Skocz do zawartości

Zdjęcie

szerokie opony

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bartosik

bartosik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 16:49

szerokie opony Witam,mam pytanko,mianowicie czy opony o rozmiarze 13.6 R20 można założyć na felgę na której wcześniej była opona 11.2x20,chodzi o koła z przodu?,pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
szerokie opony Dzisiaj, 00:55
  •  

#2 Share Fabi6666

Fabi6666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 17:33

szerokie opony Raczej nie :(

#3 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 10 kwiecień 2011 - 17:54

szerokie opony Znając życie to chodzi o MTZ albo o belarusa, jest taka możliwość, wysokość sie zgadza, napęd Ci sie nei wysypie, znajomy założył taurusy i wszystko pasuje
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#4 Share DawidM

DawidM

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 18:00

szerokie opony Zdecydowanie felga będzie za wąska. Jeśli chcesz zmienić ogumienie na szersze musisz również zmienić felgi.

#5 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 10 kwiecień 2011 - 18:05

szerokie opony Panowie, szerokość felgi jest liczona procentowo od jej wysokości, czyli ta opona o rozmiarze 13.6 x20 jest węższa od tej o wymiarze 13.6x24, nie chce mi sie tu dyskutować na ten temat-najlepiej wybrać sie do jakiegoś wulkanizatora który wyjaśni to wszystko,
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#6 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 18:20

szerokie opony no tylko czy napęd wytrzyma najlepiej jest zmierzyć dokładnie szerokosc felgi to się przekonasz, ale wydaje mi się że nie da rady

Edytowany przez piotrb14, 10 kwiecień 2011 - 18:24.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#7 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 18:23

szerokie opony

Panowie, szerokość felgi jest liczona procentowo od jej wysokości, czyli ta opona o rozmiarze 13.6 x20 jest węższa od tej o wymiarze 13.6x24, nie chce mi sie tu dyskutować na ten temat-najlepiej wybrać sie do jakiegoś wulkanizatora który wyjaśni to wszystko,

albo się nie znasz albo nieźle mieszasz :huh:

13,6 zawsze będzie miało 13,6 szerokości opony niezależnie czy to będzie 13,6-20 czy nawet 13,6-38 ;)

bartosik jak masz te wąskie felgi to max wejdzie ci opona 12,4-20 (a wtedy z tyłu powinna być 16,9-38 chodź może jeszcze podejdzie 15,5 )
a szerokość możesz se przeliczyć i sam zmierzyć felgę np 13,6cal *2,54=cm

#8 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 18:59

szerokie opony Posłuchajcie i spytajcie wulkanizatorów;) podobnie jest w samochodach osobowych przecie, szerokość jest zależna od wysokości i odwrotnie, więc nie spierajmy się o to. A co do taurusa to sie pomyliłem, szerokość opony to 12.4 więc PRZEPRASZAM za pomyłke, w każdym bądź razie na oryginalną felgę pasuje, a tutaj na allegro znalazłem dziwny wynalazek z szerszymi oponami http://allegro.pl/mt...1555724461.html

Edytowany przez yahooo777, 10 kwiecień 2011 - 19:09.

#9 Share DawidM

DawidM

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 20:24

szerokie opony @yahooo777 trochę się pogubiłeś w tym wszystkim. Uzupełnij wiadomości i nie wprowadzaj kolegów w błąd. Bartosik, poczytaj tu: http://www.agrofoto....o-mtz-ta-jakie/

#10 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 21:09

szerokie opony W takim razie jakie opony do MTZ 82TS zakładano na przód i do niektórych MTZów od 98 roku? ;] sam sobie uzupełnij wiadomości;]opony 12.4R20 zakładane były do niektórych koparko-ładowarek, to że na allegro czegoś nie znalazłeś nie oznacza że takich kół nie ma;]

Edytowany przez yahooo777, 10 kwiecień 2011 - 21:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share bartosik

bartosik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 21:20

szerokie opony wszystko oki,ale dalej nie uzyskałem odpowiedzi czy na wąskie felgi z przodu da się założyć opony 13.6 R20,na tylnią felgę mam zamiar założyć oponę 16,9 R 38 i wiem,że wejdzie na felgę,wcześniej była opona 15,5 R38

#12 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 21:30

szerokie opony Skoro na tylną felgę da sie wrzucić szerszą oponę to i na przód powinna wejść, jak już pisałem 12.4 weszło i nie koliduje z przednim napędem. Najlepiej przemierz jedną i drugą oponę i będziesz miał odpowied, a z tego co na forum doczytałem 320/20 powinno wejść bez problemu, a takie opony oferuje akurat taurus

Edytowany przez yahooo777, 10 kwiecień 2011 - 21:35.

#13 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 22:44

szerokie opony Nie będzie pasować bo te nowsze po 98 roku miały inne falgi zakładane pod te opony. Te opony na wąską felge które zakladaja teraz takie jakja mam np: to też są szersze bo felga była robiona oryginalnie pod 9.5 R20 czy też 9.0 W LTZ czy T25 z przodem takie spotykamy i one są na równi z felgą więc nie wiem jak ktoś chce wkleszczyć 13.6 na tą felge. Do nich są inne felgi i zawsze były szersze. To jak by na koło od ciapka pakować 16,9R28
Na tył są o póltora cala szersze niecałe. bo oryginał 15.5-38 szersze są 16,9-38 taka sztuczka przejdzie spokojnie ale przednie, to zmiana felgi

Edytowany przez UrsusCzesio, 10 kwiecień 2011 - 22:46.

Mój Wladimirec podbija świat

#14 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 10 kwiecień 2011 - 23:26

szerokie opony 13,6 wejdzie czemu by nie ale to nie bedzie efektu bo felga jest za wąska i napewno po zmiania z 11,2 na 13,6 sie napedy nie zgraja 13,6 bedzie wyzsza

#15 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 20:08

szerokie opony 12,4-20 wejdzie podobnie jak na tył 16,9 no chyba że masz naprawdę starą wersję wtedy były jeszcze węższe felgi poniżej 80 roku bodajże

#16 Share bartosik

bartosik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 20:50

szerokie opony wersja z roku 2010,mam wąskie opony a chcę zamienić na szerokie i tyle

#17 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 11 kwiecień 2011 - 20:56

szerokie opony To zmieniaj, felgi są te same pytałem u dilera.

#18 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 21:03

szerokie opony dla mnie bezsensu jest zmienianie opon na szersze bo ci pójdzie przód jak będzie napęd ciągnąć także nie widzę żadnych plusów tego rozwiązania

#19 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 21:09

szerokie opony Plusy szerszych opon są-po pierwsze uciąg a po drugie mniej buja ciągnikiem, przy turze też to bardzo plusuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 21:11

szerokie opony no tylko ile wyniesie koszt kupna nowych felg i opon... napewno parę tysięcy... tylko czy te felgi szersze nie będą wyższe
?? bo w takim przypadku będzie problem z synchronizacją napędu między tyłem a przodem

Dodaj odpowiedź