Swierzak90

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną

Polecane posty

Lukaszjarm    4

ja juz skonczylem opryski na chwasty w pszenicy pryskalem wczoraj i dzis rano konczylem 3,5 ha

 

jak bede robic oprysk na pszenice,pszenzyto to jak dam apyros 75 wg + mustang to czy musze jeszcze dodac atpolan ? bo w etykiecie apyrosu pisze ze jak sam apyros sie stosuje to trzeba dac ale jak jest z innymi srodkami to nic nie pisze. jak myslicie lepiej dać czy nie ?

 

ja do apyrosu dawalem chwastox estra i 1L atpolanu dodawalem

a pszenice jara bede pryskal samym apyrosem 17,6g/ha + atpolan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja część w wczoraj opryskałem dałem 17g. apyrosu, sekator 0,15 i 8 g.grodylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Witam, możecie mi poradzic jaki środek zastosowac na pszenice ozima zeby brał przytulie owies gluchy i miotłę oraz na pszenice jara przytulia i owies gluchy. Wiem że są podobne tematy ale nie mogę znalezc potrzebnej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

W oziminie owies głuchy? ;) u mnie nigdy go nie było w zimowych...co do jarych lepszego i droższego środka niż puma nie znajdziesz polecam wymieszać z aminopielikiem goldem lub chwastoxem turbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ale te środki nie zwalczą owsa.Na owies to tylko Atribut w dawca 60g na zimową i jarą,do tego np,aminopielik, starane,sekator,linturn.Puma jest droga i trochę trzeba przy niej uważać a Atribut jest dobry ale później nie siać po nim rzepaku przez rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja dałem takie połączenie na pszenicę: Protugan, Sekator, Grodyl, Granstar i Adiuwant w dawkach przekraczających zalecane- mam nadzieję, że wypali wszystko (oprócz pszenicy) ;)

 

Aha uważajcie na etykiety na opryskach, tj. na temperatury stosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Ale te środki nie zwalczą owsa.Na owies to tylko Atribut w dawca 60g na zimową i jarą,do tego np,aminopielik, starane,sekator,linturn.Puma jest droga i trochę trzeba przy niej uważać a Atribut jest dobry ale później nie siać po nim rzepaku przez rok.

Jak Puma nie jest na owies głuchy?? Co ty gadasz chyba jej nie stosujesz, ma zastosowanie na owies gluchy i miotłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja na ozime dawałem Attribut + Granstar. Kiedyś dawałem sam Atlantis i tez nie było cienia chwastów. ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Puma to typowy środek na owies,ale Atibut jest dużo tańszy i wygodniejszy w zastosowaniu.Z tego co pamiętam Pumę należy stosować samego i jak jest większe zboże.Raz go zastosowałem z 5 lat temu i mogę się trochę mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

na pszenice ozima polecam apyros opakowanie 53g /3ha , zwalcza owis gluchy + 1L atpolanu koszt 73 zl za ha

a jara pszenica secator pak 55 zl/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeczek27    3

witam wszystkich mam pytanie potrzebuje tanich i skutecznych środków do pryskania na pszenice co stosujecie w jakiej dawce na ha chodzi o pszenica ozim z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Puma to typowy środek na owies,ale Atibut jest dużo tańszy i wygodniejszy w zastosowaniu.Z tego co pamiętam Pumę należy stosować samego i jak jest większe zboże.Raz go zastosowałem z 5 lat temu i mogę się trochę mylić.

Pumę można łączyć np z Aminopielikiem i Chwastoxem -sprawdzone i działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

marcin 80 a wjakiej kolejnosci to wlewasz do opryskiwacza tzn. pume i chwastox ? co pierwsze ? chciałbym jeszcze dodac ekolist ale to na koncu sie wlewa ale jak te srodki wlewac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Najpierw herbicyd potem puma jak jest już ponad pół wody w opryskiwaczu bo się bardzo pieni puma, co ekolist-u to nie chce się wypowiadać bo nie stosowałem to co wcześniej napisałem to sprawdzone bo tak robię i pryskam jęczmień jary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy kolejność wlewania do zbiornika opryskiwacza jest następująca:

1. część wody

2. mocznik

3. mikroelementy

4. Ś.O.R tworzące zawiesiny (np. formulacje WP, SC, WG)

5. Ś.O.R tworzące emulsje (np. EC, EO, EW, SC)

6. Ś.O.R tworzące roztwory (np. SL,SG, SP)

 

Wie ktoś po jakim czasie działa substancja aktywna izoproturon? opryskałem 2 tygodnie temu pszenicę isoguardem, a miotła częściowo jest nawet jakby bardziej rozwinięta niż przed zabiegiem, i teraz nie wiem, czy izoproturon po prostu powoli działa, czy trzeba powtórzyć odchwaszczanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbii11    0

Witam. Opryskałem pszenice Huzarem PAk i wszystko było by dobrze gdyby nie to ze wychodzi pszężyto:( Okazuje się ze kupiłem kwalifikowale nasiona z centrali w których musiało być pszenżyto:/ Po majowym weekendzie zgłąszam to do punktu gdzie kupiłem ale pytanie moje brzmi takie. Czy jest jakiś środek który by powstrzymał rozwój tego pszenżyta a nie uszkodził pszenicy? Prosiłbym o opinie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

raczej wątpię są dla każdego środka są identyczne swoją drogą u nas dopiero na drugi rok po zakupie z centrali były widać pszenżyto :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jako że jest późno (maj) co polecacie przeciw miotłę bo niektórzy mówią że na glean za późno :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

żyto w kolana, a ty chcesz od jedno liściennych pryskać :rolleyes: Axial, puma, lub jej generyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Ja stosuję "Puma" i jestem z niej zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj