Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną

492 odpowiedzi na ten temat

#221 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 maj 2011 - 16:08

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Attribut 70 wg ponoć jest dobry na jednoliścienne w tym roku mam zamiar wypróbować w pszenicy jarej. Ważne jest aby pryskac w odpowiednim stadium rozwoju chwastu i zboża i przestrzegać również temp w której przeprowadza się zabieg.

http://www.agrolok.c...rona=75&Itemid=

tu są rózne mikstury.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Dzisiaj, 20:07
  •  

#222 Share pOngO88

pOngO88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 06 maj 2011 - 16:15

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną na przytulie to grodyl koszt ok 58zl na ha

#223 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 06 maj 2011 - 16:21

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Ja stosowałem Mustang 306 Se + Apyros 75 Wg i nie mam co narzekać, wszystko wzięło jak trzeba, i w tym roku myślę, że mnie nie zawiedzie :rolleyes:

hubertuss skopiowałeś mój link z innego postu :D

Edytowany przez Renault9514, 06 maj 2011 - 16:23.

ZETOR Team !!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 06 maj 2011 - 17:35

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną panowie-co na proso ?? chisol zadziała?
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#225 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 maj 2011 - 17:39

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Stronę znalazłem w necie i zamieściłem link ale może ty byłes pierwszy. Renault tą mieszaninę stosowałeś w jarej czy ozimej? Gdzieś czytałem, że apyros musi mieć substancje wspomagającą, stosowałeś te środki razem w jednym zabiegu. Ile wyszło na h cenowo?

Edytowany przez hubertuss, 06 maj 2011 - 17:42.

#226 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 06 maj 2011 - 20:48

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Mustang 306 SE(od dwuliściennych) dawka 0.5 l/ha cena 64zł + Apyros 75 WG( od jednoliściennych)dawka 20g/ha cena 78 zł....Czyli razem na ha wynosi ok.140 zł i chwastów nie ma aż do żniw :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Nie pożałujesz jak tak opryskasz ;)

Stosowałem w ozimej i jarej... to jest do wszystkich rodzai zbóż ozimych i jarych

Środki można stosować razem, jak najbardziej nawet polecają taką mieszaninę :rolleyes: nie trzeba substancji wspomagających, ale do końca nie wiem może można dać, ale ja nic takiego nie daję :rolleyes:

Edytowany przez Renault9514, 06 maj 2011 - 20:56.

ZETOR Team !!!

#227 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 07 maj 2011 - 07:08

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną a co zastosować na zboża jare bo na chwasty dwuliścienne mam Granstar 75WG i w jęczmieniu jeszcze występuje proso.
Co można dodać do granstaru aby zniszczyć proso?
Stosował ktoś odżywkę Isol 3 jeśli tak to jakie były efekty bo na 5ha to koszt ok 50zł?

#228 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 07 maj 2011 - 11:17

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Chyba chodzi o Insol 3,ja stosowałem razem z mocznikiem dolistnie bo zaczeły robić się żółte pasy,
po 10 dnich pasy powoli jakby znikają.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#229 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 16 maj 2011 - 09:54

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Witam mam pytanie próbowałem znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie na forum ale kazdy pisze co innego i sam juz nie wiem co robic. Ostatnio dostrzegłem w pszenzycie ozimym mączniaka oraz pożółkniete liście od spodu. Nie było jeszcze rzadnego oprysku od chorób i mysle ze przydałoby sie czyms prysnać. Nie znam sie za bardzo na fazach rozwojowych roślin ale myśle ze niedługo bedzie wyłaniał sie kłos z pochewki liiściowej. Teraz mam pytanie jakim środkiem od chorób to prysnac moze dać cos od razu na ochorne kłosa ? I jeszcze cos moze wymieszac od razu z środkiem od chorób jakis ekolist siarczan magnezu i troche mocznika? Dodam ze pogoda jest dobra nie ma rzadnej suszy ani nic w tym stylu. Czekam na odp. Pozdro :)

#230 Share Sebo62

Sebo62

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 maj 2011 - 10:26

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną u mnie np pszenzyto jest teraz w fazie liscia fllagowego a wiec jeszcze troche i bedzie sie klosic. Saqm pryskalem je dwa dni temu od grzyba zamirem (1L/ha wychodzi 72 zl/ha) a wiec stosunkowo niedrogo i sie sprawdza. Dodatkowo dodalem 5% roztwor siarczanu magnezu, mikroelementy z ekoplonu (2l/ha) i 5% roztwor mocznika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 16 maj 2011 - 10:38

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną czyli mozna mieszac oprysk od chorób z dożywianiem dolistnym. A nie lepiej poczekac jakis tydzien czy dwa az pojawi sie kłos i opryskac jakims opryskiem który by chronił kłos? Czy to nie ma sensu czekac te 2 tygodnie wiedzac ze mączniak szkodzi zbożu ?

#232 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 16 maj 2011 - 12:13

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną dołącze się, planuje odżywić dolistnie pszenżyto, tylko że one się już prawie pokłosiło, czy można jeszcze wykonać zabieg?, wcześniej nie było możliwości. i tak samo na jęczmień ozimy

Edytowany przez suzuki21l, 16 maj 2011 - 12:13.

#233 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 16 maj 2011 - 13:12

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Można dopóki nie będzie kwitło. A co do fungicydu to można mieszać z nawozami dolistnymi. Ja też chcę teraz prysnąć na grzyba, min na kłosa. Planuję to zrobić Duettem tylko muszę sprawdzić ile tygodni mniej więcej działa przy sprzyjających warunkach

#234 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 16 maj 2011 - 14:35

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Zauważyłem u siebie sporo roślin pszenicy na których występuje septorioza liści tylko mam taki problem, że w tym roku nie zrobiłem sobie ścieżek technologicznych i zastanawiam się czy pryskać fungicydem bo jak wjadę teraz w pszenice to kołami sporo zniszczę. Jak duża może być szkodliwość septoriozy? Co robić pryskać czy zostawić? Straty wywołane tą chorobą będą wyższe niż to co kołami z niszczę?

#235 Share Sebo62

Sebo62

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 maj 2011 - 17:16

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną

Zauważyłem u siebie sporo roślin pszenicy na których występuje septorioza liści tylko mam taki problem, że w tym roku nie zrobiłem sobie ścieżek technologicznych i zastanawiam się czy pryskać fungicydem bo jak wjadę teraz w pszenice to kołami sporo zniszczę. Jak duża może być szkodliwość septoriozy? Co robić pryskać czy zostawić? Straty wywołane tą chorobą będą wyższe niż to co kołami z niszczę?

w momencie zakladania sciezek technologicznych trzeba liczyc sie z tym ze są straty wywolane nieobsianą powierzchnia i moim zdaniem straty wywolane opryskiem i tak bedą znacznie nizsze niz te spowodowane rozwojem grzyba. Ja na bym smialo pryskal

dołącze się, planuje odżywić dolistnie pszenżyto, tylko że one się już prawie pokłosiło, czy można jeszcze wykonać zabieg?, wcześniej nie było możliwości. i tak samo na jęczmień ozimy

na pocztku kloszenia mozna odzywic dolistnie zarowno azotem jak i mikroelementami, ale jest to juz ostatni moment na zastosowanie mikroelementow (bo na klosa sie juz ich nie powinno stosowac). Azot podany dolistnie w momencie kloszenia nie wplynie juz plonotworczo tylko poprawi cechy jakosciowe plonu

czyli mozna mieszac oprysk od chorób z dożywianiem dolistnym. A nie lepiej poczekac jakis tydzien czy dwa az pojawi sie kłos i opryskac jakims opryskiem który by chronił kłos? Czy to nie ma sensu czekac te 2 tygodnie wiedzac ze mączniak szkodzi zbożu ?

jezeli jest to pierwszy zabieg fungicydowy to lepiej zastosowac go teraz

#236 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 16 maj 2011 - 21:32

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Bardzo dziekuje za pomoc a jakim środkiem proponujecie prysnać ?? Mam jeszcze pytanie odnosnie pszenzyta jarego jest w stanie krzewienia ale nie ył jeszcze dawany ani oprysk od ziela ani 2 dawka nawozu ani antywylegacz ani oprysk od chorób co z czym mozna zmieszac i w jakiej kolejnosci najlepiej zrobic te zabiegi prosiłbym o szybka odpowiedź bo zboze rośnie jak na drożdżach i trzeba wkoncu zaczac je pielęgnować ;)

#237 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 17 maj 2011 - 15:45

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Moze sam cos zaproponuje łatwiej bd wam to ocenić. Najpier moze dać nawóz jakies 150 kg/ha saletry po 2 dniach dam oprysk od ziela w domieszce z antywylegaczem a za jakis tydzien oprysk od chorób z druga dawka antywylegacza. Druga opcja to dam pełna dawke antywylegacza razem z opryskiem od ziela a od chorób juz nie bd oprysku co wy na taki rozstaw zabiegów?

#238 Share duke

duke

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 maj 2011 - 12:49

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną a czym teraz pryskacie od zielska?? wczoraj byłem na polu i zobaczyłem że jest trochę miotły miejscami a jesienią robiłem zabieg herbicydowy. jaki środek polecacie?

#239 Share ThePrz3mo

ThePrz3mo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 17:20

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną Co myslicie o mocarzu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share karolo1977

karolo1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 20:03

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną A stosuje ktoś w pszenżycie Foxtrot 069 EW lub miesza z innym herbicydem?