luk2782

Motogodziny w traktorze

Polecane posty

rafik256    22

Mój 7211 z 1988 roku ma już 11600 mtg i nigdy nawet w nim głowicy nie odkręcałem, myślę że jeszcze sporo pochodzi bez remontu. Ale faktem jest że najdłuższy okres pomiędzy wymianami oleju to 130 mtg olej myślę żę też miał nie najgorszy od 6-7 lat castrol tection(nigdy superolu) ale w zamian za to ciągnik dostaje ostro po du....Wielokrotnie było tak że w czasie prac polowych całymi dniami pracowało się z gazem w podłodze i na blokadzie np.agregacie czy przy oraniu gliny (sporo jej mam) pługiem 3x40 jak nie dawał już rady na dwójce to redukcja i dalej musiał jechać a że opony radialne w dobrym stanie i ciągnik dobrze dociążony to nie było mowy o większtm poślizgu. Do 2004 roku był moim podstawowym sprzętem i pracował na 55 ha w tym 30 ornej w 2004 kupiłem MF 3090 który go zastąpił w cięższych pracach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Mój MF255 wytrzymał 5500 mth a jest z 1990 roku super maszyna!!

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterek    0

mój kolega sprzedał na uraine dwa 8200 z 96roku. jeden miał 19500 a drugi 17800mth. pomimo tego rapid 6m nie był problemem i kuhn manager 6skibowy na wózku nie miał lekkiego żywota z tymi traktorkami.

wiadomo usterki zawsze są i bedą, ale silnik skrzynia mosty nie dotykane...

 

a co powiecie na 9500mth w 6920 z 2003r. i na 14000mth w 7810 z 99r???

 

 

Edytuj swoje posty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon29    0

JD 6210 - ok 500 mth

DF Agroplus 60 - ok 500 mth

Zetor 7211 - ok 200 mth

c330 - to nawet nie wiem, ale góra 50 myśle że robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon29    0
To niezłe macie przebiegi

a można wiedzieć ile ha macie??

64 ha swoich i ok 10 dzierżaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

u mnie mamy 25ha i pronarek robi ponad 500mth a c-360 okolo 200mth troche sie jezdzi na uslugi (kombajnem buraczanym okolo 40ha itd.) no i te mth kreci 2 kierowcow:)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

c 360 3p ok 200mth rocznie

mf 3060 ok 550mth rocznie

u1224 ok 250mth rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

zetor 7340- 200 mth rocznie

ursus 3512- ok 250 mth rocznie

moim zdaniem żeby można było mówić o ekonomicznym wykorzystaniu ciągnika to powinien on robić conajmniej 500 mth rocznie! u mnie są 2 niewykorzysane ale coż-przecież żadnego z nich nie sprzedam bo oba są potrzebne.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sasiada co ma pare tys HA i same ursusy i zetory prawie to jak na wiosne ruszaja to uwierzcie ze nie gasna jak sie nie popsuja bo sie tylko kierowcy zmieniaja i smigaja a ja to moze z 400mth wykrece chociaz ostatnio troche wiecej chyba mi sie pojezdziło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

u3512 ok.500 mth rocznie

a c-330 nie wiem bo ma licznik popsuty ale pewnie tez ok 400mth :D


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz14    1

u mnie 2 podstawowe (jak narazie) zetor i c-360 robią odpowiednio po 300 i 150mth....myśle że są dobrze wykorzystane .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Case - 1500 mtg

Case mniejszy 2000 mtg


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

no trzeba eksploatować maszyny


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

C330 to około 250 mtg, 7211 obecnie do 300, kiedyś bywało ponad 400, MF około 300.

 

TumoK Twoje ciągniki mało co śpią :) i co ? zdecydowałeś się już na jakiś następny ?

 

mój 500 post :D:) :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

no zdarza sie ze nie spią ale nie są same my razem z nimi :D

ee nie zdecydowaliśmy sie może po żniwach


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

[połączone]

 

Proponuje temat w którym można wypisywać jak dane ciągniki liczą mth, bo wiadomo że naliczają róznie a nie każdy zna wszystkie, coś w rodzaju takiej bazy danych żeby można było bardziej miarodajnie porównać np. zużycie paliwa na mth. Najlepiej bez komentarzy (ew. poprawki), jak niżej:

 

1mth =

 

Ursus C-330 - 1h przy 1860 obr/min

MF 30xx - 1h niezależnie od obrotów silnika

MF 42xx - 1h przy 2000 obr/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

MF 5455 przez 12 godzin zrobiłem 11,2 MTH. obroty 1800-1900 rpm.ale jeszcze go dokładnie sprawdze przy sieczkarni do kukurydzy.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mf 255 w orce obr. 2000 - 2100 1 mtg = 50min, a wiem dokłądnie bo kiedyś zapomniałem zegarka i policzyłem kolesiowi mtg ile było kłutni B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj