Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

1181 odpowiedzi na ten temat

#101 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 20:13

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? ja dziś posiałem 6,7ha kukurydzy na kiszonkę, odmiana to Blask, ktoś wie ile on ma FAO???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Dzisiaj, 09:15
  •  

#102 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 20:27

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Blask ma FAO 240-250

#103 Share kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 256 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 20:46

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? My w tym roku zasiejemy 4,5ha kukurydzy odm.Buran, na kiszonkę
Termin siewu 5 maj 2008 , woj.mazowieckie(dokładniej północne Mazowsze)
Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kukurydza po oziminach? zobacz »

•  

#104 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 20:53

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? 16ha, z czego 5ha Blasku a reszta to mieszanki różnych odmian kiszonkowych(odpady np za mała średnica ziarna) z centrali nasiennej
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#105 Share Laki

Laki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i ma 4 kółka....oooo

Napisany 28 kwiecień 2008 - 20:56

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? W piątek 25. IV. zasiałem 4ha na kiszonkę. Woj. Mazowieckie.
Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

#106 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 21:01

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? ja sieje po dlugim weekendzie zeby wzeszło po zimnej zosce bo wtedy nie wymarznie to raz. buran to dobra odmiana tylko ze max rosnie 220 cm ale nadrabia kolbami. ja sieje marianne z kiskuna polecam na gleby o okresowym braku wody miałem w zeszłym roku pieknie wyrosła nawet na 6 klasie a u mnie i tak brakowało wody:/ sieje 4 ha w tym roku w tym dwa po zycie ktore teraz jedza krowy.blask tez super odmiana polecam jeszcze san.
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#107 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 21:31

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? a ja burana już nie bede siał, bo w zeszłym roku najbardzie go dziki polubiły...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#108 Share kadman

kadman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 21:54

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? 1,5 ha na ziarno już zasiane a 3,7 ha na kiszonke (narazie rośnie żyto)

#109 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 21:56

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? 6 hektarów na ziarno, dzisiaj uprawiałem a jutro sieje

#110 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 29 kwiecień 2008 - 09:37

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Wczoraj posiałem kuku siewnikiem punktowym Kongskilde Areomat, powierzchnia ok 6 ha, prawdopodobnie wszystko pójdzie na kiszonki chociaż mam ochote troche spróbowac na ziarno zebrac i zakisić.

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 29 kwiecień 2008 - 15:55

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ja posiałem 6 ha na kiszonkę. Wynająłem gościa, przyjechał punktowym siewnikiem i nie trzeba było sr** się poznaniakiem...

#112 Share dfagroplus60dt

dfagroplus60dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 29 kwiecień 2008 - 18:21

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Ja zasieje 4 ha a wy ile będziecie siać lub juz zasieliście

ja również 4ha i już zasiałem w zeszły czwartek (dziś wtorek 29 IV 2008 (to dla tych co później odwiedzą ten temat))

#113 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 29 kwiecień 2008 - 23:19

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? wlasnie Artek wszedl na gg i napisla mi ze zasial juz 194 ha dane z przed 5 minut xd
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#114 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 30 kwiecień 2008 - 08:33

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ja już zasiałem 2 ha i jeszcze około 3 do zasiania ale dopiero po tym jak krowy zjedzą żyto. A odmiany to Glejt i Wiarus wszystko na kiszonkię.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#115 Share lzp

lzp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 09:54

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Witam!

Szukam w necie i nigdzie nie mogę znaleźć. Może ktoś z forumowiczów może mi pomóc. Mam siewnik Poznaniak II S043 którym w tym roku planuję posiać kukurydzę na kiszonkę (ok. 30 kg/ha). Mam problem jak ustawić siewnik, głównie chodzi o ustawienia przekładni. W tabeli wysiewu brak jest kukurydzy, natomiast w internecie znalazłem tabelę z kukurydzą dla Poznaniaka 6.

#116 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 11:33

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Moja rada to zasiej tą kukurydzę jakimś siewnikiem punktowym (najlepiej pneumatycznym)przeznaczonym do siewu kukurydzy

#117 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 13:04

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ziarno QQ powinno się znaleźć na głębokości 8cm. Żaden siewnik zbożowy nie wciśnie Ci nasion na taką głębokość, poza tym chodzi też o równomierność wysiewu, nasiona powinny być umieszczone w odległości 18cm jedno od drugiego, wtedy nie objadają się wzajemnie i są jednakowo wyrośnięte. Siewnik zbożowy będzie rzucał nasienie jak popadnie w odległości od 0 do 50cm. Kukurydzy nie siejesz na kilogramy tylko na sztuki, a to ze względu na bardzo duże różnice odmianowe w masie ziarniaków. Przy całkowitym koszcie uprawy ha QQ [ok.2,5 tys] koszt wynajęcia siewnika punktowego jest znikomy [250zł/ha w ubiegłym roku], chyba że stać Cię na takie eksperymenty.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#118 Share lzp

lzp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 13:37

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Doskonale wiem jak powinno być. Cała teoria dotycząca agrotechniki kukurydzy jest mi doskonale znana. NAtomiast z takich czy innych powodów nie dam rady zasiać punktowym nie będę się o tym rozpisywał.
Zadałem konkretne pytanie i proszę o konkretną odpowiedź

#119 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 08:17

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? kolego nie irytuj się, złość piękności szkodzi ;) . Jeżeli chcesz powielac cudze błędy to Twoja sprawa, ja mam to już dawno za sobą i wiem jak później boli patrzenie na taką plantację. Czeka Cię sporo roboty ponieważ:
1- trzeba zdemontować niepotrzebne redlice, żeby nie powodowały dodatkowego oporu,
2- wykonać przegrody skrzyni, bo nasiona nie mogą się rozsypać po niej, po prostu jest ich za mało
3- próba kręcona to już formalność
Życzę powodzenia.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 08:27

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Jak już zdecydujesz się na tego poznaniaka to dobrze i głęboko upraw pole przed siewem, żeby ustawić siewnik to tylko próba kręcona wchodzi w grę bo na tabeli kukurydzy nie znajdziesz na pewno bo ten siewnik do tego nie służy. Po siewie koniecznie musisz zwałować pole. Nie oczekuj że będzie idealnie zasiane, to nie siewnik punktowy.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->