Marcin1996

Co sądzicie o ciągniku Case Maxxum 100?

Polecane posty

Robben    0

Mam takie pytanie:Czy wie ktoś z was jak się oblicza dawkę paliwa na 1mtg w ciągniku Maxxum 100? Dlatego pytam ponieważ podobno istnieje jakiś przelicznik aby można było uzyskać dokładny wynik (dawkę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0303    50

przed dana praca zalej pod korek a po robocie uzupelniij do poprzedniego poziomu czyli do korka. to co dolejesz bedzie iloscia ktora spalil. nie ma dokladniejszego sposobu na obliczenie spalania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
langedorf    0

Robben napisz ile ci pali ten traktor w danej pracy ale na hektar nie na godzine pracy. Jaki masz pług tzn ile szerokości na korpu (najlepiej zmierz centymetrem) jakie masz duże kawałki? proste czy z klina? Jakie warunki podczas orki bardzo sucho, sucho , mokro czy bardzo mokro? Podałeś za mało informacji żeby odpowiedzić na twoje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFDaro    0

U znajomego gdy włączy bieg ciągnik nie rusza i pojawia się Cp . Co trzeba zrobić w tym przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

gdy pokazuje się Cp to należy wcisnąć sprzęgło (jest tak w każdym case) i przytrzymać jak zniknie Cp to puścić i ciągnik powinien normalnie ruszyć

Edytowano przez radek199321

Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFDaro    0

No właśnie wciska sprzęgło włącza bieg puszcza sprzęgło, ciągnik stoi i pokazuje się Cp czasem N (rewers elektro-hydrauliczny zmienia ze sprzęgłem z przyzwyczajenia).Kilka razy jeszcze włączy biegi i dopiero rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

N oznacza neutral czyli masz wyrzucić bieg na na pozycję neutralną, powiedz mu niech skalibruje sprzęgło bo u mnie było podobnie a do tego szarpał na półbiegach, po kalibracji jest wszystko dobrze


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Powiem tyle pracuję na takim ciągniku już drugi sezon. podstawowa skrzynia ma 3 przekładnie po 4 biegi i każdy bieg ma reduktor bez sprzęgła za pomocą małego przełącznika. Rewers elektrohydrauliczny po super sprawa do ładowacz. Czyli mamy 12 biegów w obu kierunkach i na każdym przełożeniu mamy reduktor elektrohydrauliczny. A jeżeli chodzi o moc to ez problemu te silniki można wzmocnić d 140 km na komputerze ale najoptymalniejsze jest 120km.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Niechce zakładać nowego tematu więc napisze tutaj.

Czy to prawda ze w tych nowych maxxum'ach jest silnik Iveco ale tylko tak sie nazywa bo to cumminis produkowany przez Ivceo na zamówienie case? Ciekawi mnie to bo silniki Cumminis są bardzo dobre a iVeco słyną z paliwożerności i z tego co wiem zniechęca troche rolników do kupna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romank1975    1

http://www.caseih.co...ewerxpress.html

Tam znajdziesz odpowiedzi. A może biliźniaczy NH T6010, zawsze będzie trochę tańszy.

 

Witam Ja polecam jednak Case moż NH tanszy ale napewno jakościowo gorszy posiadam dwa jx95 i jestem bardzo zadowolony zdaża sie że urwie sie linka ale tak niemoge narzekać . Sąsiad ma NH 4 letniego i już mu skrzynia padła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

NH i case różnią sie masą więc coś jest na rzeczy.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
langedorf    0

Niechce zakładać nowego tematu więc napisze tutaj.

Czy to prawda ze w tych nowych maxxum'ach jest silnik Iveco ale tylko tak sie nazywa bo to cumminis produkowany przez Ivceo na zamówienie case? Ciekawi mnie to bo silniki Cumminis są bardzo dobre a iVeco słyną z paliwożerności i z tego co wiem zniechęca troche rolników do kupna.

 

W case i NH montowane są silniki fiata- FPT (Fiat Powertrain Technologies). Kiedyś nazywało się IVECO. Produkują silniki do ciężarówek autobusów maszyn rolniczych, budowlanych i łodzi. Nie wiem skąd masz informacje o paliwożerności IVECO ale ludzie kupują ciężarówki IVECO właśnie dlatego że są dużo oszczędniejsze on manów scanii czy mercedesów.

Co do CUMMINSÓW są to duże silniki, mocne i wytrzymałe, dużo palą (jak to amerykańce) ale jak się wykorzystuje moc to średnia jest OK.

Wszystkie nowe silniki palą więcej od starych ze względu na zaostrzone normy emisji spali. Silniki wyposażone w zawory EGR muszą ponownie spalać część spalin a do tego potrzebna jest dodatkowa dawka paliwa. Podczas spalania dodatkowej ilości paliwa i spalin silnik potrzebuje większego chłodzenia czyli większy wentylator który też potrzebuje mocy do napędzenia czyli paliwa i koło się zamyka. Nowe silniki z ADBLUE nie mają EGR nie dopalają spalin czyli nie palą tyle a proces oczyszczania odbywa się w wydechu ale ADBLUE to też kasa.

Ekologia kosztuje.

pozdrawiam

Edytowano przez langedorf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

To nie takie proste , te ciągniki nie palą dużo i tyle , jeden ciśnie tak a inny tak i spalanie będzie różne, ogólnie nie są to paliwożerne ciągniki koniec kropka producent silnika to Fiat Powertrain Technologies (FPT) Iveco należy do FPT bo wchodzi w jego skład jest to marka fiata a cummins hmmm nie wiem dokładnie ale słyszałem że jakiś alians był czy coś w każdym bądź razie nie które silniki są robione w fabrykach iveco według projektu cumminsa ale to chyba nie na licencji ( powtarzam tak słyszałem być może bajka).


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
langedorf    0

u mnie mnie ma opcij sprawdzaia spalania w multicontroller 2007 rok. może nowsze to mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

multi z asf pokazuje spalanie, bez asf nie wiem czy pokazuje, a zwykły maxxum spalania nie pokazuje, tymbardziej 100 która jest na mech. wtrysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz9645    2
Napisano (edytowany)

A do czego służą przyciski 3 i 4 od góry po lewej stronie ?

Edytowano przez mateusz9645

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

AdBlue jest dobre ale zimą zamarza przez co puki się nie rozpuści to ciągnik nie ma pełnej mocy, filtry cząstek stałych lubią się podobno zapychać i są bardzo droge, a w EGR bardzo często blokują się zawory, chyba najlepszym rozwiazaniem będzie AdBlue


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekgo    0

skrzynie biegów są najsłabsze ???? od 110 do 170 masz te same skrzynie !! jak i silnik ten sam !! grunt to olej!!!!! Jak ktoś pilnuje poziomu oleju i nie miesza z innymi to bedzie dobrze i jeszcze odpowiedni olej musi isc do skrzyni !!

 

Kolego

koralgol18 EGR czy ADBLUE czy filtry cząstek stałych to wszystko jest dobre ale do czasu .....EGR to dziadostwo jak już wysłuży swoje to da popalić i musisz kupić nowy który kosztuje a co do ADBLUE i FCS to ......... musisz dbać i się pilnować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

AdBlue jest dobre ale zimą zamarza przez co puki się nie rozpuści to ciągnik nie ma pełnej mocy, filtry cząstek stałych lubią się podobno zapychać i są bardzo droge, a w EGR bardzo często blokują się zawory, chyba najlepszym rozwiazaniem będzie AdBlue

 

masz ciągnik z AdBlue że takie rzeczy wypisujesz?

w zimę gdzy AdBlue jest zamarznięte to ciągnik nie ogranicza mocy bo wg. przepisów normy musi spełniac dopiero po 30min od odpalenia, a w tym czasie adblue jest rozmrażane i wszystko po tym czasie dziala jak powinno i mocy obinżonej nie masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj