Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną

492 odpowiedzi na ten temat

#301 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 31 sierpień 2012 - 09:57

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Co byście polecili taniego i w miarę skutecznego na dwuliścienne (głównie osty) na pszenicę ozimą do stosowania jesiennego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Dzisiaj, 01:00
  •  

#302 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 13:18

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Ostrozen kielkuje i wschodzi pozno wiosna. Raczej lepszy bylby wiosenny zabieg korekcyjne po pojawieniu się ostroznia preparatem opartym na MCPA.
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#303 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 11:42

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Czy do Maratonu można domieszać Granstar? Jeśli dam 4 l/ha Maratonu to ile tego Granstaru Ultra sx?
Będę siał pszenżyto po rzepaku, najgorszy problem to miotła, rumian, chaber, mak i trochę fiołka, do tego samosiewy rzepaku.

Rok i dwa lata temu na innym polu byłem 100% zadowolony z Maratonu.
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#304 Share mp255

mp255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 10:38

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Siemka.Zbliża już się jesień i nie długo będzię trzeba pryskać.Będe miał pszenżyto.I teraz pytanie czym prysnać i kiedy.Dodam że mam miotłe i dużo chabra.
EDIT:Czy mogę dodać jakiej odżywki fosforowej czy jakiegoś siarczanu czy nie wzmacniać chwastów.

Edytowany przez mp255, 03 wrzesień 2012 - 10:39.

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

#305 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 13:56

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Granstar jest preparatem typowo nalistnym, więc trzebaby było opóźnić zabieg Maratonem w tej mieszance. Myślę, że lepiej Granstar zastosować wiosną, a Maraton jesienią. Chyba, że Pan zdecydowanie woli jesienne odchwaszczanie to słyszałem o mieszance 4l Maratonu + 15g Granstaru 75 WG (starego) po wschodach chabra bławatka, z tym , że nie jest to mieszanka zarejestrowana

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#306 Share integrowanaochrona

integrowanaochrona

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 23:53

Chyba, że Pan zdecydowanie woli jesienne odchwaszczanie to słyszałem o mieszance 4l Maratonu + 15g Granstaru 75 WG (starego) po wschodach chabra bławatka, z tym , że nie jest to mieszanka zarejestrowana

Firmując swoje wypowiedzi nazwą dużego koncernu chemicznego - nie wypada wymieniać niezarejestrowanych mieszanek;-)
Rozumiem słuszność i szlachetność decyzji, ale lepiej nie firmować tego nazwą BASFu by nie było kiedyś z tego powodu "dymu".

------------------------------------------

#307 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 15:00

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Mam zamiar prysnąć pszenicę i pszenżyto mieszanką Isoguard 500 + legato 500 + glean 75. Ponieważ Legato na etykiecie ma tylko rejestrację w pszenicy w razie kontroli nie będę miał z tym problemu?

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#308 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 16:37

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Zawsze pryskałem wiosną drogo ale działało teraz chcę jesienią większość kolegów jedzie samym Glean w dawce 20 do 30 gram ,czytałem na forum i w gazecie dawkę Gleanu zmniejszyć do 15 gram plus Legato 0,5-0,75 litra czyli licząc samym Glean ok 50 zł na ha w mieszance dwuch ok 80 zł na ha wiosną Huzarem pryskałem ok 140 zł na ha jeszcze się zastanawiam co wybrać

#309 Share jaro8540

jaro8540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 19:28

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Kolego zalecana dawka legato to 0,2-0,3 litra bez domieszek innych śodków.Chyba że mowa o legato plus.

Edytowany przez jaro8540, 26 wrzesień 2012 - 19:31.

Piwo to moje paliwo

#310 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 15:26

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Kolego miałem na myśli legato plus ,jesteś lepiej obeznany to czy pryskałbyś samym Glean w dawce 25-30 gram czy lepiej 15 gram i Legato. pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 19:03

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Można samym glenem, ale nie więcej niż 25 gram przy 3 liściu. Najlepiej działa.
Lepsze są mieszanki bo glen zostaje w glebie i potem może być problem z burakiem i rzepakiem.
Po drugie sam glen może przepuścić przytulię na wiosnę, rzadko się zdarza ale jednak.

