Swierzak90

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koczas    80

Witam, czy tak w fazie późnego 1 kolanka, dawka 0,3 axial 100ec na hektar poradzi sobie z miotłą zbożową?? Dodam, że będzie to zabieg poprawkowy, do tego tylko na 1 ścieżce na której nie wiadomo dlaczego widać resztki miotły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

 Czy apyros można też stosować na żyto ? 

Nie nie jest zarejestrowany


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

 

APYROS 75 WG można w pszenżycie do drugiego kolanka

 


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14

polece dawką 20 g na hektar. Czy apyros może przyhamować pszenżyto ? Miotła miejscami została po zabiegu jesiennym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Panowie co polecicie do oprysku teraz czyli na wiosne przenzyta ozimego przeciwko mietle i owsie głuchemu od innych chwastów tez moze byc głownie chodzi o całkowite zwalczenie mietły i owasa głuchego?

Jaki dobry sprawdzony srodek i w jakiej dawce ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guex1    1

panowie jesienny zabieg przepuścił miotłe w pszenicy, gdzieniegdzie się trafia ma około 4 cm z zboże 20cm warto poprawiać czy będzie nie szkodliwa? pszenica po t1 i skroceniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Nieszkodliwa będzie do czasu wypuszczenia wiechy a później wyssie tak wodę z gleby że z ziarna pszenicy zostanie poślad.


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

Mam pytanie. Tak się złożyło że nie wykorzystałem jesienią lentipuru co dodać na wiosnę na przytulnie,.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Do wczesnych zabiegów bardzo fajny był Platform bo nie bał się przymrozków. Ale nie wiem czy go gdzieś jeszcze kupisz bo F&N Agro z niego wyszło. Na dobrą sprawę na teraz wszystko jest trochę przy wcześnie.  Zastosuj sam Lentipor w dawce 2,5- 3 l/ha a potem wjedziesz z Goldem, Mustangiem, Biathlonem, Agritoxem lub Aminopielikiem czy Chwastoksem w póżniejszym terminie jak temperatury na to pozwolą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drizzt24    17

Witam

Z powodu późnego siewu nie opryskałem pszenicy ozimej jesienią. Co polecacie na miotłę, chabra i resztę ustrojstwa na zabieg jesienny?

Widze że polecany jest Apyros ale można coś jeszcze do niego dodać aby zwiększyć gamę działania?

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

witam !!

Czy boxer można stosować na wiosne w zbożach ozimych ? pryskałem na jesien i sie zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zbożom nic się nie stanie ale niestety nie zadziała. Boxer musi mieć kontakt z glebą, najlepiej działa w fazie szpilkowania zbóż.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

Na ulotce Apyros 75 piszą że perz wrażliwy a nic nie ma o stokłosie i innych trawach. Jak myślicie dawka 18g apyros + 0,5 l tomigan wyczyści stokłosę w pszenicy ozimej. Proszę o pilną odpowiedz bo termin ucieka.

 

tak jest wrazliwy...wczoraj opryskalem...w zeszlym roku tez.mozna dodac chwastox

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

witam, nie dokonywałem żadnego zabiegu na jesien z racji poznego siewu. potrzebuje porady odnosnie zwalczania chwastów w pszenżycie ozimym, pszenicy ozimej, zycie oraz w qq. dodam ze zalezałoby mi na sprawdzonym oprysku ktory kładzie kazdy chwast bo wszystkiego jest po trochu. zas kukurydza pryskana zawsze była maistrem power ale to nie spełniało moich oczekiwan. Prosiłbym o poradę! pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Witam

 

Kilka dni temu opryskałem żyto ozime Mocarzem. Żyto było już w fazie strzelania w źdźbło. Z tego co później usłyszałem dikamba zawarta w Mocarzu zastosowana w tej fazie może niekorzystnie wpłynąć na plon. Czy ktoś może miał taki przypadek i może podzielić się informacją o skutkach takiego oprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Panowie na zboża ozime zakupiłem Rubin sx 50sg.

Wystarczy sam Rubin czy myślicie że można by zrobić jakąś dolewkę żeby lepiej zadziałało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer24    22

Na qq polecam lumax albo adengo ten pierwszy lepszy...na zboża ozima kupiłem wczoraj mustang forte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Panowie na zboża ozime zakupiłem Rubin sx 50sg.

Wystarczy sam Rubin czy myślicie że można by zrobić jakąś dolewkę żeby lepiej zadziałało

Jak masz przytulię to warto dodać z 0,4 l starane lub galapera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

Mam takie pytanie. W pszenżyto musiałem wziąć mieszankie to jest jeczmien owies i pszenice bo miejscami wymarzlo a za dużą zostało i szkoda było wszystko likwidowac .I moje pytanie czy mogę to prysnac protuganem czy nie spali jarego zboża bo na opakowaniu nic nie ma o jarych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladymir    4

Chodzi mi o tylko zastosowanie kilku gramów sulfonylomocznika które mistrzowsko   zniszczyło by na pewno samosiewy. Protugan na miotłę jest jak najbardziej OK, tylko pamiętaj o terminie stosowania, żeby pięterek nie zredukowało. W tej cenie nic lepszego nie dostaniesz. Jeżeli samosiewy słabe to zostań przy fluroksypyrze

 

Witam, a w jakiej fazie BBCH powinno się pryskać, żeby było bezpiecznie? Ja pryskałem tydzień temu Protugan 2l+tomigan 0,4l/ha pszenica w fazie krzewienia. Sprzedawca mówił, żeby pryskać bez obaw, teraz sam nie wiem czy dobrze zrobiłem. Niektóre chwasty ładnie już położyło, a mała miotła też zaczyna usychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Co do IPU/CTU max moment to BBCH 30- ale ściśle mówiąc moment gdy kłos jest do 1cm od węzła krzewienia. Praktycznie można przedłużyc nawet do BBCH 32 jak pędy boczne będą dopiero strzelac w źdźbło ale pewniejsze jest zastosowanie do BBCH 29-30. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj