Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną

492 odpowiedzi na ten temat

#401 Share demon17

demon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 11:49

Witam, co polecacie na zboża ozime ;>?? Na 5ha potrzebne coś na miotłę w tamtym roku było pryskane huzarem i w miarę dobrze sobie poradził, ale nie chciałbym co roku stosować tego samego środka. Myślałem nad Lancet plus, ale jeśli byście mieli inne propozycje to jestem otwarty. Kiedyś jechaliśmy z protugan 1l + pendigan 3l ale coś słabo podziałało... Druga sprawa to coś na 3ha gdzie miotła nie powinna wystąpić. Zastanawiam się czy sam Lintur wystarczy w dawce 150g/ha ;>??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Dzisiaj, 15:04
  •  

#402 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 12:56

Pszenica ładna gęsta i ciemna zachwaszczona przytulją (już jest spora), miotłą (mało) oraz trafiają się samosiewy rzepaku  nieliczne. Nie było odchwaszczane jesienią . Jak zastosuję Protugan 3l + tomigan 0,5 l/ha to będzie czysto.

#403 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1213 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 12:59

Za mała dawka Protuganu dlatego słabo podziałało trzeba było dać min 2L. Opcja z Lancetem jest dobra ale droga, a co do Linturu to 150g/ha spokojnie wystarczy. Sam w tamtym roku stosowałem Lintur w takiej dawce i zboże było czyste.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#404 Share demon17

demon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 13:32

Kolego czy opcja z Lancetem wychodzi aż tak drogo;>?? Lancet 0,2kg 129zł/ha a Protugan 2l+Pendigan3l to wydatek rzędu 137zł

#405 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 15:24

Proponuję Apyros 26,5g nie ma problemu z następstwem roślin.

#406 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1213 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 16:19

Kolego czy opcja z Lancetem wychodzi aż tak drogo;>?? Lancet 0,2kg 129zł/ha a Protugan 2l+Pendigan3l to wydatek rzędu 137zł

Protugan 2L (koszt 55zł) do tego Mustang 0,5L (koszt 55zł) ewentualnie Lintur (koszt 60zł) i za 110zł masz mieszankę ekstra. A na Lancecie już parę osób się przejechało bo przepuścił miotłę w tym także ja 2 lata temu i od tej pory próbuję mieszać. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#407 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 788 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 16:43

a ja u siebie bede stosował trzy rozwiazania a wiec Puma+Sekator tylko to drogo wychodzi,nastepne Atlantis+Sekator to połaczenie prawdopodobnie jest najskuteczniejsze i Huzar tutaj zobacze jak to z nim jest

#408 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 17:30

Witam, co polecacie na zboża ozime ;>?? Na 5ha potrzebne coś na miotłę w tamtym roku było pryskane huzarem i w miarę dobrze sobie poradził, ale nie chciałbym co roku stosować tego samego środka. Myślałem nad Lancet plus, ale jeśli byście mieli inne propozycje to jestem otwarty. Kiedyś jechaliśmy z protugan 1l + pendigan 3l ale coś słabo podziałało... Druga sprawa to coś na 3ha gdzie miotła nie powinna wystąpić. Zastanawiam się czy sam Lintur wystarczy w dawce 150g/ha ;>??

Jeżeli masz problemy z miotłą i pojedynczymi chwastami dwuliściennymi to daj Nomad, co do Lintura jak masz chwasty w zaawansowanej fazie rozwojowej to daj średnią dawkę pomiędzy 150-180g. Jak np. przetacznik wyrośnięty to i 180g będzie za mało

Za mała dawka Protuganu dlatego słabo podziałało trzeba było dać min 2L. Opcja z Lancetem jest dobra ale droga, a co do Linturu to 150g/ha spokojnie wystarczy. Sam w tamtym roku stosowałem Lintur w takiej dawce i zboże było czyste.

Tutaj Protugan nie ma nic do rzeczy, IPU ma tylko wesprzeć PDM w skuteczności, jeżeli trafił na suchy okres to pendimetalina nie zadziałała tak jak powinna. Jakby opryskał na wilgotną glebę to nie było by problemu

Pszenica ładna gęsta i ciemna zachwaszczona przytulją (już jest spora), miotłą (mało) oraz trafiają się samosiewy rzepaku  nieliczne. Nie było odchwaszczane jesienią . Jak zastosuję Protugan 3l + tomigan 0,5 l/ha to będzie czysto.

Dla pewności daj ciut więcej Tomigana jak samosiewy mocne, i bez sulfonylomocznika. Swego czasu fluroksypyr w mniejszych dawkach był stosowany do odchwaszczania rzepaku u południowych sąsiadów

#409 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 19:14

mi w sklepie polecili Zeus,najbardziej chodzi mi o głuchy owies bo co roku mam go sporo,jak myślicie dobry wybór?

#410 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 19:24

Dobry wybór, tylko pamiętaj że wilgotna gleba polepsza działanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 19:42

Dla pewności daj ciut więcej Tomigana jak samosiewy mocne, i bez sulfonylomocznika. Swego czasu fluroksypyr w mniejszych dawkach był stosowany do odchwaszczania rzepaku u południowych sąsiadów

Samosiewy rzepaku słabe bo to nie rzepaczysko tylko zaplątało się trochę z kombajnu ale co tanio na miotłę zamiast protuganu (sulfomocznik odradzasz).

#412 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 20:04

Chodzi mi o tylko zastosowanie kilku gramów sulfonylomocznika które mistrzowsko   zniszczyło by na pewno samosiewy. Protugan na miotłę jest jak najbardziej OK, tylko pamiętaj o terminie stosowania, żeby pięterek nie zredukowało. W tej cenie nic lepszego nie dostaniesz. Jeżeli samosiewy słabe to zostań przy fluroksypyrze

#413 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 20:13

Ok dzięki.

#414 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 03 kwiecień 2015 - 13:49

Również będę stosował do odchwaszczania ozimych w tym roku Lintur w średniej dawce między 150 a 180g, tylko wiadomo jaką mamy teraz pogodę więc czekam na ocieplenie... 

#415 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 17:13

jak zostanie mi 10g Zeusa to czy mogę to dosypać razem do Dicoherb Turbo na 2,2ha,tego Dicoherbu dałbym po 1l/ha i Zeusa podzielił na połowę czyli po 5g/ha

#416 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 19:12

Jak nie masz samosiewów rzepaku to nie wiem czy jest sens, sama dikamba osłabia propoksykarbazon. Nie wiem czy nie lepiej było dać trochę większą dawkę tak aby nic nie zostało.

#417 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 788 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 19:43

panowie czy do herbicydu mozna dodac insol 3?

Edytowany przez tomekZ058, 03 kwiecień 2015 - 20:04.

#418 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1213 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 19:55

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Tomazi3p
Pytanie do Ciebie bo zauważyłem że się orientujesz czy mogę zastosować Protugan 2.5L + Lintur 150g w jednym zabiegu czy może osłabi się działanie któregoś z środków ?
Miałem stosować je osobno ale pogoda jaka teraz panuje nie pozwala pryskać a jak się uda wjechać to pasował by to już zrobić w jednym zabiegu bo chwast już spory. 

#419 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 20:02

Możesz jak najbardziej, nawet wskazane jest  zmieszanie-oba środki są do końca krzewienia.  Tylko zwróć uwagę na przymrozki-można wstrzymać wzrost zboża.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1213 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 20:07

Wielki dzięki za odpowiedź. Będę obserwował pogodę i spróbuję trafić w najlepszy moment bez przymrozków.