#312 Share jaro8540

jaro8540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 19:07

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Nigdy wcześniej nie stosowałem takiej mieszaniny, wystarczał sam Glean, ale ostatnio pojawił sie problem z fiołkiem, jak nie masz chwastów które glean pszepuszcza to po co kombinować. Stosował ktoś taką mieszanine? czy 15 gram glean+0,15l legato wystarczy?
Piwo to moje paliwo

#313 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 19:36

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną http://www.ochrona-r...LUS 600 SC.html tu masz jak pryskać lagato plus.z glenem. Legato ma 500gram samego diflufenikanu
.Ja pryskałem 7 gram glinu, 100 gram diflufenikanu i 1000 gram izoproturonu. To są czyste składniki.
Czyli 1 litr lagato plus, dodać 500 gram izoproturonu i 7 gram glinu.
Żadnych poprawek i p przesiewie pszenic na wiosnę jarą nie musiałem jej pryskać. Była czysta do żniw.

#314 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 01 październik 2012 - 10:19

Firmując swoje wypowiedzi nazwą dużego koncernu chemicznego - nie wypada wymieniać niezarejestrowanych mieszanek;-)
Rozumiem słuszność i szlachetność decyzji, ale lepiej nie firmować tego nazwą BASFu by nie było kiedyś z tego powodu "dymu".

------------------------------------------

Zgodnie z przepisami rozporządzenia nr 1107/2009 nie ma natomiast obowiązku przestrzegania zapisów etykiety środka ochrony roślin, dotyczących jego minimalnej dawki lub możliwości łączenia go z innymi agrochemikaliami, chyba, że etykieta zawierałaby wyraźny zakaz łączenia środka ochrony roślin z określonymi chemikaliami, ze względu na niebezpieczeństwo z tym związane.
Źródło:http://www.minrol.go...kach-obnizonych

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#315 Share Boniar

Boniar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 12 październik 2012 - 11:19

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną kolego, trzymaj się zaleceń z etykiety - Legato Plus 600 SC 0,75 l/ha + Glean 75 WG 15 g/ha. :)
sam tak będe pryskał - czekam na 3 liść w życie i może cieplejsze noce, choć trochę...

#316 Share marciniak

marciniak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 09 luty 2013 - 19:11

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Jakie środki proponujecie lub używacie do poprawek oprysków jesiennych na wiosne

Edytowany przez marciniak, 09 luty 2013 - 21:45.

...

#317 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 17 luty 2013 - 11:37

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną ja jak bym miał poprawiać oziminy wiosną i ładować dodatkowe pieniądze to taniej chyba wiosną opryskać. Pogoda jesienią u mnie była różna, albo było mokro to jak miałbym się później głowić czy weźmie czy nie weźmie zadziała to wole popryskać na wiosnę np. Lancet Plus i tyle. Bo zawsze pryskałem jesienią wszystko Maratonem 4l i 5-7 gr gleanu. Ale pogoda...

#318 Share Marcin135

Marcin135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 23 luty 2013 - 21:33

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną W tamtym roku na wiosnę pryskaliśmy środkiem Galaper Strong + Atlantis. Rewelacja, zboże było szyściutkie.

#319 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 24 luty 2013 - 09:35

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Ja w sklepie polecam Mustang Forte 1l + Atlantis z Actirobem 0,5l. No i od kilku lat nie słyszę żadnych negatywnych opinii. Plus tej mieszanki że można stosować w późniejszych fazach rozwojowych. Znajomy pryska Gold + Protugan i po dwóch godzinach wszystkie chwasty ma pozwijane :) Ja osobiście zawsze pryskam jesienią lecz pogoda była jaka była to 70% będę musiał popryskać na wiosnę, myślę że zastosuje Lancet. Kolega pryskał nim w zeszłym roku i zadowolony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 21:55

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Kiedy najwcześniej mogę zastosować PROTUGAN? Będzie dobry teraz na miotłę w pszenicy? Jest tylko miotła. I to samo pytanie odnosnie Gold 450 EC chce go zastosować w życie na dwuliścienne, kiedy najwczesniej mogę to zrobić? i czy to dobry wybór?

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW