Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mikruss    536

Dokladnie. Ja i ojciec zawsze o tej porze siejemy i ququ idealna. Ja bede sial w piatek niecale 11 ha a reszta jak zbiore mieszanke gorzowska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

U mnie niby już wschodzi ale dla tych co przesuszyli ziemie wschody będą nierówne zapewne bo deszczu nie było już od ostatniego śniegu...  A to co teraz sieją to ruszy dopiero po deszczu bo ziemia pył a Ozime na piasku już wypalone... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

U mnie już na każdym polu wybiła się na powierzchnię,6 dni wschody trwały,dwa razy popadało po siewie,ale deszczu ciągle mało...


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie siana w czwartek to dziś na wierzch wyszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
ja ruszam jutro ciekawy jestem tych wschodow bo mam połowę pół orane jesienią i w zeszłym tygodniu ruszyłem agregatem a reszta orana wiosna i 40 m3 gnojowicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maximusss    1

Nie wjecie czy sa aplikacje lub strony w necie z komunikatami o nalocie owadow? Szukam i znalazlem tylko sadownicze...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18
Dnia 25.05.2018 o 10:12, Maximusss napisał:

Nie wjecie czy sa aplikacje lub strony w necie z komunikatami o nalocie owadow? Szukam i znalazlem tylko sadownicze...

 

Na stronie https://www.syngenta.pl/infopole masz cotygodniowe raporty ze stanu upraw w roznych regionach Polski z komunikatami i zaleceniami na tematchorób i nalotu szkodników. Może pomoze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja sialem qq po agropoplonie . Czesc qq juz ladnie na wierzchu czesc pewnie wypadnie bo korzonek poscila i stoi a czesc czeka na deszcz pewnie aby w ogole ruszyc. Dwa razy gruberem bylo zrobione i nic wiecej . Opady tyle ze po siewie popadalo i nic wiecej. 4.5 ha juz praktycznie rzedy zaczyna zakrywac a tu mam 3.5 i slabo pewnie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

kolega jeszcze sieje , stanowisko po życie i mieszance gorzowskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Koło mnie wschodzi teraz kukurydza po deszczu siew miesiąc temu xD na szczęście nie moja... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie na wiosennej orce też miejscami w grudach dopiero powschodziła a na zimowej pikna

20180527_184410.jpg

20180527_184402.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

26 kwiecień

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

w piatek skonczylem siew kukurydzy na ten rok- na poletkach w lesie dla dzikow:P, do tego polska odmiana, plon widze ogromny- ale moze dzikom sie bedzie fajnie rylo...


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, soltys48 napisał:

ładna , jady w tym czasie jak dużo wody dostała?

Deszczomiera nie mam ale tak na oko około 20 litrów w dwóch drożdżach,raz pokazało 2tyg po siewie a drugi raz w piątek. Stanowisko po koniczyniea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No tu suszy nie ma bo na zimę zgrane,obok na wiosnę to schoty i jak nożem odciął.później wstawię zdjęcie to będzie widać rożnicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579

Niech sieją , tylko czemu tak późno mogli siać w lutym... Ja szybciej niż okolice 20 kwietnia nie będę zaczynał siewów.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Wielkopolska .Ja w poniedziałek albo wtorek sieje  . Cieplo sucho nie ma za cztm czekac  ,  prognozy nie zapowiadaja ochlodzenia . widac po innych roslinach ze wegetacja w tym roku jest przyspieszona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To przyjemniej jedno. U nas zimo i sucho. Owies się nie może na wierzch wydostać. Obawiam się, ze znów może być tak jak kiedyś i tygodniami będzie siedzieć w ziemi. Zaś dziki się pokazały znowu, i ciężko tyle czasu byłoby upilnować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
U Mnie wsi duże gospodarstwo sieje od 1 kwietnia pełną parą na dwa siewniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj