Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy ciagniki renault sa dobre

142 odpowiedzi na ten temat

#61 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 24 sierpień 2012 - 12:49

czy ciagniki renault sa dobre w reni nie tak łatwo załozyc zegar zamiast czujnika, czujnik jest przy podstawie filtra a ten jest za rama , ehr ma ten plus ze nawet jesli wysiadzie Ci komputer" to mozesz elektrozawory spiac pod wylacznik 3 pozycyjny jakkolwiek tez bedziesz opuszczac i podnosic
znalazłem to czego szukałem ..:)))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy ciagniki renault sa dobre Dzisiaj, 11:22
  •  

#62 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 06 wrzesień 2012 - 07:11

czy ciagniki renault sa dobre W sobotę chciałem jechać obejrzeć kilka renówek z poważnym zamiarem zakupu jednej z nich...
Powiedzcie mi koledzy w którym miejscu znajduje się odma? Oraz czy po odkręceniu miarki oleju na pracującym silniku będzie coś tryskać olejem? (patrzyłem u siebie w C-360 i lekko sadzi olejem a silnik żyleta-oleju nie bierze)
No i co w przypadku gdy podnośnik będzie ładnie podnosił a po zgaszeniu zacznie opadać? brać wtedy takiego pod uwagę? czy jest to może poważniejsza awaria? czy dopuszczalne jest lekkie dymienie na biało krótko po uruchomieniu silnika?
no i jeszcze jedna sprawa- czy jest możliwe "krótkotrwałe" zrobienie EHR żeby przy kliencie pięknie działał a później się rozsypał czy raczej jak wszystko jest OK to nie powinno budzić podejrzeń?
Proszę o odpowiedzi oraz opinie..

#63 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 07:03

czy ciagniki renault sa dobre jakieś rady co do powyższych pytań?:)

#64 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 07 wrzesień 2012 - 16:40

czy ciagniki renault sa dobre lekkie dymienie na biało pare sekund po odpaleniu jest w wiekszosci renowek, odma znajduje sie przy polaczeniu silnika z przednim napedem po stronie pompy wtryskowej , podnosnik , moj jest z ehr lekko opada po zgaszeniu ale moze z pol centrymetra, nic strasznego, moj wlasnie podnosnik tak miał przywiozlem ciagnik od handlarza u niego dzialal a u mnie kicha, spiałem na krotko, a pozniej przejrzałem wszystkie styki, przeczysciłem i sprayem wurth do stykow i działa do dzis, to tyle
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#65 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 08:12

czy ciagniki renault sa dobre Ciągnik kupiony:)
mam nadzieje że będzie dłuugo chodził bezawaryjnie! Dzięki rady!

#66 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 12:36

czy ciagniki renault sa dobre panczo kupiles 110 pewnie, ostatnio sie taka ladna pojawila? daj odpowiedz a może jakąś fotke i opisz wyposażenie i swoje jakieś spostrzeżenia z zakupu i czy coś bedziesz robil przy niej? oby chodziła bezawaryjnie

#67 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 13:28

czy ciagniki renault sa dobre Tak kupiłem 110-54 92r zdjęcie w galerii... Kupiłem ją spod Inworocławia... Stan mechaniczny, techniczny lepszy niż wizualny... nie myta, nie malowana nie czyszczona... Można powiedzieć "odczepiona prosto od pługa"...W środku pełno kurzu i trochę brudna. Sprowadzona 2mc-e temu. wszystko mam sprawne ale musze dokręcić parę śrubek przy tapicerce, wymienić tylną szybę, kupic końcówkę tylnego błotnika... Takie tam d*perele które dopełnią całości..
powiem tak-u kolesia podczepiliśmy ją pod agregat ścierniskowy i heja w pole! bez oszczędzania! mogłem sprawdzić napędy, blokade i w ogóle podnośnik i resztę... podziękowałem i pojechałem do Damasławka po tą z linka z poprzednich postów.. wyglądała o wiele lepiej z zewnątrz i wewnątrz ale co z tego skoro podnośnik zamiast trzymać równo to cały czas pulsował góra-dół... wiadomo koleś mówił że naprawi to itd itp-tylko z tego co pamiętam to ten ciągnik prawie rok tam stoi i co przez ten czas ja jestem pierwszym klientem który to zauważył??? Pomyslałem że wolę jednak pogrzebać sobie samemu takie detale jak pisałem powyżej ale wiedzieć że wszystko działa niz mieć pięknie w środku a mechanicznie nie sprawną... Tak więc wróciliśmy się na drugi dzień po tamtą... jechałem nią wczoraj 140km na kołach i mam juz jakieś przekonanie że wszystko jest OK... Oby tak już pozostało.. postaram się o nią zadbać jak najlepiej będę potrafił i mam nadzieję że posłuży dłuugi czas!:) dzisiaj po pracy jadę ją myć i pucować środek:)

#68 Share dreamtime18

dreamtime18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 październik 2013 - 17:06

czy ciagniki renault sa dobre Renówki sa to dobre ciagniki wykonane z solidnego materialu z silnikiem jd pala duzo mniej niz jd, pala prawie to samo co silnik MWM poniewaz jest inne przelozenie. Pozatym maja wiekszy uciag niz nowe ciagniki i napewno uzywana dluzej pochodzi niz nowy ciagnik jesli kupisz w dobrym stanie. Czesci nie sa drogie wystarczy tylko sie znac orginalna swieca plomieniowa kosztuje 115zl a taka sama od Fergusona 15zl :) tu jest na wsowke a u fergusona na srobke to tyle:) z roznic:) Pozatym w roznych sklepach rozne ceny :)

#69 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 06 październik 2013 - 20:15

czy ciagniki renault sa dobre kolego dreamtime18 nie całkiem wiesz co piszesz silnik johnego to silnik johnego i nic przełożenie tu nie ma do rzeczy silnik mwm czyli MANA to całkiem inna bajka fakt że nie raz można coś zaoszczędzić ale tylko "nieraz" ja ostatnio wymieniałem uszczelkę pod głowicą cena uszczelki 50 pln - "goetza"-czyli z najwyższej półki

#70 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 07 październik 2013 - 17:57

czy ciagniki renault sa dobre silnik MWM to nie jest silnik Manna
skrot MWM (Motorenwerke Mannheim) czyli po nasemu fabryka motorowa w Mannheim

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 07 październik 2013 - 20:04

czy ciagniki renault sa dobre to jest manowski silnik

ale ten silnik jest super oszczedny ja na 40 litrach zaoralem 3 ha i zasialem agreagetm biernik z siewnikiem w porownaniu do johnna ktorego ma kolega i ciezko mu zejsc ponizej 18 litrow na ja w orce a glebokosc taka sama jak moja....

#72 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 08 październik 2013 - 06:48

czy ciagniki renault sa dobre oj z tymi 40 litrami na tą robotę to chyba trochę przeginasz:):)

#73 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 08 październik 2013 - 12:04

czy ciagniki renault sa dobre to prawda te silniki sa bardzo oszczedne, jestem w stanie uwierzyc w to spalanie, szczegolnie w pracy, w transpocie przy max. obrotach spalanie bedzie wieksze
spalanie w plogu dla 6 cyl. to ok.9-10l/h w agregacie pewnie wiecej niz 7 nie wciagnal
oczywiscie w zaleznosci od klasy gleby bedzie maly odchyl

Polska B

#74 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 08 październik 2013 - 19:18

czy ciagniki renault sa dobre ciagnik mam juz 6 lat normalnie w orce spala od 10 do 13 litrow ( chyba ze razowa idzie jak w tym roku pod rzepak to kolo 16 wyszlo srednio ) na ha hektar robie okolo 1.h 30 min ( max 1650 orbotow ) zalezy jaki kawalek klasa ziemi od II do III b

to pole na ktorym robilem ma 2.95 ha w jednym kawalku dlugosc okolo 800 metrow oralem to 4 godziny sialem 2.5 godziny razem z dojazdem okolo 7 godzin roboty co daje

srednio okolo 6 litrow na godzine wiec wydaje mi sie ze wynik do osiagnecia.

