Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

1181 odpowiedzi na ten temat

#121 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 16:27

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Kukurydze poznaniakiem siałem 25 lat i da się to wszytko bez wielkich przeróbek i ilość wysiewu wychodzi tak jak powinno, tyle ze ziarno nie leży równomiernie, ale naprawde jest dobrze. trzeba zdemontować niepotrzebne redlice, a te co zostaną dociązyć (ja miałem obciązniki przednie od C-360 na każdej redlicy) wtedy głebokośc wysiewu jest odpowiednia. Ziarno sypiemy jak zboże bez zadnch przegród, można nawet mieszać odmianami i sieje dobrze. Ustawienie opisze potem bo musze zerknąć. Jak chcesz kolego to siewnik jest na sprzedaż gotowy do siewu, zarówno zboża, jak i kukurydzy. Sprzedaje bo kupiłem punktowy.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Dzisiaj, 09:30
  •  

#122 Share lzp

lzp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 16:42

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Dla dociekliwych. Nie bedę siał na swoim polu tylko zostałem poproszony przez jednego ze znajomych. Sam bym siał punktowym, ale gość się upiera to co mi tam. Mimo wszystko chciałbym aby to wyszło możliwie najlepiej. Zbigi liczę na Ciebie i na Twoją wiedzę popartą praktyką.

#123 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 19:46

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Siewnik mam przestawiony niestety. Z tego co pamiętam to albo A3 albo B1 ale nie jestem pewien, bys musiał próbe kręconą zrobic.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kukurydza po oziminach? zobacz »

•  

#124 Share Szuma

Szuma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 20:01

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? jak bedziesz siac to napewno jak zaczniesz to sprawdz czy nasiona nie poszly za głęboko bo nie wzejda. ja mialem taki problem, bylem na usludze i zaialem 10ha gdzie jedna redlica siewnika punktowego poszla glebiej niz powinna i na takim areale latwo policzyc straty jak nie wzeszlo 25%zasiewu. jezeli bedziesz sial to poznaniakiem z przeznaczeniem na ziarno to raczej kokosow nie bedzie.
"Siła w jedności, jedność w wierzę"

#125 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 06 kwiecień 2011 - 20:38

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Jak chcesz poznaniakiem siać to się da tylko daj takie obciążenie na radlice żeby nasiona były 7-8cm w glebie,bo inaczej zapłytko będą posiane i ci tak jak mi wrony wybiorą i tyle z tego miałem.

#126 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 20:41

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ja też kiedyś siałem siewnikiem do zboża ale takim starym konnym przerobionym gdzie przed redlicą była łapa od drapacza a za redlicą dwa małe pazurki które zasypywały nasiona , zrobiłem na 4 redlice co ok 55-60 cm dopracowałem go tak że wschody praktycznie 100% , ludzie ode mnie go nadal pożyczają, ale ma wadę taką jak s043 nie sieje punktowo tylko kilka nasionek przerwa nasionko i znowu kilka nasionek efekt jest taki że te co rosną przy sobie są cieńsze słabsze niższe i mają mniejsze kolby na których najbardziej zależy. Dlatego już najmuje siewnik punktowy i jest git
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#127 Share BigBull

BigBull

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Handel bydłem

Napisany 10 kwiecień 2011 - 07:52

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Kiedy zaczynacie siać kukurydze?....Pytam sie was ponieważ w moich okolicach już sieją i niewiem czy też zasiać co wy na to?

#128 Share Firek

Firek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet,

Napisany 10 kwiecień 2011 - 07:57

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Skąd wiesz że sieją akurat kukurydzę, przecież mogą siac buraki, ziemia niby jest już wystarczająco ogrzana ale lepiej poczekac od 20 kwietnia i wtedy spokojnie można posiac...

#129 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 08:04

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? My mamy zamiar siać koło 20. U mnie w okolicy nikt jeszcze nie zasiał QQ

#130 Share BigBull

BigBull

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 08:04

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Był to siewnik 4 rzędowy do kukurydzy a buraki mają unas wszyscy posiane...A kiedy wy siejecie kukurydze na wczesną?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 10 kwiecień 2011 - 08:07

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? W tamtym roku siałem 31 kwietnia, u nas na razie nikt nie sieje, po świętach dopiero ;)
Jak u ciebie już wszyscy sieja to ty nie bądz inny i też ruszaj w pole :P
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#132 Share BigBull

BigBull

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 08:08

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ale boje się że jak wyjdzie z ziemi to zmarznie...CO wy na to?

#133 Share Damian1014

Damian1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 08:22

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ja mam zamiar siać po 20 kwietnia

#134 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 10 kwiecień 2011 - 08:31

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? bede zaczynał siac juz w tym tyg na usługach chca juz siac na ziarno bo u siebie poczekam do 20 kwietnia nie ma sie co spieszyc

#135 Share lukasz1995

lukasz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 10 kwiecień 2011 - 08:37

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? u mnie też będą siać około 20 kwietnia :D

#136 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 10 kwiecień 2011 - 08:40

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ja na 5-6 klasie sieje zawsze przed 25kwietnia a na lepszych glebach to zależy ale staram wyrobić się do 10 maja :)
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

#137 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 08:49

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ja zazwyczaj sieje po 20 kwietnia jak ziemia się nagrzeje bo jak będzie słabo nagrzana i jeszcze przyjdą deszcze po siewie to ziarno zgnije w ziemi.

#138 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 10 kwiecień 2011 - 08:51

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? W szkole mnie uczyli, że kukurydze można siać jak kwitnie mniszek lekarski (mlecz).

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#139 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 10 kwiecień 2011 - 09:15

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Zaraz po świętach wielkanocnych, chyba że zimno będzie to wtedy olejemy temat i po weekendzie majowym dopiero ruszymy;)
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share mrpawlak101

mrpawlak101

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 09:35

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? ja zamiaruje siać kukurydze na ziarno tak jak inni po 20 kwietnia :D