Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa z-230

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bartekursus

bartekursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 16:46

Prasa z-230 Witam. mam zamiar kupić prase sipme z-230. I chciał bym się zapytać użytkowników lub osób które miały z tą prasą doczynienia o opinie. Z góry dziękuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa z-230 Dzisiaj, 09:08
  •  

#2 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 16:51

Prasa z-230 nie mam tej prasy ale powiem że się w to nie pakuj, ta prasa to przeżytek słabo zbija bele do tego robi je duże i się rozwalają :(

#3 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 17:14

Prasa z-230 kiedyś miałem taką prasę i śmigała aż miło. Faktycznie bale nie są zbyt mocno zbite i mają szerokość 1,5m. Była to pierwsza maszyna w okolicy i kręciłem dość dużo belek na usługach, praktycznie nie miałem awarii. Jeśli wałki napędzające i pasy są w dobrym stanie to na małe gospodarstwo jest to maszyna w sam raz. Odzwierciedleniem jakości bali jest cena tej maszyny........Dodany obrazek

#4 Share bartekursus

bartekursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 20:22

Prasa z-230 a ty miałeś po dwie sprężyny od zgniotu czy po jednej? bo to też jest róznica

Edytowany przez nasil90, 14 kwiecień 2011 - 20:18.
Cytowanie posta

#5 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 15:26

Prasa z-230 ja miałem z każdej strony po jednej sprężynie

#6 Share bartekursus

bartekursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 17:13

Prasa z-230 Aha, bo ja też widziałem co po jednej miały dwie sprężyny

Edytowany przez nasil90, 14 kwiecień 2011 - 20:19.
Cytowanie posta

#7 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 17:46

Prasa z-230 też takie widziałem, pewnie masa jest lepiej uciśnięta, ale nie wiem, czy te dodatkowe sprężyny były fabrycznie montowane.
Aha jeszcze jedno, nie cytuj poprzedniego posta bo możesz za to dostać ostrzeżenieDodany obrazek

#8 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 18:04

Prasa z-230 Ja mam taką prasę z jedna sprężyną. Jest to prasa dobra do siana, słomy dla małych gospodarstw do kiszonki się nie nadaję. Bale nie są takie ładne jak po prasach walcowych ale tez jej cena jest sporo niższa. Jednym z mankamentów jest ręczne prowadzenie sznurka i to że komora jest wielkości podbieracza i przez to bale nie są dobrze dobite na bokach i czasami sznurek się zsuwa. Jej plusami są tanie i łatwo dostępne części,niski koszt jej zakupu, małe zapotrzebowanie na moc.

#9 Share bartekursus

bartekursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 18:38

Prasa z-230 A jak byś mogł to nagraj jakieś filmy z nią podczas sezonu i wstaw na youtube

Edytowany przez nasil90, 14 kwiecień 2011 - 20:20.
Cytowanie posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share talerz7

talerz7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 19:57

Prasa z-230 Mialem Z-230 i cale szczescie, ze juz jej nie mam. Bele wychodzily roznej wielkosci przez co byly problemy ze skladowaniem. Co chwile strzelaly pasy albo lozyska. Sznurek nie byl dobrze ucinany prze co trzeba bylo wysiadac z ciagnika i docinac. Obecnie mam Claas Rollant 62 i jestem zadowolony. W ciagu trzech lat zrobilem ok 1000 balotow i ani jednej awarii. Teraz az milo sie zwija siedze sobie wygodnie w ciagniku i tylko przycisk wciskam i mechanizm podaje sznurek. Baloty sa elegancki i rowne przez co nie mam problemow ze skladowaniem i transportem.

#11 Share 4718zetor

4718zetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 20:21

Prasa z-230 Ja natomiast się trochę nie zgodze z kolegami, ponieważ mam z230 i bardzo sobię ją chwalę.
@talerz7 napisał że:,,Bele wychodzily roznej wielkosci przez co byly problemy ze skladowaniem. Co chwile strzelaly pasy albo lozyska. Sznurek nie byl dobrze ucinany prze co trzeba bylo wysiadac z ciagnika i docinac'' według mnie to jest tylo nie właściwe użytkowanie, tak jak z tym sznurkiem u mnie też nie chcial sie docinac naostrzylem nozyk i wszystko pieknie, co do lozysk cienko smarowane to padaly.

jesli jestes nadal zainteresowany to zachecam do kupna a jak chcesz wiecej info to dawaj na priv :rolleyes:

#12 Share bartekursus

bartekursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 03 maj 2011 - 08:24

Prasa z-230 tylko szkoda że ona się nie nadaje do sianokiszonki bo na tym też mi zależy, a co powiecie o prasie z-263?

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 maj 2011 - 08:39

Prasa z-230 ja mam tą prasę od 3 lat i chodzi elegancko wymieniłem tylko łożyska i dolną taśmę ;) dałem za nią 3.000zł :D

#14 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 03 maj 2011 - 10:34

Prasa z-230 z-263 to też do kiszonki za bardzo się nie nadaje, najlepsze do kiszonki są walcowe, łańcuchowe, pasowe to tylko te nowe co teraz robią te stare to tylko siano, słoma

#15 Share Krzysiek22222

Krzysiek22222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 17:53

Prasa z-230 no własnie ja tez bym chciał te prase zakupić tylko ze nie wiem czy to kupywać czy nie bo mam jeszcze prasę kostkę z 224/1 nie wiem czy ja sprzedawać czy zostawić czy dalej ją prasowac czy wymienić na z 230 simpe

no własnie ja tez bym chciał te prase zakupić tylko ze nie wiem czy to kupywać czy nie bo mam jeszcze prasę kostkę z 224/1 nie wiem czy ja sprzedawać czy zostawić czy dalej ją prasowac czy wymienić na z 230 simpe

#16 Share MafiaPluskocin19

MafiaPluskocin19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ,Sport

Napisany 25 sierpień 2011 - 16:35

Prasa z-230 Prasa Z 230 to bardzo dobra prasa .Ja posiadam taką jest u nas 5 sezon i chodzi bez żadnej poważnej awarii. Nadaje sie i do słomy i do siana my prasowalismy nia nawet koniczyne. Mam ja teraz na srzedanie jak ktos chce kupić to wiecej info na pw.

#17 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 06:48

Prasa z-230 Mam pytanie do użytkowników tych pras mam taki problem, że owija mi się siano na tym dolnym wałku napędzającym pasy i nie wiem co może być przyczyną ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share AREK5211

AREK5211

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 03 sierpień 2012 - 21:11

Prasa z-230 Sprawdz skrobak czy jest dobrze ustawiony to jest w odpowiedniej odległości od wałka.