Skocz do zawartości

Reklama

Zetor 6045 czy Case 585 xl

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
8 odpowiedzi na ten temat

#1 TraktoR3

TraktoR3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 09:01

Witam
Mój znajomy chce kupić traktor o mocy ok 60km i zastanawia się nad tym dwoma modelami.Ja osobiście słyszałem tylko dobre opinie o tych modelach ale chce się zapytać, który wg was jest lepszy.
Ma kilka ha ziemi i chce zastąpić c 330.Ale głównie potrzebny mu jest do usług-TUR,koparka,przyczepa 4T,świder hydrauliczny.Który będzie lepszy to takich prac-z dobrym komfortem.
Pozdrawiam

#2 skrzynia662

skrzynia662

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • 22531413
  • Zainteresowania:rolnictwo
    mechanik

Napisany 10 kwiecień 2011 - 10:50

Case bedzie napewno lepszy poniewaz mniej spali tyle co c360 a zetor to cysterna i case ma komfortowa kabine z klima ogrzewaniem polecam case.

#3 slawek74

slawek74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 10 kwiecień 2011 - 11:15

Zdecydowanie Zetor z tym spalaniem to wielki mit mam 7011 i znam jego możliwości 12-18 l na 1 ha orki . Dużo zależy od kierowcy jak ma ciężką nogę to każdy traktor pociągnie z baku . Zetor będzie na pewno tańszy w zakupie i w eksploatacji . Części ogólnie dostępne i na pewno tańsze .

#4 jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 10 kwiecień 2011 - 20:05

Porównując dane techniczne, jestem za Case, ponieważ: lepszy silnik (większy moment o 40Nm), pompa rotacyjna (mniejsze spalanie i lepsza charakterystyka), wszystkie biegi synchronizowane, szybsza skrzynia niż w zetorze(35 km/h), wydajniejsza hydraulika ( w Case 47 litrów, w Zetorze 20 l), wspomaganie w Case na orbitrolu, w Zetorze na serwo, mniejszy promień skrętu w Case (zwrotniejszy przy turze). Z częściami również nie ma problemu, jest wiele sklepów wystarczy poszukać, jeśli nie to można szukać używanych części.

#5 TraktoR3

TraktoR3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 18:25

O ile mi wiadomo Zetor ma pompę 34l wydajną, i tak mniej ale to różnica przekłada się głównie na szybkość podnoszenia :D
Czy Case ma też 2 prędkości WOM-u ?
Dzięki za odpowiedzi-przekaże to znajomemu

#6 jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 622 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 20:40

Wydajność pompy 34l była w serii 62, 72xx, natomiast w serii 60, 70xx, było 20l. W Case jest 2 prędkości WOM: 540 i 1000.

#7 Dominiczek12

Dominiczek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • 8974749
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, elektronika

Napisany 17 kwiecień 2011 - 13:51

Nie miałem styczności z case ale moim zdaniem komfort jazdy w case jest lepszy ponieważ mniejsza kabina z czego lepsza widocznośc na boki i do tyłu biegi pod ręką z prawej strony nie to co w zetorze że po środku, wydaje mi się że case ma mniejsze spalanie bo słyszałem że to oszczędne ciągniki. Z tego ci wiem zetor ma słaby przedni napęd czyli słabo ciągnie w poruwnaniu do case. Case jest krutszy i zwrotniejszy i ma wspomaganie na orbitrolu. W case nie ma się praktycznie co psuc, a jak już się zepsuje to części nie są takie drogie i w miarę dostępne. Oba ciągniki są bardzo wytrzymałem ale bardziej bym ci polecał Case.

#8 TraktoR3

TraktoR3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 maj 2011 - 19:39

Jeżeli chodzi o widoczność to powiem,że to zależy od kierowcy-jeżeli jest dobry to duża kabi w Zetorze nie będzie mu przeszkadzać.Fakt,że Case będzie troche oszczędniejszy,no ale też troche słabszy(coś za coś).Skrzynia w Case'sie lepsza bo zsynchronizowana z półbiegami a w Zetorze tylko 4 są zsynchronizowane.No i oczywiście 2 różne wspomagania-na korzyść Case 585
Dzięki za odpowiedzi

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#9 jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 622 postów

Napisany 02 maj 2011 - 21:54

Case nie jest słabszy, ma 60KM a Zetor 58 KM, więc praktycznie moc będzie identyczna, z tym że Case ma lepszy moment obr.

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk