Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

1181 odpowiedzi na ten temat

#921 Share marekbuli

marekbuli

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 30 maj 2014 - 05:50

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? no też liczę na kartce i ni jak to zrobić. Albo wyłączyć którąś sekcje jak wypadnie ścieżka ale wtedy będzie przerwa. Chyba jednak bez zmiany rozstawu się nie uda. Niestety nie mogę przejść na ścieżki 1500 z racji terenu, jest dosyć górzysty, uwrocia na dużych skłonach, więc rozstaw się przydaje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Dzisiaj, 02:41
  •  

#922 Share darek3

darek3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 30 maj 2014 - 17:17

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? marekbuli a powiedz mi jakim ciągnikiem pryskasz i jaki masz rozstaw kół po zewnętrznej stronie?

#923 Share marekbuli

marekbuli

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 31 maj 2014 - 12:57

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? od tego miesiąca mam jd 6430p ale musi dostać jakieś koła bo jest na 520 z tyłu. Tak to jeżdżę ursusem 4512 a koła mam 13,6. Jak przestawię na 1500 to idealnie pasują

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kukurydza po oziminach? zobacz »

•  

#924 Share darek3

darek3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 31 maj 2014 - 16:19

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? No to 4512 powinien idealnie pasować bo ja mam c-360 i nią kropię kukurydzę i okraczam dwie rządki i idealnie pasuje i jest jeszcze sporo luzu po obydwu stronach, a mój ciągnik ma 180cm szerokości i koła 14.9. Aha i ja sieję kukurydzę co 73cm rządka od rządki i gdzie bym nie wjechał tam mi zawsze pasuje idealnie. Chyba że ty siejesz kukurydzę węziej?

#925 Share marekbuli

marekbuli

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 31 maj 2014 - 20:02

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? od pszyszłego roku będe jeździł już innym ciagnikiem. Ja tym ursusem ciągam ikarusa 3000 ltr. My siejemy 75 cm

#926 Share darek3

darek3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 31 maj 2014 - 20:17

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? No to powinno wszystko pasować idealnie, i nie wiem dlaczego ci gniecie jedną rządke skoro moja c-360 ma 180cm szerokości i pasuje idealnie i jeszcze jest luz.

#927 Share marekbuli

marekbuli

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 08:13

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? 1800 mm to rozstaw od środka opony do środka a nie na zewnątrz., a ty masz 1800 na zewnątrz czyli chyba 1550 w środku. Ścieżka pod mój opryskiwacz wypada po 13 rzędzie a 15 rzędem czyli 3 x 75= 2250 czyli na 1800 muszę pojechać po jednym rzędzie. Albo 1500 albo więcej niz 2250 Na 1500 to zostaje sporo miejsca, przy 1600 to już ciężko się utrzymać

#928 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 03 czerwiec 2014 - 14:57

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Jest sens. :D Znajowy na jednym polu jeszcze nie posiał ;)

#929 Share andrzej224

andrzej224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 20:46

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? 2 lata temu gość u nas siał pod koniec czerwca i pod koniec listopada wykosił :D

#930 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 03 czerwiec 2014 - 21:06

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Czy jest teraz sens siać kukurydzę na ziarno? Nie jest już za późno?

Jak masz wilgoć w polu to siej , mój kolega dwa lata temu siał 10 czerwca bo mu wygniła i siał drugi raz i QQ była lepsza jak wcześniejsze u ludzi , pamiętam że za 4 dni już wykiełkowała. Kosił razem ze mną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 04 czerwiec 2014 - 04:25

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? zależy czy 10 września nie będzie -6 jak w ubiegłym roku

#932 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 07:14

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? No właśnie, byle przymrozek nie zatrzymał wcześnie wegetacji. Nie wie ktoś może gdzie mogę kupić odmiane pyroxenia z osevy i ile mniej więcej może kosztować?

#933 Share MacPaw

MacPaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 21:51

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ale ogólnie to chodzi o pryskanie na chwasta ? czy rsm'y i inne odżywki ?

Myślę, że jak na 30ha kuku to można poświęcić jeden rządek na niższe wschody przy 21metrach. jeżeli mówimy o pryskaniu przedwschodowym no i w sumie powschodowo też tak można bo ja miałęm takie sytuacje że powschodowo sie jechało i do fazy 5 liscia to co najmniej połowa się podnosiła po najechaniu.

Gorzej z odżywkami i rsm bo wtedy kuku jest bardzo krucha. Może warto pomyśleć nad zmianą scieżki w zbożach ? chyba to będzie łatwiejsze (nie wiem jaki siewnik) ale jeżeli planujesz więcej kuku siać to myśle że nie ma sensu kombinować z rozstawami siewnika kuku bo później kombajnista straci kilka włosów na głowie jak rządek nie będzie trafiał przez całą długość pola :P

Edytowany przez MacPaw, 14 czerwiec 2014 - 21:54.

#934 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 12:10

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? a może ustaw roztaw w siewniku na taki na jaki będzie ci pasował a dobry kambajnista i tak ci wykosi dobrze aby dzioby tylko nagięły kukurydzę

#935 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 29 czerwiec 2014 - 12:30

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? ostatnio jechałem do Dani i tam jak i na północy Niemiec w większości zostawiają normalne ścieżki technologiczne. Czyli nie sieją rządków gdzie jeździ ciągnik. A 90% upraw tam to właśnie kukurydza

#936 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 10:57

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ja mam koła do oprysków w ciągniku zrobione na felgach wypukłych tak że ciągnik okracza trzy rządki kukurydzy i koła idą idealnie pomiędzy rządkami. Rozstaw środka opon to 225 cm a opony 12,4 szerokości. W zbożu robię też takie szerokie ścieżki i jest super. Ciągnik NH TL100 trochę śmiesznie wygląda, nazywamy go kaczka.

#937 Share Rolnik117

Rolnik117

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 11:35

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Czy kukurydza rośnie po wypuszczeniu wiechy
Proszę o szybką odpowiedż. :)

#938 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 11:49

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Po wyrzuceniu wiechy wydłużają się jeszcze międzywęźla, w zależności od odmiany 30cm do 1metra.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#939 Share Rolnik117

Rolnik117

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 17:28

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? a ty jakiej wysokosci masz kuku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share rolnik5738

rolnik5738

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 02:23

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? kukurydza lubi mieć ciepło,a jak zasiejesz ją w zimną ziemie to będzie schodziła długo albo kulka odbije w duł i tyle.