Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

pioter    46

ja dziś posiałem 6,7ha kukurydzy na kiszonkę, odmiana to Blask, ktoś wie ile on ma FAO???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

My w tym roku zasiejemy 4,5ha kukurydzy odm.Buran, na kiszonkę

Termin siewu 5 maj 2008 , woj.mazowieckie(dokładniej północne Mazowsze)


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

16ha, z czego 5ha Blasku a reszta to mieszanki różnych odmian kiszonkowych(odpady np za mała średnica ziarna) z centrali nasiennej


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

W piątek 25. IV. zasiałem 4ha na kiszonkę. Woj. Mazowieckie.


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja sieje po dlugim weekendzie zeby wzeszło po zimnej zosce bo wtedy nie wymarznie to raz. buran to dobra odmiana tylko ze max rosnie 220 cm ale nadrabia kolbami. ja sieje marianne z kiskuna polecam na gleby o okresowym braku wody miałem w zeszłym roku pieknie wyrosła nawet na 6 klasie a u mnie i tak brakowało wody:/ sieje 4 ha w tym roku w tym dwa po zycie ktore teraz jedza krowy.blask tez super odmiana polecam jeszcze san.


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a ja burana już nie bede siał, bo w zeszłym roku najbardzie go dziki polubiły...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Wczoraj posiałem kuku siewnikiem punktowym Kongskilde Areomat, powierzchnia ok 6 ha, prawdopodobnie wszystko pójdzie na kiszonki chociaż mam ochote troche spróbowac na ziarno zebrac i zakisić.


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja posiałem 6 ha na kiszonkę. Wynająłem gościa, przyjechał punktowym siewnikiem i nie trzeba było sr** się poznaniakiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zasieje 4 ha a wy ile będziecie siać lub juz zasieliście

ja również 4ha i już zasiałem w zeszły czwartek (dziś wtorek 29 IV 2008 (to dla tych co później odwiedzą ten temat))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

wlasnie Artek wszedl na gg i napisla mi ze zasial juz 194 ha dane z przed 5 minut xD


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja już zasiałem 2 ha i jeszcze około 3 do zasiania ale dopiero po tym jak krowy zjedzą żyto. A odmiany to Glejt i Wiarus wszystko na kiszonkię.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lzp    0

Witam!

 

Szukam w necie i nigdzie nie mogę znaleźć. Może ktoś z forumowiczów może mi pomóc. Mam siewnik Poznaniak II S043 którym w tym roku planuję posiać kukurydzę na kiszonkę (ok. 30 kg/ha). Mam problem jak ustawić siewnik, głównie chodzi o ustawienia przekładni. W tabeli wysiewu brak jest kukurydzy, natomiast w internecie znalazłem tabelę z kukurydzą dla Poznaniaka 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Moja rada to zasiej tą kukurydzę jakimś siewnikiem punktowym (najlepiej pneumatycznym)przeznaczonym do siewu kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Ziarno QQ powinno się znaleźć na głębokości 8cm. Żaden siewnik zbożowy nie wciśnie Ci nasion na taką głębokość, poza tym chodzi też o równomierność wysiewu, nasiona powinny być umieszczone w odległości 18cm jedno od drugiego, wtedy nie objadają się wzajemnie i są jednakowo wyrośnięte. Siewnik zbożowy będzie rzucał nasienie jak popadnie w odległości od 0 do 50cm. Kukurydzy nie siejesz na kilogramy tylko na sztuki, a to ze względu na bardzo duże różnice odmianowe w masie ziarniaków. Przy całkowitym koszcie uprawy ha QQ [ok.2,5 tys] koszt wynajęcia siewnika punktowego jest znikomy [250zł/ha w ubiegłym roku], chyba że stać Cię na takie eksperymenty.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lzp    0

Doskonale wiem jak powinno być. Cała teoria dotycząca agrotechniki kukurydzy jest mi doskonale znana. NAtomiast z takich czy innych powodów nie dam rady zasiać punktowym nie będę się o tym rozpisywał.

Zadałem konkretne pytanie i proszę o konkretną odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

kolego nie irytuj się, złość piękności szkodzi ;) . Jeżeli chcesz powielac cudze błędy to Twoja sprawa, ja mam to już dawno za sobą i wiem jak później boli patrzenie na taką plantację. Czeka Cię sporo roboty ponieważ:

1- trzeba zdemontować niepotrzebne redlice, żeby nie powodowały dodatkowego oporu,

2- wykonać przegrody skrzyni, bo nasiona nie mogą się rozsypać po niej, po prostu jest ich za mało

3- próba kręcona to już formalność

Życzę powodzenia.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Jak już zdecydujesz się na tego poznaniaka to dobrze i głęboko upraw pole przed siewem, żeby ustawić siewnik to tylko próba kręcona wchodzi w grę bo na tabeli kukurydzy nie znajdziesz na pewno bo ten siewnik do tego nie służy. Po siewie koniecznie musisz zwałować pole. Nie oczekuj że będzie idealnie zasiane, to nie siewnik punktowy.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Kukurydze poznaniakiem siałem 25 lat i da się to wszytko bez wielkich przeróbek i ilość wysiewu wychodzi tak jak powinno, tyle ze ziarno nie leży równomiernie, ale naprawde jest dobrze. trzeba zdemontować niepotrzebne redlice, a te co zostaną dociązyć (ja miałem obciązniki przednie od C-360 na każdej redlicy) wtedy głebokośc wysiewu jest odpowiednia. Ziarno sypiemy jak zboże bez zadnch przegród, można nawet mieszać odmianami i sieje dobrze. Ustawienie opisze potem bo musze zerknąć. Jak chcesz kolego to siewnik jest na sprzedaż gotowy do siewu, zarówno zboża, jak i kukurydzy. Sprzedaje bo kupiłem punktowy.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lzp    0

Dla dociekliwych. Nie bedę siał na swoim polu tylko zostałem poproszony przez jednego ze znajomych. Sam bym siał punktowym, ale gość się upiera to co mi tam. Mimo wszystko chciałbym aby to wyszło możliwie najlepiej. Zbigi liczę na Ciebie i na Twoją wiedzę popartą praktyką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Siewnik mam przestawiony niestety. Z tego co pamiętam to albo A3 albo B1 ale nie jestem pewien, bys musiał próbe kręconą zrobic.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

jak bedziesz siac to napewno jak zaczniesz to sprawdz czy nasiona nie poszly za głęboko bo nie wzejda. ja mialem taki problem, bylem na usludze i zaialem 10ha gdzie jedna redlica siewnika punktowego poszla glebiej niz powinna i na takim areale latwo policzyc straty jak nie wzeszlo 25%zasiewu. jezeli bedziesz sial to poznaniakiem z przeznaczeniem na ziarno to raczej kokosow nie bedzie.


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Jak chcesz poznaniakiem siać to się da tylko daj takie obciążenie na radlice żeby nasiona były 7-8cm w glebie,bo inaczej zapłytko będą posiane i ci tak jak mi wrony wybiorą i tyle z tego miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj