Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

1181 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1076 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 19:28

Poczatek zrobiony jutro pełną parą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Dzisiaj, 06:42
  •  

#1042 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 20:32

i myslicie ze ci co posiali juz qq to szybciej im wzjejdzie albo dojrzje a i jeszcze przymrozki. jak tu co niektorzy pisza , ze susza a jak oni posiali i wyjdzie i bd susza to pomoze cos natury nie oszukasz .Do 10 maja jest czas .

Z jednej strony na susze sieje sie wczesniej bo jest w ziemi wilgoć z zimy, ale jesli pole jest dobrze przygotowane to go nie wysuszy przykładowo nie mam włoki ani brony ale wszystkie pola przeleciałem agregatem i niech czekają, jak jest równo jak na klepisku ziemia sie tak nie zeschnie. Naprawde przekonałem sie jak rośnie zmarznieta kukurydza a jak ta która przymrozków unikneła.

Kukurydza majowa wyskoczy w kilka dni z ziemi. Ta siana teraz troche posiedzi zanim się wygramoli. Obecny siew ma wielki plus - system korzeniowy rozwinie się dużo bardziej niż tej w maju bo majowa bije w góre. Na suchy rok lepsze wolniejsze wschody a mocne ukorzenienie. 

#1043 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 20:36

Ile dać soli potasowej i fosforanu przed siewem jak do podsiewacza daje 250kg polfoski 6 ziemia 3-4klasy z analizy zrobionej po żniwach potasu wysoki pozion a fosforu średni

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1044 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 11 kwiecień 2016 - 20:49

My po 120 kg soli już daliśmy, fosforanu 250 kg pod korzeń w dniu siewu,rytualnie tak już w sumie;)

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#1045 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 20:58

ja od 14 lat sieje w długi weekend majowy i nigdy nie było problemu. glina 3 klasa - wg mnie ważne żeby zaorać na zime. za wczas jak raz zasiałem ( 21,04)  1 kawałek to qq częściowo zbutwiała, chwasty rosły a ona nie - jednym słowem kicha, wole zasiać nawet do 15.05 bo tak sieje po życie jak jest wilgotny rok to plon jest identyczny jak u tej wczesnej. ale najważniejsze żeby oporowo dostała pod kożeń :)  

#1046 Share koval103

koval103

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 21:44

trudno w tych czasach o "wilgotny rok", praktycznie można już o tym terminie zapominać :)

#1047 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 11 kwiecień 2016 - 21:46

2011 był bardzo mokry, pierwszy raz od kąd pamiętam kombajny się topiły, na łąkach woda stała większość czasu, qq na wydmach była jak las, 2012 też taki oo, a za rok o tej porze spokojnie ocenimy jaki był 2016sty;)

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#1048 Share koval103

koval103

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 22:51

Matka natura jest nieprzewidywalna.

#1049 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 16:46

Z pogodą różnie bywa. Raz such raz mokro to tak jak z lotkiem. Ja sieje w sobotę. Kiedyś też siałem w maju lecz wcześniej posiana jak kolega wyżej wspomniał rozwija o wiele bardziej system korzeniowy co podczas suszy bardzo się przydaje.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#1050 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 18:45

Ja już szybko nie posieję, chyba że podzielimy pole, wczoraj znowu dokotłowało wody..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 19:24

Z tym mokrym terenem tez mam problem. Mam do posiania łąkę ale nie da się wejść wczoraj prawie utopiłem dwie Renie :/ i trzeba czekać.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#1052 Share jasko1993

jasko1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 19:31

ja ruszyłem już w poniedziałek z siewem, oczywiście na usłudze, u siebie od 18.04 planuje w ziarnówkę uderzyć potem w kiszonkę

http://olx.pl/oferta...19-IDepOi7.html

Edytowany przez jasko1993, 13 kwiecień 2016 - 19:32.

#1053 Share Barcol84

Barcol84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Praca, i nie tylko :)

Napisany 14 kwiecień 2016 - 21:10

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Dzisiaj zacząłem siew Multitopa, ale ziemia jeszcze nie bardzo,obklejały się redlice, i spadła temp gleby na 5 stop. Zjechałem szybko. Zobaczymy za 2 dni.

#1054 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 22:04

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? U mnie nocy znowu dopadal,, rano zimno było,na razie większego sensu siew nie ma,20% pól u Większości nie jest zbożem jarym obsiana Jeszcze..

#1055 Share JozB

JozB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 13:12

U mnie posiane 3-5 kwiecień. Gdybym spóznił parę dni, to bym teraz latał jak moi towarzysze ze wsi, którzy raz to sieją nawozy, dwa to wyrabiają i poprawiają wyrobione już pole, bo co chwile pada i zapowiadają kolejne deszcze. A tak się ze mnie śmiali wtedy :D.  

#1056 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 14:16

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Niech się śmieją jak sami posieją w momencie kiedy i jedna i druga powschodzi,na razie nie ma sensu oceniać niczyjego zachowania

#1057 Share Tigon

Tigon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 16:07

Ja w next tygodniu mam zamiar zacząć o ile pogoda nie zepsuje planów, mniej więcej zawsze zaczynam po połowie kwietnia :> , rok temu kto miał więcej do zasiana w okolicy to w pierwszym tygodniu kwietnia startowali ale to był inny rok :|

#1058 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 18:44

pred siewem tak ale nigdy kukurydzy po siewu

Dlaczego nie wałować,miałeś jakieś negatywne skutki wałowania?

#1059 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 19:06

Na piachach spoko, wałuj, na ciężkiej ziemi ja bym nie wałował, z resztą koła dogniatające w siewniki i tak robią swoje, aczkolwiek po wałowaniu pole jest gładkie. My dwa razy wałowaliśmy po połowie pola i na wałowanym areale qq dzień później wzeszła,od takie moje obserwacje;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 19:50

u mnie aktualnie to musi być 20+ st c aby trochę obeschło bo teraz to jedno wielkie bagno...

W porównaniu do tego gdy dawałem pierwszą dawke N na zimowe to w lutym była susza xD

Siew zapewne po 1.05;(

Edytowany przez Patryk1222, 15 kwiecień 2016 - 19:51.