Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

JozB    181

U mnie posiane 3-5 kwiecień. Gdybym spóznił parę dni, to bym teraz latał jak moi towarzysze ze wsi, którzy raz to sieją nawozy, dwa to wyrabiają i poprawiają wyrobione już pole, bo co chwile pada i zapowiadają kolejne deszcze. A tak się ze mnie śmiali wtedy :D.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Niech się śmieją jak sami posieją w momencie kiedy i jedna i druga powschodzi,na razie nie ma sensu oceniać niczyjego zachowania


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1484

Ja w next tygodniu mam zamiar zacząć o ile pogoda nie zepsuje planów, mniej więcej zawsze zaczynam po połowie kwietnia :> , rok temu kto miał więcej do zasiana w okolicy to w pierwszym tygodniu kwietnia startowali ale to był inny rok :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

pred siewem tak ale nigdy kukurydzy po siewu

 

Dlaczego nie wałować,miałeś jakieś negatywne skutki wałowania?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Na piachach spoko, wałuj, na ciężkiej ziemi ja bym nie wałował, z resztą koła dogniatające w siewniki i tak robią swoje, aczkolwiek po wałowaniu pole jest gładkie. My dwa razy wałowaliśmy po połowie pola i na wałowanym areale qq dzień później wzeszła,od takie moje obserwacje;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

u mnie aktualnie to musi być 20+ st c aby trochę obeschło bo teraz to jedno wielkie bagno...

W porównaniu do tego gdy dawałem pierwszą dawke N na zimowe to w lutym była susza xD

 

Siew zapewne po 1.05;(

Edytowano przez Patryk1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

jutro sieje 2,5 h Barmana . Ziemie słabe 5 i 6 kl. Dziś mocznik i agregat jutro polidap i siew . U was pada a u mnie kurzy się jak czasami  na jesieni nawet na ciężkiej ziemi nawet gdzieś w dołach nie ma problemu żeby wjechać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Jak temp. się kształtuje? U nas w nocy przymrozek był a w ciągu dnia do 20 C dobijało nawet, odziwo bez deszczu dziś


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

przymrozek ,chyba żartujesz, wszystko goni do kwitnienia, drzewa owocowe , mlecze koło domów zakwitły ,u nas noce ciepłe ale deszcze przechodzą , w dzień 16-17 wczoraj było , na razie zbyt mokro na siew ale myślę że uda się koło czwartku , żeby tylko redlice do siewnika dojechały na czas.idę wsadzić termometr glebowy ,buraki zasiane we wtorek 6stego po tygodniu 20-30 proc wschodów.Niedaleko mnie najlepsi zaczęli siać kukurydzę siódmego.

Edytowano przez maciek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

U mnie jeden już próbował (duże gosp) nawozy rozsiane a raczej dokończone przez siłę poryte koryta jak...
A siew zaraz po nawozie ale nawet w suchszych miejscach jest mokro i odpuscili:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

A dlaczego mam żartować? po linii prostej mam z 30 km do granicy z białorusią, woj.lubelskie, nad ranem było -3. Dzisiejsza noc dość ciepła +5, pamiętajcie, że w Polsce warunki i glebowe i klimatyczne nie są wszędzie równe


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

temperatura gleby na głębokości 10 cm 9 stopni, siewy idą na całego , jak dla mnie to zbyt mokro .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

przymrozek ,chyba żartujesz, wszystko goni do kwitnienia, drzewa owocowe , mlecze koło domów zakwitły ,u nas noce ciepłe ale deszcze przechodzą , w dzień 16-17 wczoraj było , na razie zbyt mokro na siew ale myślę że uda się koło czwartku , żeby tylko redlice do siewnika dojechały na czas.idę wsadzić termometr glebowy ,buraki zasiane we wtorek 6stego po tygodniu 20-30 proc wschodów.Niedaleko mnie najlepsi zaczęli siać kukurydzę siódmego.

 

ja mam 50 km w linii prostej do Niemiec a wczoraj szyby trzeba było skrobać w samochodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3116

Ja mam w linii prostej do granicy z Białorusią 1km(Podlasie) i w przedwczorajszą noc było minus 3 stopnie przymrozku. Także na siew QQ muszę poczekać, a poza tym najpierw muszę zebrać żyto na kiszonkę a potem siać QQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Może zanim z ziemi się wygramoli przymrozki minął, okaże się;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABOR    1

u mnie wczoraj zasiane 6 ha rosomaka i fabela dziś zaczęło kąpać z nieba ale ogólnie to sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Myślę że od poniedziałku zaczną u mnie siać. Ogólnie sucho, sucho i jeszcze raz sucho. kuj--pom Pałuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Ja ruszam środa-czwartek u kolegi wilgoć jako taka jeszcze jest ale przydał by się deszcz konkretny a nie jak dotychczas tylko mżawki pow. Radom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K100    98

Ja zaczynam w poniedziałek

usługi

swoje w czwartek

kuj-pom mogilno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Dziś posiane i opryskane Lumaxem .Teraz pada deszcz także powinno być dobrze. To nie połowa maja że kukurydza wschodzi po 5 dniach. Na wschody trzeba poczekać pewnie ok 2 tyg wiec może przymrozki już miną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

W okolicy u pewnego bambra właśnie sieją qq a nadają jeszcze przymrozki  :)

Mówisz może o tych polach wkoło obwodnicy Krośniewic? Bo siali nawozy jak w piątek jechałem Fendtem z Bogballe:) 

U wujasa ricardinio wczoraj zasiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Nie o tych z Ostrów i na Glogowcu tez maja gospodarstwo. A kolega skąd ?

Edytowano przez jonek98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Sieje jak temperatura gleby osiągnie 8 stopni i nie będą nadawać niskich temperatur


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj