniki fiata- FPT (Fiat Powertrain Technologies). Kiedyś nazywało się IVECO. Produkują silniki do ciężarówek autobusów maszyn rolniczych, budowlanych i łodzi. Nie wiem skąd masz informacje o paliwożerności IVECO ale ludzie kupują ciężarówki IVECO właśnie dlatego że są dużo oszczędniejsze on manów scanii czy mercedesów.
Co do CUMMINSÓW są to duże silniki, mocne i wytrzymałe, dużo palą (jak to amerykańce) ale jak się wykorzystuje moc to średnia jest OK.
Wszystkie nowe silniki palą więcej od starych ze względu na zaostrzone normy emisji spali. Silniki wyposażone w zawory EGR muszą ponownie spalać część spalin a do tego potrzebna jest dodatkowa dawka paliwa. Podczas spalania dodatkowej ilości paliwa i spalin silnik potrzebuje większego chłodzenia czyli większy wentylator który też potrzebuje mocy do napędzenia czyli paliwa i koło się zamyka. Nowe silniki z ADBLUE nie mają EGR nie dopalają spalin czyli nie palą tyle a proces oczyszczania odbywa się w wydechu ale ADBLUE to też kasa.
Ekologia kosztuje.
pozdrawiam

Edytowany przez langedorf, 02 listopad 2013 - 22:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share mateusz9645

mateusz9645

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 18:36

Co sądzicie o ciągniku Case Maxxum 100? Ile pali case maxxum 100 z silnikiem iveco ?

#92 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 19:20

Co sądzicie o ciągniku Case Maxxum 100? To nie takie proste , te ciągniki nie palą dużo i tyle , jeden ciśnie tak a inny tak i spalanie będzie różne, ogólnie nie są to paliwożerne ciągniki koniec kropka producent silnika to Fiat Powertrain Technologies (FPT) Iveco należy do FPT bo wchodzi w jego skład jest to marka fiata a cummins hmmm nie wiem dokładnie ale słyszałem że jakiś alians był czy coś w każdym bądź razie nie które silniki są robione w fabrykach iveco według projektu cumminsa ale to chyba nie na licencji ( powtarzam tak słyszałem być może bajka).
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#93 Share mateusz9645

mateusz9645

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 19:48

Co sądzicie o ciągniku Case Maxxum 100? Którym przyciskiem sprawdza się spalanie ?

#94 Share langedorf

langedorf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 04 luty 2013 - 14:05

Co sądzicie o ciągniku Case Maxxum 100? u mnie mnie ma opcij sprawdzaia spalania w multicontroller 2007 rok. może nowsze to mają.

#95 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 04 luty 2013 - 16:38

Co sądzicie o ciągniku Case Maxxum 100? multi z asf pokazuje spalanie, bez asf nie wiem czy pokazuje, a zwykły maxxum spalania nie pokazuje, tymbardziej 100 która jest na mech. wtrysku

#96 Share mateusz9645

mateusz9645

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 04 luty 2013 - 22:45

Co sądzicie o ciągniku Case Maxxum 100? A do czego służą przyciski 3 i 4 od góry po lewej stronie ?

Edytowany przez mateusz9645, 04 luty 2013 - 22:48.

#97 Share koralgol18

koralgol18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 10:21

Co sądzicie o ciągniku Case Maxxum 100? wiec jak myślicie lesz EGR czy ADBLUE a co sadzicie o filtrze cząsteczek

#98 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 20:59

Co sądzicie o ciągniku Case Maxxum 100? AdBlue jest dobre ale zimą zamarza przez co puki się nie rozpuści to ciągnik nie ma pełnej mocy, filtry cząstek stałych lubią się podobno zapychać i są bardzo droge, a w EGR bardzo często blokują się zawory, chyba najlepszym rozwiazaniem będzie AdBlue

#99 Share darekgo

darekgo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 00:30

Co sądzicie o ciągniku Case Maxxum 100? skrzynie biegów są najsłabsze ???? od 110 do 170 masz te same skrzynie !! jak i silnik ten sam !! grunt to olej!!!!! Jak ktoś pilnuje poziomu oleju i nie miesza z innymi to bedzie dobrze i jeszcze odpowiedni olej musi isc do skrzyni !!

Kolego
koralgol18 EGR czy ADBLUE czy filtry cząstek stałych to wszystko jest dobre ale do czasu .....EGR to dziadostwo jak już wysłuży swoje to da popalić i musisz kupić nowy który kosztuje a co do ADBLUE i FCS to ......... musisz dbać i się pilnować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 08:23

AdBlue jest dobre ale zimą zamarza przez co puki się nie rozpuści to ciągnik nie ma pełnej mocy, filtry cząstek stałych lubią się podobno zapychać i są bardzo droge, a w EGR bardzo często blokują się zawory, chyba najlepszym rozwiazaniem będzie AdBlue

masz ciągnik z AdBlue że takie rzeczy wypisujesz?
w zimę gdzy AdBlue jest zamarznięte to ciągnik nie ogranicza mocy bo wg. przepisów normy musi spełniac dopiero po 30min od odpalenia, a w tym czasie adblue jest rozmrażane i wszystko po tym czasie dziala jak powinno i mocy obinżonej nie masz

Dodaj odpowiedź