Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal1993    459
Napisano (edytowany)

Ja będę pryskał LUMAX 2,5l + NIKOSH 0,8l powschodowo 3-4 liść. Podobno super połączenie ale zobaczymy co wyjdzie

Edytowano przez michal1993

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283
Napisano (edytowany)

Rok temu lumax mieliśmy i faktycznie git,teraz chciałbym chociaż połowę pola przedwschodowo opryskac, nie schamuje kukurydzy chociaż jak to czasami miało miejsce

Edytowano przez yahooo777

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Troche hamuje, zależy od warunków wg mnie, czy jest sucho czy wilgotno, dziś pięknie wlało, 20 stopni na termometrze, w nocy ok 10ciu, oby pogoda się nie pogorszyła


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

kiełek z ziarniaka pobiera w fazie kiełkowania cały czas skrobię jeżeli wschody trwają 3 tygodnie to taka siewka wychodzi z małym zapasem jeżeli potem przyjdą niekorzystne warunki zimno pochmurno to rośliny wysiane 2 tygodnie później które wschodziły 7-10 dni mają dużo lepszy wigor i taka kukurydza dogoni tą wysianą wcześniej a nawet ją przegoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

ja się na tym nie znam ale mi się wydaaje jak jest zimno to tej skrobi pobiera bardzo mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Jak jest zimnoo to ona wszystkiego mało pobiera i stoi w miejscu


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

kiełek z ziarniaka pobiera w fazie kiełkowania cały czas skrobię jeżeli wschody trwają 3 tygodnie to taka siewka wychodzi z małym zapasem jeżeli potem przyjdą niekorzystne warunki zimno pochmurno to rośliny wysiane 2 tygodnie później które wschodziły 7-10 dni mają dużo lepszy wigor i taka kukurydza dogoni tą wysianą wcześniej a nawet ją przegoni.

Tyle że przy suchym roku wcześniej siana kukurydza ma dużo lepsze ukorzenienie a to szczególnie w poprzednim roku było bardzo widoczne. Plantacja siana 10 dni później a plonu połowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Troche przesadzasz chyba, bo u mnie siana jak zawsze przed weekendem majowym a plony jak na taką suszą i VI klase były bdb, koszona była jedynie bardzo wcześnie, bo schła na pniu, nie zawsze to w parze idzie ze sobą


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

moja siana 25,04 ma ok 1,5 cm kiełek , 

reszte sieję dopiero ok 15,05 po życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

A ja miałem mieść dzisiaj za sianą lecz pogoda nie dopisąła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

Panowie nie wyrobilem się z sianie qq miałem dzisiaj siać a tu deszcz czy jest jeszcze sens siac ? Warmińsko mazurskie okolice Giżycka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

A czemu nie? U mnie multum ludzi nie posiało jeszcze, głównie ze względu na kiszonkę z żyta


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Teraz jest ciepła gleba to szybko będzie na górze qq i jeszcze deszczyk popada to spokojnie urośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Dziś zakończyłem siew qq u ostatniego klienta  ^^ na szczęście obyło się bez awarii  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuku siana 2.05,  we wtorek 10. 5 już było rządki widać. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

ja też siałem 2 maja i już są 2 listki, rosnie jak szalona tylko zaczyna deszczu brakować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Ja siałem 8 maja i wczoraj już na wierzchu była. Aż mi się wierzyć nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

4 dni i widać? no to bez kitu wynik piękny. Ja dziś zasiałem po życie, temperatura ok, jedynie susza, ale godzine po zasianiu spadło deszczu tyle ile w maju jeszcze nie spadło. Liczę, że pod koniec następnego tygodnia będzie już coś widać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

ja kończyć mam zamiar w poniedziałek lub wtorek bo dopiero walczymy z żytem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fagro    3

Czy można jeszcze siać na kiszonke kukurydzę o fao 260 i 230? Proszę o odp. Pilne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

260 to już bym sobie odpuścił, jeszcze zależy w jakim rejonie kraju mieszkasz ale ogólnie bym celował w 220.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

we wtorek skończyłem siać po życie i dwa rajki szły z 260, dwa 240 i dwa 220 taki mix jak w normalnym terminie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj