Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy ciagniki renault sa dobre

142 odpowiedzi na ten temat

#141 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 12:49

przeglądam na tym forum różne tematy o ciągnikach renault i nie znalazłem tego czego szukam: a mianowicie ile konkretnie palą ciągniki z silnikiem DPS 4045 I DPS 4039 (CERGOS 350, ARES 550, CERES 355 CERES 95, i kilka innych) proszę o opinie użytkowników z jaką maszyną pracują jakie ziemie i spalanie na godzinę. sprawa dość pilna. pozdrawiam 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy ciagniki renault sa dobre Dzisiaj, 05:31
  •  

#142 Share MarcinZetor8011

MarcinZetor8011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo krowy :)
    Historia
    itd.
    itp.
    :)

Napisany 20 kwiecień 2016 - 16:17

Mam dwie renówki obie z silnikami MWM, duża 110-14, 4 obrotowy pali mi 10l na ha.orki, ziemia ciężka, małą robię wszystko kopie ziemniaki, rozsiewam nawozy,formownica do redlin itp.w kopaniu ziemniaków pali 2-3 l na godz.tyle co trzydziestka.

Kolego,sam jak szukałem ciągnika dla siebie,szukałem 110.54 lub 120.54 ale że nie trafiłem akurat na taką w ładnym stanie to kupiłem Aresa 620 który pali mi na ha uczciwej orki na ciężkiej glebie od 14 do 16 l. Jest u mnie w okolicy dużo renówek na silnikach mwm i średnio użytkownicy podają 14 l na ha. Proponuję byś zmierzył dokładnie spalanie a nie pisał tu o 10 litrach,chyba że gruberujesz ze 3 razy a później tylko przewracasz luźną ziemię ;-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#143 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 20 kwiecień 2016 - 18:43

Renault z silnikiem MWM tak mają. :D

10-11l/ha to uczciwe spalanie przy założeniu, że silnik jest w pełni sprawny. Dodatkowo zakładamy, że opony są w dobrym stanie, ciągnik jest odpowiednio obciążony i połączony z pługiem wg ściśle określonych zasad oraz wszystkie elementy robocze pługa są dobre.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.