Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stacje paszowe WestfaliaSurge

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share r10tomek

r10tomek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 12:26

Stacje paszowe WestfaliaSurge Witam.
Mam następujący problem. Mam zamontowane w oborze stacje paszowe firmy WestfaliaSurge i przy zjadaniu przez krowę paszy strasznie się wyganiają. Czy ma ktoś z Was zamontowane zamykania do boksu paszowego? Nigdy u nikogo tego nie widziałem a problem jest dość poważny. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stacje paszowe WestfaliaSurge Dzisiaj, 11:39
  •  

#2 Share kazikrol

kazikrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo,

Napisany 10 kwiecień 2011 - 13:33

Stacje paszowe WestfaliaSurge Ja też mam stacje paszowe westfali surge ale u mnie niema takiego problemu, że krowy się wyganiają.
Moje stacje paszowe są zabudowane tzn mają ściany boczne, nawet jeśli jakaś krowa przyjdzie i chce wygonić drugą krowe to postuka ją w tyłek i na tym się skończy.
Widziałem przypadki przy stacji paszowej alfa laval jak krowa podchodziła do stacji , stacja zadawała pasze i w tym momencie druga krowa trąciła krowe w bok i wyjadała śrute.

Jak możesz to wstaw zdjęcie stacji

#3 Share r10tomek

r10tomek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 16:43

Stacje paszowe WestfaliaSurge ja mam bardzo duży problem z tym przez co przypisane dawki nie są zjadane przez odpowiednie krowy ;/ tutaj mam zdjęcie z tym zamknięciem. Dodany obrazek

#4 Share kazikrol

kazikrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 22:10

Stacje paszowe WestfaliaSurge Moje stacje wyglądają prawie tak samo.
Niemam tylko tego zamknięcia boksu, i szczerze niewiem na jakiej zasadzie działa to zamknięcie.
Jeżeli dobrze cię zrozumiałem to krowy nie zjadają całej przypisanej jej dawki paszy?
A zostawiasz kolego na noc w oborze zapalone światło? bo może być w tym problem, nocą krowy też odwiedzają stacje paszowe. A jeżeli jest ciemno to krowa z miejsca się nie ruszy.

#5 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 10 kwiecień 2011 - 22:45

Stacje paszowe WestfaliaSurge światło nocne to jeden szkopuł ale to może też świadczyć o tym ze masz złe ustawione interwał i mała porcję paszy wydawaną jednorazowo
w mojej oborze krowy grzecznie czekają w kolejce

#6 Share kazikrol

kazikrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 22:58

Stacje paszowe WestfaliaSurge Ale jeżeli jest ustalona większa dawka paszy, to komputer automatycznie jednorazowo podaje większą ilośc paszy
U mnie też kulturalna kolejka do stacji.
A może kolega ma za dużo krów a zamało stacji? Jedna stacja obsłurzy średnio 35szt

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share r10tomek

r10tomek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 11:52

Stacje paszowe WestfaliaSurge mam dwie stacje a obecnie mam 55 sztuk dojnych które zjadają paszę ze stacji. światło na noc jest włączane. ale tak jak wcześniej pisałem jest na oborze kilka sztuk co czekają tylko jak inne krowy wejdą i komputer nasypie im paszę i wtedy już są wyganiane a na tabulogramie wszystko widać więc coś muszę zrobić z tym :)

#8 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 15:24

Stacje paszowe WestfaliaSurge to masz problem
powiem szczerze że u mnie tego problemu nie zauważyłem krowy raczej się nie wyganiają
za to na tabulogramach wyłapuje sztuki wyjadające lepszą pasze z stołu paszowego tzw otrzepujące
na to jest tylko jedna rada dłużej mieszać pasze dolewać wody

#9 Share r10tomek

r10tomek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 16:06

Stacje paszowe WestfaliaSurge kolego mógłbyś napisać co to znaczy te otrzepujące ? a młóto dajesz razem z wodą czy jak ? :)

#10 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 20:41

Stacje paszowe WestfaliaSurge zdążają się sztuki które bardzo lubią przebierać na stole paszowym
podrzucają pyskiem pasze do góry zwykle kukurydza i treściwa spada na dół a na górze jest sianokiszonka
sianokiszonkę odgarniają a kukurydzę i resztę zjadają
efekt jest taki ze na tab wychodza im cuda jak by wyjadały treściwą za inne sztuki

młóta nie daje nie mam do niego dostępu

ale jak widzę ze sporo sztuk tak przebiera wtedy dolewam do paszowozu wody

#11 Share zidane

zidane

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 09:01

Stacje paszowe WestfaliaSurge

Witam.
Mam następujący problem. Mam zamontowane w oborze stacje paszowe firmy WestfaliaSurge i przy zjadaniu przez krowę paszy strasznie się wyganiają. Czy ma ktoś z Was zamontowane zamykania do boksu paszowego? Nigdy u nikogo tego nie widziałem a problem jest dość poważny. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.

Witam mam podobny problem jak kolega... Stacja paszowa firmy westfalia która obsługuje 35 sztuk. problem jest dość poważny ponieważ krowy wyganiaja się nawzajem przez co obijają sobie wymiona i tylnie nogi . Po usunięciu rogów była lekka poprawa ale tylko przez chwilę. Pytałem o to zamknięcie dealera ale cena jest kosmiczna... Potrzebuję zdjcia lub jakiegoś schematu cokolwiek co by mi pomogło w dorobieniu takiej bramki. jestem z okolic lublina może ktoś w pobliżu ma stację z takim zamknięciem
Prosze o sugestje mój e-mail tgorzel@wp.pl
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Pola

Pola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 11:08

Stacje paszowe WestfaliaSurge Właśnie jestem na etapie montażu stacji Westfalia, mamy problem z oprogramowaniem do stacji dołączony jest procesor CODATRON 6 czy ktoś spotkał się z nim lub go używa?