Skocz do zawartości

Zdjęcie

dierzawa 28 ha

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 18:43

dierzawa 28 ha u nas przeciętnie jest tak że właśniciel bierze dopłaty + 0,5 tony zboża za dzierżawe i on płaci podatek. Z niektórymi da się ugadac ze tylko właściciel bierze dopłaty, ja podatek i tyle. Ale zeby dzierżawca brał dopłaty to o takiej sytuacji nie słyszałem i napewno sam bym na takie warunki jako dzierżawca sie nie zgodził

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dierzawa 28 ha Dzisiaj, 21:01
  •  

#22 Share ceeenha

ceeenha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 18:56

dierzawa 28 ha mam pytanie do was czy umowa o dzierzawe spisana bez natariusza na kartce wszystko wpisane jak trzeba jest podkladką wrazie jak wlasciciel mogl by sie rozmyslic ??

#23 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 19:45

dierzawa 28 ha Zgadza się że dzierżawa dzierżawie nierówna, ale nie wkurzyłbyś się wiedząc że gościu kupił 120ha płacąc po 1000zł słownie tysiąc złotych za hektar w 1995r a teraz leży grubas do góry bebechem i woła za dzierżawe pełne dopłaty i jeszcze podatek chce.Całe życie się robotą nie skalał, kumpel co od niego dzierżawił 40ha wyczyścił rowy zrobił mostki, doprowadził to do kultury, wapnował nawoził obornikiem co dwa, trzy lata na całość nie wspominając o nawożeniu mineralnym a ten mu mówi że ma mu dopłaty dać bo jedzie na narty z synem i potrzebuje kasy i nic go nie interesuje że dopłaty jeszcze nie przyszły za dany rok, kasa ma być a jak nie to wynocha ;[ więc teraz leży odłogiem g.. dostaje a nie dopłaty, Ty masz d*pać na dziada kombinatora, skakać w traktorze po cudzych bruzdach, a niech spada na drzewo, wolę ten czas poświęcić dzieciom a nie d*pać na czyjeś wakacje :lol:

#24 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 19:52

dierzawa 28 ha ale nie wkurzyłbyś się wiedząc że gościu kupił 120ha płacąc po 1000zł słownie tysiąc złotych za hektar w 1995r a teraz leży grubas do góry bebechem i woła za dzierżawe pełne dopłaty i jeszcze podatek chce.Całe życie się robotą nie skalał
Nie, nawet bym pogratulował sprytu, odwagi i brał z niego przykład. Myślenie to wbrew pozorom także ciężka praca.

#25 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 20:37

dierzawa 28 ha A jaki tu spryt i gdzie? Raczej teraz widzi że każdy mu pokazał środkowy palec i na narty sam musi zarobić ale debili z tego co czytam to nie brakuje i za chwile zapłacą dwa tysie za hektar pola byle by pokazać ile to nie mają, ale tak jak mówiłem każdy robi jak uważa. Jego pieniądze i czas niech robią...na innych :) poza tym Stasiek to nie spryt tylko drugie tyle za ha dał pod stołem i kupił, Ty jak byś to chciał kupić to nawet by z Tobą nie gadali (nie mówię o Tobie personalnie)

#26 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 20:42

dierzawa 28 ha Jego ziemia, jego prawo co chce z nią zrobić. Jeśli chce żeby leżała odłogiem to jego święte prawo żeby tak było. I skąd wiesz że dał łapówkę żeby to kupić? Widziałeś czy kolejne domysły biednych rolników którzy mają po 20ha i zazdroszczą mu 120ha?

#27 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 20:51

dierzawa 28 ha Nie domysły biednych rolników tylko goły fakt, jak kupiłem od nich w 1996r 10ha za podobne pieniądze to mi właśnie proponowali taki o to układ więc nie jest to domysł :) A jego h... strzela że nikt nie chce wziąść jego pola bo dostaje tylko połowę dopłat i jeszcze musi to co jakiś czas talerzować żeby się chwasty nie siały bo straż miejska po to jest żeby reagować jak się chwasty po okolicy roznoszą :D

Edytowany przez Bob, 18 kwiecień 2011 - 20:53.

#28 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 18 kwiecień 2011 - 21:10

dierzawa 28 ha ja biore pola i dopłaty podatek płaci własciciel :) jednemu płace 100 za ha a inni sie ciesza ze łaki są koszone ;) w AMiRR mi powiedzieli ze dopłaty sie naleza osobie która uprawia dana ziemię:)nawet jakby mi dali łaki a dopłat nie to bym brał moze mało ale idzien a tych łakach zarobić:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 21:15

dierzawa 28 ha u nas tak dopłata właściciela... podatek płaci właściciel i równowartość tony pszenicy i nie ma ziemi nawet za taką ceną

#30 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 21:21

dierzawa 28 ha W moim przypadku ja biore dopłate, nie płace podatku a właścicielowi oddaje 800kg pszenicy, klasa ziemi 1 i 2.

#31 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 21:36

dierzawa 28 ha

Nie domysły biednych rolników tylko goły fakt, jak kupiłem od nich w 1996r 10ha za podobne pieniądze to mi właśnie proponowali taki o to układ więc nie jest to domysł :) A jego h... strzela że nikt nie chce wziąść jego pola bo dostaje tylko połowę dopłat i jeszcze musi to co jakiś czas talerzować żeby się chwasty nie siały bo straż miejska po to jest żeby reagować jak się chwasty po okolicy roznoszą :D

To dlaczego się nie zgodziłeś? Miałeś okazje za marne pieniądze mieć dużo ziemi.

#32 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 kwiecień 2011 - 07:53

dierzawa 28 ha

Zgadza się że dzierżawa dzierżawie nierówna, ale nie wkurzyłbyś się wiedząc że gościu kupił 120ha płacąc po 1000zł słownie tysiąc złotych za hektar w 1995r a teraz leży grubas do góry bebechem i woła za dzierżawe pełne dopłaty i jeszcze podatek chce.Całe życie się robotą nie skalał, kumpel co od niego dzierżawił 40ha wyczyścił rowy zrobił mostki, doprowadził to do kultury, wapnował nawoził obornikiem co dwa, trzy lata na całość nie wspominając o nawożeniu mineralnym a ten mu mówi że ma mu dopłaty dać bo jedzie na narty z synem i potrzebuje kasy i nic go nie interesuje że dopłaty jeszcze nie przyszły za dany rok, kasa ma być a jak nie to wynocha ;[ więc teraz leży odłogiem g.. dostaje a nie dopłaty, Ty masz d*pać na dziada kombinatora, skakać w traktorze po cudzych bruzdach, a niech spada na drzewo, wolę ten czas poświęcić dzieciom a nie d*pać na czyjeś wakacje :lol:

dlatego pisałem wcześniej, jaka dzierżawa i od kogo.
Trzeba nauczyć a raczej oduczyć cwaniaków wyzysku. U mnie jest sporo ludzi że weźmie ziemię bez dopłat i jeszcze podatek zapłaci ale jeszcze sporo zostało trochę rolników którzy biorą w dzierżawę i dopłaty, podatek jest dla nich a wydzierżawiający dostaje 200-300PLN i czasem ziemniaki na zimę czy jakąś świnkę.
W dłuższej perspektywie czasu Ci pierwsi mają zużyty sprzęt i sporo długów a Ci drudzy, powoli może, się rozwijają.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#33 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 08:19

dierzawa 28 ha Stasiek bo wtedy miałem 15lat i trudno w takim wieku uzdierać 240tys 120 na łapę i 120 na oficjalnę cenę. I tak cieszyłem się że ojciec kupił te 10ha.

#34 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 09 maj 2011 - 21:27

dierzawa 28 ha To u was koledzy to te dzier◘zawy to jak za darmo. U nas III klasa ziemi i trzeba oddać dopłaty i zapłacić jeszcze 1500zł do hektara a jak tylko pojawia sie jakas ziemia to sie wszyscy biją. Mój sasiad wydzierżawił ziemie płaci za 5 ha 7500+dopłaty.

#35 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 22:05

dierzawa 28 ha Za te pieniądze to wolałbym jechac na wakacje a nie skakać po "cudzych dorniach" to co on tam maryche sadzi? gdzie zysk, gdzie logika???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 07:13

dierzawa 28 ha U mnie dopłaty zostają u właściciela, dzierżawca płaci jeszcze podatek. Ziemia głównie czwartej klasy... Przy łąkach właściciel bierze dopłaty i płaci podatek.
Chętnych na dzierżawy nie brakuje. Dzierżawy oczywiście ustne bez gwarancji długości trwania takiej umowy... Jak dla mnie na takich warunkach się nie opłaca dzierżawić ziemi bo najczęściej są to pola zaniedbane.