Skocz do zawartości

Zdjęcie

Płukanie macicy u krów

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 12:54

Płukanie macicy u krów

Nie polecalbym jodofoam, zbyt podrazniajacy jest na sluzowke, metricure rowniez nie stosowalbym jako jedyny lek, zbyt mala objetosc w stosunku do macicy. Aby uzyskac lepsze wyniki w inseminacji lub w leczeniu mozna kombinowac z prostaglandina, lub CIDR, OvSynch, Heat Synch, Select Synch.

ja zawsze stosowalem jodofoam na zaplenie macicy a metricure dzien po inseminacji
Cidr jakos drogo wychodzil ale nigdy nie stosowalem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Płukanie macicy u krów Dzisiaj, 09:45
  •  

#22 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 13:27

Płukanie macicy u krów

Nie polecalbym jodofoam, zbyt podrazniajacy jest na sluzowke, metricure rowniez nie stosowalbym jako jedyny lek, zbyt mala objetosc w stosunku do macicy. Aby uzyskac lepsze wyniki w inseminacji lub w leczeniu mozna kombinowac z prostaglandina, lub CIDR, OvSynch, Heat Synch, Select Synch.

Podpowiesz może jak stosować prostaglandin i w jakiej dawce. Czy chodzi tu o np oestrophan 2ml lub ew.+2ml?

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#23 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 17:06

Płukanie macicy u krów i jak mozesz to opisz jakl p[owinno prawidlowo wygladac postepowanie przy zatrzymaniuu lozyska co podac w jakich ilosciach i kiedy

#24 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 07 luty 2014 - 20:02

Płukanie macicy u krów a ja zapytam o stary sposob płukania macicy krowom w ktorej dawniej stosowano tzw.kalie... a dokładnie roztwor z kalii ..moji rodzice to robili insyminator mi to streczył(juz emeryt)a wet jak mu o tym powiedziałem o czyms takim powiedział ze to tylko moze zrobic trwałą nie płodnosc..czym oprocz jodofanu mozna robic płukanki?? jodofanu mi nie chca nigdzie sprzedac.
dodam ze krowa po kryciu naturalnym wypuszczała z siebie jakies białe grudki ropy

Edytowany przez nikolas29, 07 luty 2014 - 20:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share andre6704

andre6704

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 23 październik 2015 - 16:23

Płukanie macicy u krów

starsi wet.stosują do płukanek vagothyl bardzo dobry preparat.Poza tym że dobrze odkaża to jeszcze wspomaga gojenie.Ma on też zastosowanie m.in. w ginekologii u kobiet

#26 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 25 listopad 2015 - 12:30

Płukanie macicy u krów

a ten antybiotyk czy jod rozrabia się czy to jest gotowe, i czym to się wprowadza, są gotowe jakieś rurki czy co, u mnie inseminator rozrabiał i podawał strzykawką przez wężyk taki od kroplówki, i zadziałało, bo krowa sie zacieliła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 26 wrzesień 2016 - 21:09

Płukanie macicy u krów Czy duże jest prawdopodobieństwo, że po podaniu eatroximinu w piance krowa poroni jeśli jest w ciąży? Jeśli robi to czy możliwe w ciągu pół godziny po płukance?

Edytowany przez Mati10, 26 wrzesień 2016 - 21:14.