#75 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 09 październik 2013 - 06:40

czy ciagniki renault sa dobre tak więc muszę pogratulować spalania:)
ja z moim pługiem i wałem campbella nie mogę zejść poniżej 16l/ha....
klasa gleby 3 i 4...

#76 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 09 październik 2013 - 19:14

czy ciagniki renault sa dobre Ja mam 106.54 i niestety ale spala wszystko co wleję do baku ;). Myślę, że mogą być duże różnice w spalaniu, bo sam np. wczoraj orałem pole na którym z jednego końca jest ciężka gleba, ale bez gliny, potem po około 30 m przechodzi w piasek, żeby po około 200 m przejść w dość ciężką i twardą glebę i na koniec pola (około 100 m) zaczyna się ciężka, mokra, gliniasta gleba. Więc przez 2/3 pola jadę na dwójce na zającu, a 1/3 pola na dwójce na żółwiu. I na pewno spalanie na lekkiej glebie będzie inne niż na gliniastej. Dodam, że orzę pługiem Bometu - 4 skiby i chodzę z zamiarem zamiany na prawdziwy pług ;). I jeszcze jedno - na innym polu na klasie V czyli na prawie piachu orzę na trójce na żółwiu i też idzie bez większego problemu. Więc tam spalanie będzie jeszcze inne. A byłoby pewnie jeszcze mniejsze gdybym miał prawdziwy pług a nie Bomet, którego nie sposób wyregulować tak aby równo orał wszystkimi skibami.

#77 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 09 październik 2013 - 19:52

czy ciagniki renault sa dobre panczo widzialem filmik a jakim biegiem jezdzisz i na ile obrotow? wydaje mi sie ze chyba 1 na prawie 2 tys?? ale wal robi swoje pole ladnie wyglada tylko ze jego tez trzeba ciagac i paliwa pojdzie wiecej ja dzis oralem nowe pole ktore kupilem to 1.4 ha z tego 30 arow mokrej laki troche gorki i fakt ze poprzednik oral moze na 15 cm jeszcze zeby sprawilo ze zeszlo mi 2,h 30 min i troche spalilo wlalem 52 litry to mysle ze pol nie ma moze ciut mniej zatem robota robocie nierowna tak jak spalanie

#78 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 10 październik 2013 - 07:08

czy ciagniki renault sa dobre w jedną stronę jeżdżę (z górki) na 2 żółw ok 1500obr a w drugą stronę (pod górkę) 1 zając ok 1800obr...
także spalanie nieporównywalnie większe...
ale wiem że można przyoszczędzić na spalaniu dobierając odpowiednie biegi i obroty silnika tylko że czasami nie idzie...
np jadąc pod górę na 2 żółw czuje że ma już ciężko... można jechać ale wtedy na dodanie gazu wcale nie reaguje... więc zmieniam bieg na niższy....
swoją drogą to zastanawiam się kiedy mniej pali.. na tej 2 żółw i wysilony na maxa czy 1 zając większe obroty ale idzie lżej...

#79 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 10 październik 2013 - 10:33

czy ciagniki renault sa dobre @panczo ty masz skrzynie 16, jeździsz na II zakresie?
Ja radełkiem UG 4x40 jadę na I zakresie i na 4, pod górę na półbiegu (dość dobrze sobie radzi)
Ale zauważyłem że na II zakresie i na zredukowanej 2 jedzie szybciej i silnik ma lżej :huh: Przynajmniej ja mam takie dziwne spostrzeżenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 10 październik 2013 - 11:36

czy ciagniki renault sa dobre tak skrzynia 16...
szczerze.. to I zakresu nie używam wcale:)
wszystkie prace jakie na chwilę obecną mi się trafiły robię na II zakresie...
ale coś jest z ta prędkośćią...
na pewno I zakres 4 zając jest szybsza niż II 1 żółw... dalej to nie wiem...