Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną

492 odpowiedzi na ten temat

#21 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 17:32

Będę pryskał Apyrosem, i chwastoxem.

Korzystniej Apyros + granstar.
Z chwastox'a w ozimych zrezygnuj.

to ty chyba nie wiesz co to jest atribut . przeczytaj sobie ulotke
miotle zwalcza w 100 % przy 60g a przy 100g zwalcza nawet perz

Na którejkolwiek ulotce to samo piszą. Ze skutecznością jest różnie.
Perzu nie zwalcza, od tego jest glifosat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Dzisiaj, 19:54
  •  

#22 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 18:03

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Ja w ubiegłym sezonie stosowałem attribut na stanowisku dobrze uprawianym od kilku lat i na nowej dzierżawie w pszenicy jarej. Termin zabiegu wydaje mi się był trafiony, faza koniec krzewienia, chwasty również były w odpowiedniej fazie, gleba wilgotna. I tak na stanowisku o dobrej kulturze były tylko dwa małe miejsca gdzie wysypał się owsik i miotła (dawka 60g + siarczan magnezu), natomiast na stanowisku ugorowanym przez poprzednie dwa lata, trochę zaperzonym (ziemie wziołem dopiero w grudniu i nie było jak jechać z glifosatem) pozostały dwa miejsca z owsikiem, a perz tylko troszkę "zwolnił" - dawka 100 g + siarczan magnezu. Tak więc to co mówi kolega Torez jak najbardziej jest słuszne. Dodam tylko, że wykluczam możliwość ominięcia porośniętych miejsc, środek w.w łączyłem z Granstar-em (i ten zrobił co do niego należało). Glifosat w sierpniu załatwił sprawę z perzem. Pozdrawiam :)

#23 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 18:13

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną wiadomo ze do zwalczania perzu jest glifosat ale na pszenice nie wjedziesz

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 18:42

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną No tak to jest oczywiste, tylko chciałem uświadomić, że Attribut nie zwalczy kompletnie perzu, przynajmniej tak było u mnie. :)

#25 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 18:49

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną ja chciałem pryskac atlantis + mustang ale wyskoczyli z cena atlantisa ze szok. w takim razie zastosuje apyros + mustang chyba mozna mieszac jak sadzicie ? bo jak nie to apyros + granstar co by bardziej pasowało ? co lepiej bierze chabra ?

#26 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 18:49

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną ja 2 lata temu wziolem pole w dzierzawe i posialem jara pszenice opryskalem atrybutem i perzu praktycznie nie bylo a w tym roku na miotle nie zadzialal

#27 Share jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 14 marzec 2010 - 20:09

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną zgadza się atribut wyhamuje perz ale go nie zwalczy w 100% , ja kiedyś pryskałem w dawkach dzielonych jak zalecają i tam gdzie było mało to praktycznie zwalczył ale tam gdzie było dużo to perz został przyhamowany po żniwach te miejsca potraktowałem glifosatem i było O.K. :)

#28 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 20:16

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną wiadomo ale jak jest perz a nie bylo pryskane glifosdem to tylko atribut ewentualnie apyros w dawce 26g

#29 Share Swierzak90

Swierzak90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 20:18

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną U mnie jest tak nie korzystnie że wiatry często są w stronę właśnie tego kawałka ziemi, gdzie planuje posiać buraki. Więc mam nie pryskać Apyrosem i chwastoxem albo Apyrosem i Granstarem?

#30 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 20:23

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Jak perz to tylko apyros lub atlantis ale napewno nie atribut który ma problemy z troche większą miatłą aco dopiero z perzem.

Kolego świerzak bez jaj cały czas niewieje można dobrac pogode.Umnie wiatraki stawiają bo wiatry duże ale jakoś sie pryska i to niemało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Swierzak90

Swierzak90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 20:58

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Ok u mnie jest trochę dziwna sytuacja związana z moja plantacją, powiem tak nie mam do niej dostępu 24h. A czy jest możliwa mieszanka Huzar pak i Granstar? Granstar widzę ładnie bierze chaber, i można wszystko po nim siać. Huzar bierze miotłę i ogólnie chwasty jednoliścienne, ale czy nie ma komplikacji w późniejszych uprawach? i czy w ogóle można mieszać te 2 środki ?

#32 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 21:02

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną ale ty kombinujesz

#33 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 22:04

Ok u mnie jest trochę dziwna sytuacja związana z moja plantacją, powiem tak nie mam do niej dostępu 24h. A czy jest możliwa mieszanka Huzar pak i Granstar? Granstar widzę ładnie bierze chaber, i można wszystko po nim siać. Huzar bierze miotłę i ogólnie chwasty jednoliścienne, ale czy nie ma komplikacji w późniejszych uprawach? i czy w ogóle można mieszać te 2 środki ?

huzar+12g granstaru+ 10grodylu- jak tak bede stosował tam gdzie niezdążyłem prysnąc jesienią

#34 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 14 marzec 2010 - 22:05

to ty chyba nie wiesz co to jest atribut . przeczytaj sobie ulotke
miotle zwalcza w 100 % przy 60g a przy 100g zwalcza nawet perz i jak sie oprysk nalozy to pszen ice przypala ale jak na drugi rok pryskalem i kupilem srodek w innej firmie to miotly bylo mnostwo

ty natomiast nie masz praktyki, doświadczenia ze stosowaniem tego środka, sami przedstawiciele firmy Bayer przyznają że walka z miotłą tym środkiem nie zawsze przynosi dobre efekty, aaa i jeszcze jedno cena, czemu nie piszecie o kosztach zabiegu? widze że cena nie gra roli.

#35 Share Swierzak90

Swierzak90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 22:38

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Czyli jednak dobrą kombinację ułożyłem. Koszty odgrywają ważną rolę. Myśle o koszcie na hektar 100-150zł? Myślicie że dałbym rade?

#36 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 18:23

ja chciałem pryskac atlantis + mustang ale wyskoczyli z cena atlantisa ze szok. w takim razie zastosuje apyros + mustang chyba mozna mieszac jak sadzicie ? bo jak nie to apyros + granstar co by bardziej pasowało ? co lepiej bierze chabra ?

W obydwu mieszaninach skuteczne zwalczanie zarówno miotły jak i chabra.

Czyli jednak dobrą kombinację ułożyłem. Koszty odgrywają ważną rolę. Myśle o koszcie na hektar 100-150zł? Myślicie że dałbym rade?

Huzar z domieszka granstara niepotrzebnie, sprzedawany jest wraz z esteronem, masz ułatwione zadanie.
Zastosuj apyros + granstar, bądź mustang.

#37 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 18:40

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną ja bede pryskal apyrosem 18g + 1 litr atpolanu + 1,5 litra hawstoxu extra i koszt to 100 zl na 1 ha . wedlug mnie to dobra kombinacja i w miare dobra cena
kiedys stosowalem sam apyros i bylo bardzo dobrze
a na temat atributu to faktycznie nie mamk doswiadczenia z tym srodkiem rok temu pryskalem na perz i bylo dobrze a w tym roku mialem bardzo duzo miotly i nigdy bym sie nie spodziewal tego po takim drogim srodku
i stosuje terz lentipur 2 l + dicopur 1 l + aurora 20 g i koszt ok 100 zl na ha i tez bardzo dobrze sie sprawdza
stosuje te mieszanki na przemian zeby nie byl co roku ten sam srodek

a czemu nie stosowac chastoxu na zboza ozime to ma byc tylko dodatek do apyrosu tam gdzie wystepowal szczaw w ubieglym roku
a reszte zalatwi apyros

#38 Share Swierzak90

Swierzak90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 19:36

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Apyros już chyba odpada bo obok będę miał buraki w tym roku i jak spryskam i wyjdzie coś nie tak to nie chciał bym uszkodzić plantacji buraków. Zreszta zobaczę jeszcze, dopiero zaczynam przygodę z rolnictwem i wielu rzeczy się uczę więc w swoich opiniach proszę o wyrozumiałość.

#39 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 19:48

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną ok no to jak sie boisz o te b uraki to pryskaj jak tylko da sie wjechac w pole lentepurem 2 l /ha a pozniej jak sie cieplo zrobi to aurora 20 g + dicopur 1L
koszt 100zl/ha

lentepurem moze byc nawet zamarznieta ziemia tylko zeby sniegu nie bylo i tylko dysze zeby nie zamarzaly 0 stopni moze byc podczas oprysku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 19:50

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną z tego co mi wiadomo to Chwastox działa przyzwoicie dopiero w temp. ok 13 stopni, na wiosnę różnie to bywa z tą temperaturą, pewno przez to koledzy powyżej odradzają ten środek do ozimin. Mi bynajmniej sprzedawca w sklepie tak to wytłumaczył. Może jest jeszcze jakiś inny argument przeciwko, jeśli tak to prosiłbym o podanie. Pozdrawiam