Skocz do zawartości

Zdjęcie

Motogodziny w traktorze

277 odpowiedzi na ten temat

#161 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 29 sierpień 2007 - 06:48

Motogodziny w traktorze

Gdzieś wyczytałem ze 1 mth to 1h pracy silnika przy obrotach 540obr/min na WOM czyli zalezy przy jakich obrotach silnik osiąga prędkość WOM :P

To może byc logiczne :P
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Motogodziny w traktorze Dzisiaj, 23:29
  •  

#162 Share Obikey

Obikey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, jak narazie.<br />

Napisany 29 sierpień 2007 - 08:20

Motogodziny w traktorze

http://pl.wikipedia....iki/Motogodzina

toniekmf255 wskazał dobry link. Wynika z tego tyle, że motogodziny naliczane są w zależności od obrotów silnika podczas pracy (zmienne) i obrotów znamionowych danego modelu silnika (stałe). Mój MF 5435 za znamionowe ma ustawione obroty koło 1700 i dlatego podczas pracy z obrotani ok 2000obr/min mth naliczja mi się prawie 20% szybciej niż godziny zegarowe. Natomiast przy 1300 obr/min np w opryskiwaczu naliczane są ze 25% wolniej niż zegarowe.

#163 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 12:19

Motogodziny w traktorze no wreszcie sie wyjaśniło. ^_^ jak w info o ciągnikach pisze moc znaminowa np przy 1800 to na tych obrotach przy jednej godzinie pracy przybedzie 1 mth :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 14:22

Motogodziny w traktorze W takim razie C360 3P czy MF 255 osiąga moc znamionową przy 1500rpm? Dziwne to troche by było. Moc maksymalną osiąga przy 2250rpm, a nie do końca wiem jak rozumieć pojęcie mocy znamionowej http://pl.wikipedia..../Moc_znamionowa :P

#165 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 30 sierpień 2007 - 13:33

Motogodziny w traktorze no nie wiem. no to moze 3p w ciagu gdziny pracy na maxymalnych obrotach naliczy wiecej mth niz 1. no a jak pracujesz 3p to ile mth wykrecisz na 1 h pracy na max obrotów??

#166 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 30 sierpień 2007 - 20:39

Motogodziny w traktorze

Dociera sie, może jeszcze go polubisz :P Ja najwięcej między wymianami (250mth) dolałem prawie 3 litry ale to dawno temu i nieprawda, teraz między wymianami trzyma stan. Liczniki w 42xx powinne pokazywać mth z dokładnością do 0,1 bo tak to trudno ocenić czy zrobił 9 czy już prawie 10 mth... w 255 mam monitoring na bieżąco :P

Gdyby  cały czas  pokazywał mth to nie byłoby problemu  z odczytaniem ile nabił  ale wtedy akurat rano pare  razy go odpalałem i widziałem  że nowa mth wskoczyła  i tak samo na koniec było

Odnosnie polubienia  to silnik  nie ma   aż   tak  ogremnego wplywu na ocene  ogólną  ciągnika

#167 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 sierpień 2007 - 20:50

Motogodziny w traktorze Ja dziś orałem i sobie zmierzyłem ile czasu trwa jedna mth. Przy obrotach 1800 to jedna godzina zegarowa.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#168 Share kubaguzik

kubaguzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Zainteresowania:Ulepszanie

Napisany 01 październik 2007 - 20:42

Motogodziny w traktorze ja mam w c-330 licznik od mtz i przez 2 lata nabil 370 mtg a pracuje cały rok opryski ,odsniezanie zwozka jablek itd

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

#169 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 10:56

Motogodziny w traktorze

Snujesz błędne wnioski. Nie napisałem, że jestem ekspertem. Nie piszę też tak jak ty. Specyfikacje skrzyń JD znam z wieloletniego zainteresowania, a niektóre typy z użytkowania. Bezstopniowa AutoQuad II ma dźwignię, którą steruje się prędkość jazdy, co jest w mniejszym stopniu zależne od naciśnięcia gazu. To działa jak w kombajnach z napędem hydrostatycznym. Natomiast AutoPowershift mam w 7710A z zakresem 19/7. Uważam, że wszystkie skrzynie JD są dobre, ale kiedy mamy zamiar dużo manewrować i zmieniać kierunki jazdy to łatwiej jest używać rewersu na jednym pasującym biegu w PQ+, niż dźwignią zmieniać bieg z kierunkiem przesuwając przez cały zakres

uwazasz ze w Autopower nie ma rewersu? "niż dźwignią zmieniać bieg z kierunkiem przesuwając przez cały zakres" gdzie ty takie cos wyczytałes o autopwer ? zadnego przesuwania dzwigni nie ma, dzwignia tylka ustawiasz max predkosc jaka chcesz uzyskac naciskajac na pedał gazu np od 0,05 do 50 km/h albo 0,05 do 9 Km/h ,zalezy co potrzebujesz. Potem wogole jej nie ruszasz. WIdze ze wogole nie miałes do3ynienia z ta skrzynią. Do zmiany kierunku uzywasz rewersu takiego jak w całej reszcie JD a nie przesuwanie dzwigni przez cały zakres i tak jak w hydrostacie pchac ja w druga strone zeby jechac do tyłu.Dzwignia rewersu ma przód, tył połozenie Parkingowe Neutralne no i ma pozycje tzw "zero"

Nie chcę się sprzeczać ale widziałem gdzieś w folderze w JD 8020 albo 8030 bezstopniówkę bez rewersu, tzn. jest przesuwka również z jazdą do tyłu. Tzn, żeby zmienić kierunek to dźwignia heja przez cały zakres. Spotkaliście się z takim czymś?

#170 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 08 lipiec 2008 - 10:38

Motogodziny w traktorze proxima ponad 600 mtg
ursus 1224 ponad 500

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 08 lipiec 2008 - 10:47

Motogodziny w traktorze Zetor 7211 około 700mth rocznie, ale dokładnie nie wiem. Teraz ma około 15tyś
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#172 Share ursus1014turbo

ursus1014turbo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Elektromechanika

Napisany 08 lipiec 2008 - 12:19

Motogodziny w traktorze Ja swoim ursusem 1014 rocznie zrobie 700mtg, a 914 moze 500
Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

#173 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 08 lipiec 2008 - 13:11

Motogodziny w traktorze 3p cos kolo 700
4011 -500
ale to bylo w tamtym roku bo teraz nagina deutz agroplus85

#174 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 13 sierpień 2008 - 23:32

Motogodziny w traktorze Jak to właściwie jest z tymi motogodzinami? Czy 1mth powinna równać się 1 godz zegarowej przy max obrotach silnika? A np. 1h pracy na 1200 rpm to 0,5mth?
W agrotronie na jakich obrotach by nie robić czy 1600 czy 2200 to 1mth = 1h robocza, w zetorze dokładnie tego nie mierzyłem ale wydaje mi się że wolniej idą ?

#175 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 00:09

Motogodziny w traktorze Nie ma reguły, w DF pewnie masz nabijanie godzinowe niezależnie od obrotów. Przejżyj sobie temat http://www.agrofoto....torze-t382.html a w zasadzie dwa połączone. W jednym chciałem wszystko usystematyzować bez zbędnej gadki ale nie wyszło...

#176 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 07:56

Motogodziny w traktorze może liczy od największego momentu obr przy jakich obr masz największy moment.A przy mniejszych mierzyłeś

#177 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 07:56

Motogodziny w traktorze MTZ to się jednak bardzo wolno starzeje :D w poniedziałek talerzowałem 8 godzin prędkość obrotowa silnika 1800obr, głębokość pracy 10-15cm. Licznik w ciągniku nabił tylko 4 Mth więcej ;)

Za ten czas zrobiłem 8ha i spaliłem ok. 75l paliwa.

czyli spalanie kształtuje się

na godzinę - 9,3l
na hektar - 9,3l
a na Mth w ciągniku - 18,75l :D

Honda - The Power of Dreams :)

#178 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 15:27

Motogodziny w traktorze w lambo r3 w transporcie wychodzi 1 godz równa 1 mtg a obr tak 1500-2000 obr nawet kilka min przeciąga 1 mtg

#179 Share fendt930

fendt930

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 06 październik 2008 - 19:35

Motogodziny w traktorze ursus 1634 400 rocznie
ursus 1224 400 rocznie
zetor 5945 350 rocznie

niewiem gdzie te moto godziny się klepią 90 ha

Reklama AgroFoto Ads