Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną

492 odpowiedzi na ten temat

#261 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 25 luty 2012 - 11:41

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną wiecie na wiosnę można zastosować lancer w zeszłym roku unas zdał egzamin ja tam swoją opryskałem jesienią ekspert-net z do mieszką diniflonikanu a teraz zobacże jakie chwasty się pojawią wiosną może w następnym roku przejdę na wiosenny oprysk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Dzisiaj, 10:41
  •  

#262 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 25 luty 2012 - 12:05

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną u mnie huzar w ubiegłym roku nie zdał egzaminu.. było nieźle ale puścił bodaka (ostrożeń) z miotłą sobie dość dobrze poradził. Polecam mustang + attribut - miałem zachwaszczone pole i właśnie tym pryskałem.. poradził sobie świetnie ;)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#263 Share wrc1994

wrc1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 26 luty 2012 - 17:02

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Panowie a co polecacie domieszac do granstara, zeby załatwiło dwuliścienne.Na jesieni pryskałem ekspertem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 27 luty 2012 - 13:26

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną ja zawsze na oziminy stosuje mustang + attribut i nie chce narazie innego bo te środki jeszcze mnie nie zawiodły:)

#265 Share wrc1994

wrc1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 27 luty 2012 - 13:31

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną no tak , tylko mi został granstar i chciałbym go wykorzystac

#266 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 19:54

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Witam panowie bede chciał zastosowac na oziminy kombinacje lentipur 2L na ha + dicopur 1L + aurora 20g/ha

Tylko aby nie za pozno tym Lentipurem zrobic :/ w tamtym roku tak zawaliłem i musiałęm jeszcze raz hwastoxem latac :/ mysle tak za tydzien wyjechac z opryskami jak wjade ale powiedzcie mi czy na wiosene ta sama kombinacja bedzie tez skuteczna ?

#267 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 01 marzec 2012 - 20:17

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Chyba oszalałeś
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#268 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 20:23

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną To jakie stosowac na wiosene najlepiej po zasiewie odrazu ?

#269 Share jarekkk9

jarekkk9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 04 marzec 2012 - 15:50

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną mam pytanie czy ktoś stosował apyros w życie byłbym bardzo wdzięczny za odpowidz

#270 Share rsbert

rsbert

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 10:49

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną W zeszłym sezonie mi doradzono i zastosowalem granstar +chwastox na jare pszenice i jęczmień. Efekt był zadowalający przy niewielkich kosztach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 08 marzec 2012 - 20:51

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Ktoś wie gdzie można w necie dostać Aminopielik Tercet?? W ubiegłym roku stosowałem i ładnie chwasty położyło, a w tym nigdzie nie mogę znaleźć...

#272 Share PiastOracz

PiastOracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 08:22

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną

czy mogę w życie zastosować na wiosne apyros 20g +chwastox 300sl 1.5l/h nie mogę nigdzie znaleść odpowiedzi czy tak czy nie jeżeli ktoś stosował lub wie coś na ten temat był bym wdzięczny za jakąś odpowiedz

Wydaje mi się, że już kiedyś Ci o tym pisałem, ale uparcie szukasz potwierdzenia. Ten środek nie ma rejestracji w życie, więc dlatego nie możesz uzyskać i znaleść odpowiedźi. Ryzyko jest bardzo duże. Nawet jak ktoś Ci napisze, że sotosował raz ; jeśli to będzie prawda; (ale zapewne nie analizował, czy plon mu spadł, czy coś się z roślinami działo) to za drugim razem może się to kompletnie nie udać. Życzliwie więc ci radzę, oddaj ten herbicyd i zamień na inny. Natomiast Chwastox jest środkiem z grupy regulatorów wzrostu i działa na merystem (selektywność fizyczna). Będziesz musiał czekać na temperatury ok 10*C, a w tym czasie i rosną chwasty i żyto i możesz mieć zarówno roślinę chronioną jak i chwasty przerośnięte, co może skutkować słabą suketcznością tego herbicydu jak i uszkodzeniami rośliny uprawnej (deformacje kłosa). Według etykiety masz czas do końca krzewienia a temperatur na to brak (oczywiście nie wiemy w jakiej fazie masz żyto).

Żyto już kontraktują po 170 euro więc chyba warto zbierać fajny plon. Decyzja należy do Ciebie.

Edytowany przez PiastOracz, 09 marzec 2012 - 14:52.

#273 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 16:56

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Piast zglaszały sie do ciebie już firmy w celu podpisywania umów,odnośnie zakupu zbóż lub rzepaku.

#274 Share PiastOracz

PiastOracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 20:21

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Żyto tak jak wyżej 165 - 170 euro, rzepak z Polski 1830 zł/t.

#275 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 13:46

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Mam ofertę na Sekator 125OD 300zł brutto za litr-czy to dobra cena?-co trzeba domieszać do niego, żeby pobrało miotłę i proso i jak to wyjdzie cenowo? a może jakies inne bardziej konkurencujne propozycje? środek ma działać na pszenżycie i jęczmieniu ozimym.
niby w zeszłym roku Chisel się sprawdził, ale sądzę że da sie coś znaleźć za mniej niż 100zł/hektar.... pomożecie? :)

EDIT: na jesieni nic nie było pryskane, więc zielsko podobnie jak zboże rośnie sobie w najlepsze;p

Edytowany przez ahme999, 11 marzec 2012 - 13:48.

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#276 Share lipton

lipton

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 15:25

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną No właśnie jakie macie doświadczenia ze stosowania Chisel 75 WG? Bo wychodzi cenowo ok. 100PLN/ha

#277 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1067 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 15:41

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną kolego prysnij samym chwastoxem Turbo i będziesz miał pole czyste gwarantuje
Rolnik z powołania :-)

#278 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 19:20

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną dokonałem zakupu oprysków i bede stosował w tym roku takie:

na przenzyto, Pszenica. 150g Rubin SX 50 SG + 150ml Adiuwant Trend 90EC + 0.5l gold 450SC

Zyto Lentipu 2l + 8g Glen'u (+ na kazde 300L 250ml Ludwika)

#279 Share JOHNDEERE5080M

JOHNDEERE5080M

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 21 marzec 2012 - 20:22

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Tak sobie czytam wasze wypowiedzi i mam dylemat czym opryskać wiosną żyto od chwastów. Myślałem o mieszance środków Chisel 60g + Granstar 10g proszę o opinie i co sądzicie. może znacie jakieś inne herbicydy do zastosowania w życie ozimym wiosną. czy mieszanina apyrosa + mustanga forte na pszenice i pszenżyto to dobry pomysł wiem że powinienem umięścić te pytanie w innym dziale.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share jarekkk9

jarekkk9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 26 marzec 2012 - 20:42

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną to lentipu można jeszcze stosować o tej porze