Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną

492 odpowiedzi na ten temat

#361 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 21 maj 2013 - 14:07

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną No i niestety u mnie miotła zaczęła znowu rosnąć po Atlantisie. Kupiłem Pumę i dzisiaj jadę z poprawką. Przedstawiciel Bayer powiedział żeby użyć w tym roku na jesieni Komplet i powinno byc czysto. Ewentualnie zostaje Axial który tu polecacie.

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Dzisiaj, 06:57
  •  

#362 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 maj 2013 - 18:47

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną No axial poradzi sobie z miotłą, można stosować do fazy liścia flagowego. Ale najlepiej zboża ozime odchwaszczać jesienią, bo ta miotła tych składników pokarmowych tez trochę pobrała.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#363 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 21 maj 2013 - 20:08

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Minął tydzień od oprysku axialem, a miotła ani myśli się nawet zarumienić, za to pszenice przypaliło troszkę, po jakim czasie można spodziewać się jakiś efektów?

Chyba się pomyliłem mój chwast wygląda tak http://www.google.pl...Q9QEwAA&dur=466
to chyba jednak wyczyniec, ale Axial też powinien go zwalczyć.

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 21 maj 2013 - 22:17

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Jak tak wygląda to rzeczywiście wyczyniec. W jakiej dawce dawałeś? Na bardziej wyrośnięte chwasty trzeba stosować wyższe dawki, i jeżeli roślina uprawna jest wyższa od chwastu do może być problem z dotarciem kropelek oprysku na chwast. Lekkie przebarwienia mogą wystąpić, zawsze to stres dla rośliny uprawnej.
Zapraszam na swój profil

#365 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 21 maj 2013 - 23:03

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną tak. odchwaszczać jesienią a na wiosnę poprawiać :D

#366 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 21 maj 2013 - 23:26

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Dobre odchwaszczanie jesienia i masz bez problemu z miotłą. Wiosną na przytulię, chabra czy fiołka i będzie czysto.
Zapraszam na swój profil

#367 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów

Napisany 22 maj 2013 - 06:46

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Może i masz rację tylko że progi szkodliwości dla przytuli są niższe czyli jest bardziej szkodliwa. Można powiedzieć że na moich polach jest wielka trójka w kolejności przytulia czepna, owies głuchy, miotła zbożowa. Fiołek czy chaber są ale nie stanowią problemu
Rośliny miotły są tak małe że jesienią i wczesną wiosną inne chwasty stanowią większą konkurencje dla pszenicy. Tak mi się wydaje

#368 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 23 maj 2013 - 17:40

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Owies głuchy w pszenicy ozimej?
Wg mnie zawsze warto jesienią odchwaszczać, wychodzi przede wszystkim taniej i rośliny nie reagują na środki doglebowe takim zahamowaniem wzrostu jak jest to czasami z odchwaszczeniem wiosną. Wiosną warto dać coś na przytulie i powinno być czysto.
Zapraszam na swój profil

#369 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów

Napisany 23 maj 2013 - 18:28

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Chodziło mi o całość pola że najgorsze są te chwasty. Chociaż w zeszłym roku na rędzinach gdzie pszenica była rzadsza z powodu jesiennej suszy pojawił się owies głuchy jako zachwaszczenie wtórne, pierwszy raz miałem go w oziminie. Zaczął zajmować wolne miejsce w maju.
Jakie środki masz na myśli i jaki jest orientacyjny koszt takiego jesiennego odchwaszczania plus wiosenna powtórka na przytulie?

#370 Share arekpl3

arekpl3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 19:23

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Z powodu tej nieszczęsnej pogody nie zdążyłem popryskać pszenicy jarej, zakupiłem mustang forte z 3 tygodnie temu ale na etykiecie pisze iż można stosować do fazy 2 kolanka, a moja pszenica ma 3 w tym momencie 3-cie kolanko. Jak myślicie pryskać czy może zaszkodzić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share rafal2205

rafal2205

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 09:28

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Witam.
Panowie ma do was pytanie, zasiałem pszenżyto na polu pastwiskowym i rzuciła mi się miotła, jeszcze jakieś 3 tygodnie temu nie było tego za dużo,ale po ostatnich deszczach tak się to rozpleniło ,że szok. Praktycznie zboża nie widać, i właśnie mam pytanie czy można teraz po wykłoszeniu już opryskać tą miotłe,czy to coś da i jakim opryskiem ewentualnie mogę ją zwalczyć?

#372 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 00:30

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Już za późno. Ostatnia ewentualność to glifosat przed zbiorem ale tylko w przypadku gdy miotła będzie jeszcze zielona i nie wytworzy ziaren a pszenżyto będzie dobre do koszenia.
Zapraszam na swój profil

#373 Share blazyt05

blazyt05

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 17:17

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Moderator napisz jaki srodek na jesien;) i jaki jest koszt itp.:)

#374 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 22:06

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Powiedz z jakimi chwastami masz największy problem? No i jakimi funduszami dysponujesz. Ja możliwe że dam boxer 2l+5g gleanu koszt ok 80zł a czysto będzie. U mnie największy problem z miotłą, przytulii mało, chabra też nie ma strasznie dużo, najgorsza miotła.
Zapraszam na swój profil

#375 Share Uqasz93

Uqasz93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 15:52

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Czym pryskać aby zwalczyć owies głuchy i miotłę w pszenicy ozimej??, oprysk ma być oczywiście jesienią.

#376 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 19:58

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Moze ktos mi wytlumaczyc czemu pryskacie 2x pszenice ozima na chwasty tzn jesienia i potem na wiosne.U nas zawsze bylo pryskane raz na wiosne przewaznie mustangiem i nie było nigdy problemow z chwastami?

Edytowany przez mds212, 16 wrzesień 2013 - 20:00.

#377 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 22:18

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Ale mustang miotły nie zwalczy. Na miotłe najlepiej i jednoczesnie najtaniej jesienią.

Czym pryskać aby zwalczyć owies głuchy i miotłę w pszenicy ozimej??, oprysk ma być oczywiście jesienią.

Owies głuchy jesienią nawet jak zwalczysz to prawdopodobnie wiosna wzejdzie kolejny. Jesienią na miotłę mogą być środki zawierające substancje z grupy pochodnych sulfonylomocznika, które są najtańsze ale już nie zawsze skuteczne. Skuteczniej robić mieszaniny droższych środków z innymi, efekty są najlepsze. Np daj 2l boxera+5-6g gleanu. Na miotłe super, z przytulią też sobie poradzi. Pryskać najlepiej w fazie szpilkowania, koniecznie na wilgotną glebę.
Wiosna na owies głuchy axial lub puma. Są dość drogie ale owies zwalczają bardzo dobrze, miotłę tez zwalczaja w razie jakby jesienny oprysk troche przepuścił. Axial jest troche tańszy, i puma czasami może przypalać.
Zapraszam na swój profil

#378 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 22:58

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną

Ale mustang miotły nie zwalczy. Na miotłe najlepiej i jednoczesnie najtaniej jesienią.

No nie ale Huzar juz tak :)

#379 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 23:43

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Teoretycznie zwalcza, ale na forum jednak jest sporo opinii że huzar nie jest super rozwiązaniem do odchwaszczenia zbóż wiosną.
Zapraszam na swój profil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 23:51

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną A co polecasz na zwalczanie miotly wiosna.Moze byc to oddzielny oprysk lub nie. U nas nigdy nie bylo tego problemu az do tego roku nie wiem czy to przez te nadmierne descze wpszenicy bardzo duzo miotly bylo.