Skocz do zawartości

Zdjęcie

Plan i pozwolenie na budowe

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 12:19

Plan i pozwolenie na budowe Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
Jak to było u was?

Pozdro Arni :P
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Plan i pozwolenie na budowe Dzisiaj, 19:52
  •  

#2 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 26 sierpień 2007 - 12:36

Plan i pozwolenie na budowe niestety na tomusi byc paln oraz wrys w mapkę geodety-koszt ok 3 tys zł...niestety

#3 Share daniomax

daniomax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 12:42

Plan i pozwolenie na budowe ja mam taki dach na budynku który jest prawie po granicy postawiony(30 cm. od granicy) i kwalifikuje sie on do przeróbki(właściwie do rozebrania i zrobienia drugiego....ale sie dowiedziałem że właśnie potrzebny będzie od nowa plan i zezwolenie>co będzie kosztowało...:P(>więc w du.pie mam niech sie wali>i pzu zwraca>co ja poradze że są takie ch.ójowe przepisy w tym popie. przo.nym kraju...:P(

#4 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 26 sierpień 2007 - 13:15

Plan i pozwolenie na budowe niestety takowe są,wystawisz gqaraż...nie styka sie z domem wystarczy zgłoszenie i zaświadczenie że jesteś rolnikiem-budyneg gospodarczy odległość na 5mm od budynku mieszkalnego....jesli się styknie patrz wyżej co pisałem TO JEST POLSKA

#5 Share daniomax

daniomax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 14:50

Plan i pozwolenie na budowe ehh tak tak...Polska :P...ale kto ma pozmieniać te idiotyczne przepisy??...no sam widzisz co tam sie "na górze" dzieje>zajmują sie kur.wa jedynie sobą...i jedyny cel to >aby tylko utrzymać sie przy korycie>to świnia jest bardziej "obyta"bo jak sie na.żre to odchodzi...ale jak widać >to nienapasione świnie..:/> ale to inny temat :-]
..ja mam aktualnie korowody z wykopanym dołkiem na wode na własnym polu...taki dołek 10:10m. ...kosmos ....tylko wziąść strzelbe i ....zrobić porządek..:D...ale wtedy w może nie wysyłano by wojsk po Irakach i innych>bo trzebabybyło walczyć z terroryzmem we własnych pieleszach ...kur.wa :/>tzn. że niby ja byłbym tym "terrorystą".:P...

#6 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 16:18

Plan i pozwolenie na budowe To powiem wam lepszą akcję moje podwórko składa się z kilku działek ostatnio dokupiłem następną i nie mogłem postawić silosów przy swoich starych budynkach bo muszę zostawić 5m od mojej starej działki :P śmiech na sali szkoda że teraz nie można za pozwoleniem budować po granicy bo bym sobie sam pozwolenie wypisał :P

#7 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 16:36

Plan i pozwolenie na budowe Kizo to w twoim przypadku jedyne wyjście to połączenie działek w jedno. Trochę to kosztuje ale może warto??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#8 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 17:52

Plan i pozwolenie na budowe Wiem o tym, że to jedyne wyjście i niestety nie dość, że kosztowne to co najgorsze czasochłonne.

#9 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 19:39

Plan i pozwolenie na budowe pierdlić przepisy :P trzeba mieć dobrych sasiadów co nie sypną :P a jak przyjdzie jakaś kontrola to postrzelać :D :) albo udawać wariata :)

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 23:30

Plan i pozwolenie na budowe czasochłonne?? ile to może trwać?? Ja bym wolał poczekać trochę i postawić silos tam gdzie mi pasuje a nie tam gdzie pozwalają takie przepisy. Silosu nie przeniesiesz a męczyć się całe życie............

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 09:52

pierdlić przepisy :P trzeba mieć dobrych sasiadów co nie sypną :P a jak przyjdzie jakaś kontrola to postrzelać :D :P albo udawać wariata :D

Hehe ''dobrych sąsiadów'' Miałem plan zrobiony na dach 2 spadzisty ale nagle przed robotą sąsiadka sie nie zgodziła na 2 spady i postawiła sprzeciw zgodziła sie tylko na 1 spad :D i robota przeciągneła sie 2 miesiące póżniej :angry: :angry:
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#12 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 02 wrzesień 2007 - 00:53

Plan i pozwolenie na budowe Mój wuja chciał postawić garaż, taki na ciągnik i kilka maszyn- rozsiewacz, opryskiwacz itp. Nie musi wykupować planu i mapek, ponieważ nie stawia garażu murowanego z cegły tylko stawia taki z płyt betonowych, a na to (tak mi mówił) nie trzeba nic wykupować.

#13 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 09:54

Plan i pozwolenie na budowe Płyt betonowych?? takich co robione są ogrodzenia?? widziałem już taki garaż.

bullet_black.png

#14 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 09:58

Plan i pozwolenie na budowe Jak budowaliśmy dom 5lat temu to od jednego sąsiada musieliśmy się odsunąć 2metry i stawić ślepą ścianę :) :)

#15 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 10:22

Plan i pozwolenie na budowe ślepo ścianę??

bullet_black.png

#16 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 02 wrzesień 2007 - 14:29

Płyt betonowych?? takich co robione są ogrodzenia?? widziałem już taki garaż.

Tak chodzi o takie płyty. U mnie w okolicy dużo było takich garaży w upadłych już SKR-ach czy PGR-ach. Szybko się je budowało i tanio.

#17 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 16 marzec 2010 - 19:52

Plan i pozwolenie na budowe powiedzcie mi panowie chcialbym postawic chlewnie na mojej dzialce i najbardziej pasuje mi od granicy do granicy w szerz dzialki jets to dzialka budowlana z jednej strony sasiad a z drugiej ogrodzenie dwa metry i drogha polna jest mozliwosc zebym w jakis sposob wybudowal od granicy dko granicy dodam ze sasiad zgodzil by sie bez problemu na podpisanie od granicy oczywiscie bez okien na jego strone. prosze o konkretna odpowiedz
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#18 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 16 marzec 2010 - 20:57

Plan i pozwolenie na budowe -po pierwsze bodajze jest jakas min odległość od drogi- w tym wypadku nie wiem czy to bedzie obowiazywac ,poniewaz jest droga polna...
-po drugie jest chyba takie cos jak mozliwosc dojazdu -np strazy pozarnej w czasie pozaru- przez całą długosc działki, budując w poprzek działki uniemozliwilbys im dojazd.ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r.
Rozdział 2
Dojścia i dojazdy
§ 14. 1. Do działek budowlanych oraz do budynków i urządzeń z nimi związanych należy zapewnić dojście i dojazd umożliwiający dostęp do drogi publicznej, odpowiednie do przeznaczenia i sposobu ich użytkowania oraz wymagań dotyczących ochrony przeciwpożarowej, określonych w przepisach odrębnych. Szerokość jezdni nie może być mniejsza niż 3 m.
A tak ogólnie to nie wiem czy jest sens budowac w poprzek chociaz powinno byc tak ze kazdy ma SWOJE I ROBI CO MU PASUJE

>>>>>> 

#19 Share michal18

michal18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 21:18

Plan i pozwolenie na budowe do granicy sąsiada możesz budować bez większych problemów tym bardziej że masz jego zgodę , ja nie miałem zgody sąsiada na pobudowanie a i tak dostałem pozwolenie , natomiast droga pożarowa musi być u mnie pierwotnie w projekcie było 3 metry to strasznie kręcili nosem w starostwie i dlatego zmieniłem trochę projekt i jest obecnie 4 metry. powodzenia w załatwianiu pozwolenia bo przy budowaniu przy granicy działki to naprawdę droga przez mękę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 16 marzec 2010 - 22:12

Plan i pozwolenie na budowe mial by to byc budynek na koncu dzialki w poprzek i za budynkiem juz tylko moje ogrodzenie i pola nic wiecej wzdluz ogrodzenia jest droga a chce w szerz poniewaz tak mi sie zmiesci wiekszy budynek. czyli nie wiem jak w takiej sytuacji czy da ade zalatwic pozwolenie po granicy...
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...