Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy ciagniki renault sa dobre

142 odpowiedzi na ten temat

#41 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 11:58

czy ciagniki renault sa dobre koncowka produkcji wychodzila w pelni mechaniczna, czesto w kabinie TZ, jesli macie troche grosza wydaje mi sie ze warto dolozyc,
jednak ta ciagniki maja prawie 20 lat wiec elektronika bedzie siadac

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy ciagniki renault sa dobre Dzisiaj, 04:20
  •  

#42 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 20 sierpień 2012 - 13:32

czy ciagniki renault sa dobre to generalnie odpuszczać sobie renie które mają ten EHR?

#43 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 17:42

czy ciagniki renault sa dobre Ja podszedłem do tematu w ten sposób,żeby znaleźć ładny ciągnik z mechaniczną skrzynią.Obawiałem się ehr-u,ale postanowiłem,że jak się zepsuje to zasilanie podnośnika podłącze pod wywrot i będzie mechanicznie. Dużo obaw było a teraz widzę,że to całkiem fajnie pracuje,dla mnie lepiej niż mechanicznie,bo przy agregacie aktywnym ograniczam wysokość podnoszenia żeby wałek nie strzelał i jednocześnie powoli opuszczał

Panczo szukaj ciągnika zadbanego o jak najmniejszym przebiegu zwracając uwagę na nakładki pedałów,fotel,wypalenie kolektora,brak wycieków i śladów pchania łap. Licznik nie wchodzi pod uwagę.Podnośnikiem się nie przejmuj. Nowego nie oczekuj,ale renaulta z zachodu można w niezłym stanie jeszcze znaleźć w przeciwieństwie do fendta serii 600

Okazje cenowe raczej radzę sobie odpuścić.Szkoda paliwa i czasu na jazdę.Nikt nie jest głupi i dobrego sprzętu tanio nie oddaje.Szkoda,że sam to dopiero po jakimś czasie zrozumiałem

#44 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 21 sierpień 2012 - 08:06

czy ciagniki renault sa dobre no właśnie trochę już jeżdżę i nic ciekawego znaleźć nie można...
Dwa mam upatrzone i w dosyć dobrym stanie... tyle tylko że jeden ma ten EHR.. co prawda wszystko działa więc pytam się o ewentualną awaryjność... Zobaczymy co czas przyniesie, mam nadzieję że znajdę coś dobrego...

#45 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 21 sierpień 2012 - 08:37

czy ciagniki renault sa dobre Ja się kiedyś rozglądałem właśnie za ciągnikiem z EHR-em i rewersem elektrohydraulicznym i w końcu wyszło, że kupiłem jednak w pełni mechaniczną wersję. Fakt jest taki, że każdy traktor który oglądałem miał jakieś wady, a więszkość miała bardzo duże przebiegi. I nie mówię tu o stanach liczników ale ogólnie o wyglądzie i stanie traktora. Moim zdaniem EHR jest całkiem fajną sprawą, ale i bez niego da się pracować. Mam znajomego, który ma renówkę z EHR-em i rewersem elektrohydraulicznym i muszę przyznać, że traktor bardzo ładnie pracuje, ładniej niż mój. Ale tak jak ktoś wyżej pisał, on zapłacił za swój traktor nieco wyższą kwotę niż teoretycznie można było wtedy kupić taki sam traktor ale w gorszym stanie. Niestety prawdziwe okazje teraz zdarzają się bardzo rzadko. Wg mnie lepiej jest kupić traktor nieco droższy, ale za to z dobrym ogumieniem, zdrowym silnikiem i hydrauliką i nie mieć potem żadnych problemów niż kupić tani i zaraz dokładać do niego. Ale oczywiście trzeba też mieć trochę szczęścia do zakupów :). I jeszcze jedno - na oko renówki prezentują się znacznie lepiej niż większość innych traktorów, ale trzeba się dobrze przyjrzeć i przede wszystkim popracować nim w polu przez minimum godzinkę zanim się kupi - zagrzać silnik, olej w skrzyni i sprawedzić jak wtedy się spisuje, czy nie ma wycieków, czy silnik równo pracuje, nie kopci, czy hydraulika i wspomaganie działa tak samo jak na zimnym silniku.

#46 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 21 sierpień 2012 - 11:43

czy ciagniki renault sa dobre panczo ja tez jeżdżę za renówka a skad jestes może wymienimy sie spostrzeżeniami i jaka cię interesuje?

#47 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 21 sierpień 2012 - 11:52

czy ciagniki renault sa dobre jestem z okolic Poznania... W okolicach jest kilku handlarzy... min w Damasławku. Ostatnio byłem też oglądać jedną w Lesznie. Stan techniczny wydaje się być dobry:
http://otomoto.pl/re...ns-A166182.html

popracowaliśmy trochę w polu i wszystko ok... musze to przemyśleć:)

#48 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 21 sierpień 2012 - 12:26

czy ciagniki renault sa dobre kojarze ta renówke bo juz dosyc dlugo się ogłasza, ja poluje na jakaś 133.54 albo ewentualnie 155.54 jak sie trafi

a na jakich stronach szukasz bo ja na allegro i na autogieldzie a znasz jeszcze jakies na których sie ogłaszaja,??

#49 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 21 sierpień 2012 - 12:53

czy ciagniki renault sa dobre raczej nie... ototmoto to tez prawie to samo...
w damasławku ostatnio widziałem 3szt 133.54. dwie z nich były w bardzo fajnym stanie ale niestety dosyć drogie... (ok 50tys)
trzeba szukac:) samo w ręce nie wpadnie:)

#50 Share dawid464

dawid464

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 21 sierpień 2012 - 16:12

czy ciagniki renault sa dobre witam
10000mth to duzo jak na taki ciągnik jak reno ok 120km

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Levis

Levis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Pure performance

Napisany 21 sierpień 2012 - 16:38

czy ciagniki renault sa dobre Zależy jak był zadbany przez te 10kmth i co robił ale jeżeli ktoś o niego dbał to dopiero połowa tego co powinien przejechać bezproblemowo.

#52 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 21 sierpień 2012 - 17:15

czy ciagniki renault sa dobre zachodnie ciagniki licza czas pracy w godzinach, nie zadne mth jak u nas i czechow
10 tys. to dosc duzo, choc jak kolega wyzej, dopiero polowa dla silnika, najczesciej maja nakrecone po 8-9 tys, roczniki 85-95
osobiscie widzialem nectre 120.54, lekko ponad 10tys. silniczek jak nowy, zero dymku,
jak zadbana to nie patrz na zegar

Polska B

#53 Share Levis

Levis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Pure performance

Napisany 21 sierpień 2012 - 18:23

czy ciagniki renault sa dobre Hmm w godzinach powiadasz, na jedno wychodzi, dla dajmy na to C360 ostatni bębenek obraca się co 6min przy prędkości obrotowej wału 1865 co daje obrót 2 bębenka dokładnie co godzinę w przypadku gdy ciągle utrzymujemy te obroty.

Edytowany przez Levis, 21 sierpień 2012 - 18:38.

#54 Share pan054

pan054

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 21 sierpień 2012 - 22:07

czy ciagniki renault sa dobre ja mam renault 110.54 i nie narzekam

#55 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 06:23

czy ciagniki renault sa dobre Panczo dla mnie to ona ma łyse opony które kwalifikują się do wymiany. Dolicz ok.12.000 za opony i już się robi inny przedział cenowy.
Rejestracja w kraju też nie napawa optymizmem.

http://otomoto.pl/re...zy-A207105.html Gdybym nie kupił swojej to już bym jechał

http://otomoto.pl/re...zy-A207105.html

Sorki za błąd górnego linku

#56 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 06:47

czy ciagniki renault sa dobre dlaczego rejestracja krajowa nie jest zbyt optymistyczna??
tego co dałem linka oglądałem osobiście i uważam że mechanicznie to do niczego nie można się przyczepić... owszem oponki nowe nie są ale jeszcze jakiś tam czas pojadą... Tak jak w opisie wszystkie elementy były wymienione... podnośnik i wspomaganie działają jak malina, silniczek mruczy sobie bardzo fajnie, itd itp... jeszcze mam na oku tą:
http://otomoto.pl/re...54-A156994.html

tylko ze jak widac jest droższa i ma ten EHR...

PS. 155.54 jest za duża.... szukam max do 133-XX

#57 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 12:03

czy ciagniki renault sa dobre Bo z reguły Polacy nie serwisują maszyn,nie używają drogich oryginalnych części,płynów,nie dbają tak jak na zachodzie bo tu jest inna opłacalność i chcemy zaoszczędzić na eksploatacji.Wydaje mi się ,że ta pierwsza ma sporo mniejszy przebieg bo w damasławku tłumik do góry jej wypaliło i dospawali nową końcówkę,fotel był raczej porozrywany,jeśli ma nowe obszycie i to całe malowanie tuszuje jakiś brak dbałości o blacharkę a jak nie dbali na zewnątrz to środkiem też się nie przejmował.
Od takie tam moje wywody.....

#58 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 13:34

czy ciagniki renault sa dobre Ta pierwsza w kraju jest dopiero od pół roku tak więc rodak jeszcze wiele szkód nie zdążył narobić:)
Ta z damasławka malowane ma raczej tylko felgi... chodzi dosyć ładnie, pali od strzała, EHR działa... tylko w polu nie testowałem jej... Mam niedaleko do tej miejscowości więc myslę że się jeszcze tam wybiore i zapytam konkretnie za ile do oddania (wstepnie mówił że 39tys odda, a będę mieć max 38tys). Prawda jest też taka że jest prawie 4 lata młodsza od tamtej (pierwsza rej 1990r) no i jest to nowszy model... więc chyba lepiej dać te ok 3tys więcej i mieć młodszą w podobnym stanie...
PS. masz może jakiś fajny sposób na stwierdzenie stanu silnika? Bo akurat dymu to raczej żadna nie puszcza....

#59 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 18:01

czy ciagniki renault sa dobre Zapinaj i grzej w polu.W pracy wszystko wyjdzie.Ciśnienie oleju manometrem po odkręceniu czujnika przy filtrze i patrz czy mocno z odmy i miarki sadzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 12:20

czy ciagniki renault sa dobre pamiętaj że EHR MA + i - podstawą jest żeby wszystko działało a nie że to można zrobić bo to wszystko kosztuje mam znajomego handlarza który daje swoją gwarancję ze znajomymi kupiliśmy 4 renie a po roku przyjechał od niego mechanik wymienił 3 uszczelki pod głowicami uszczelniacz na głównym tłoczysku od podnośnika i za free jak obiecywał