Zaloguj się, aby obserwować  
samesilver

jakie odkładnie najlepsze

Polecane posty

samesilver    5

piszcie tutaj jakie waszym zdaniem odkładnie są najlepsze według mnie ażurowe bo kruszą glebę a według was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

nie chce mi się przeszukiwać forum ale chyba był podobny temat... a jeśli nie, to możemy dyskutować :P


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ82    3

Ja też myśle że ażurowe ale inne też nie są złe ja mam ażurowe j jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja dołącze sie do tematu o odkładniach

otóż czy do pługa unii starego typu lepiej założyć odkładnie kulturalne czy półśrubowe bo mam już dość mocno zużyte i pora zmienić teraz mam kulturalne czyli "standardowe" a sąsiad kupił do identycznego pługa półśrubowe

dokładnie chodzi mi o to czy różnią sie one zapotrzebowaniem na uciąg czy raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Mi tez sie wydaje ze temat juz był. Wszystko zalezy od gleby, na piaskowych jak bedzie suchy rok to nie dasz rady dlatego mam na pełnych.Niby piaskowych gleb mam mało(6ha) ale po co przepinac sprzet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

ja mam w pługu duże odkładnie śrubowe 4x45cm ciąga 98 km na 4,5 klasie ziemi Orze głęboko i jezdze od 9 do 12 km

Niedawno orałem 3 letni nieużytek na kibe to musiałem jeżdzić 8 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

A co sądzicie o rodzaju odkładni pełnych, tak jak Overum robi XU wyższe i XL niższe, ale dłuższe i bardziej skręcone(podobne małe opory)? I jakie byście wybrali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ażurowe odkładnie są dobre ale nie na piaszczyste gleby bo gdy tak jak kolega wyżej pisz będzie suchy rok to nie da rady orać piasek będzie się przesypywał. Sorki że wyskoczę z tematu ale powiem wam historię jak kombajnowałem w ostatnie żniwa u znajomego, przychodzi do mnie koleś pyta czy bym mu nie skosił zgodziłem się. Zajeżdżam na te pole jadę w pewnym momencie kombajn zaczyna zwalniać w końcu stanął wychodzę patrzę a on się po prostu zapadł w piasku. Taki numeru to w życiu nie widziałem. Pomyślcie teraz jak to zaorać z odkładniami ażurowymi tu i z pełnymi chyba nie da rady.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

przy szybkiej jeździe to by nie zdązył sie przysypac he


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22
Ażurowe odkładnie są dobre ale nie na piaszczyste gleby bo gdy tak jak kolega wyżej pisz będzie suchy rok to nie da rady orać piasek będzie się przesypywał. Sorki że wyskoczę z tematu ale powiem wam historię jak kombajnowałem w ostatnie żniwa u znajomego, przychodzi do mnie koleś pyta czy bym mu nie skosił zgodziłem się. Zajeżdżam na te pole jadę w pewnym momencie kombajn zaczyna zwalniać w końcu stanął wychodzę patrzę a on się po prostu zapadł w piasku. Taki numeru to w życiu nie widziałem. Pomyślcie teraz jak to zaorać z odkładniami ażurowymi tu i z pełnymi chyba nie da rady.

 

chyba w zyciu nie orałes pługiem z odkładniami azurowymi nasłuchałes się jakichs bajek i teraz powtarzasz te głupoty. Przez tych odkładniach jeżeli jedziśz chociaz 4km/h przesypują sie minimalne ilości ziemi i jest nierealne żeby cała ziemia przeszła przez szczeliny choćbys nawet pustynie orał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ja nie orałem nigdy azurami ale taka opinie przedstawił mi przedstawiciel Kwenerlanda i Overuma to chyba o czyms swiadczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

kazda odładnica ma swoje plusy i minusy. ale ogólnie ażurowe przeznaczone sa do orania gleb ciezkich gliniastych azurowa nie tylko stawia mniejszy opór ale i lepiej kruszy skibe. mam kolege który tez ma lekkie gleby ma pług azurowy i nie ma mowy o jakims przesypywaniu miedzy przestrzeniami. przy prędkosci 7-9km/h nie ma na to szans. plusem azurowego jest to ze jest lzejszy moze nie duzo ale jest


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj