Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kocur666    21

i myslicie ze ci co posiali juz qq to szybciej im wzjejdzie albo dojrzje a i jeszcze przymrozki. jak tu co niektorzy pisza , ze susza a jak oni posiali i wyjdzie i bd susza to pomoze cos natury nie oszukasz .Do 10 maja jest czas .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Z jednej strony na susze sieje sie wczesniej bo jest w ziemi wilgoć z zimy, ale jesli pole jest dobrze przygotowane to go nie wysuszy przykładowo nie mam włoki ani brony ale wszystkie pola przeleciałem agregatem i niech czekają, jak jest równo jak na klepisku ziemia sie tak nie zeschnie. Naprawde przekonałem sie jak rośnie zmarznieta kukurydza a jak ta która przymrozków unikneła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Ja też mam ziemię po orce zdeptana i czekamy na ciepłe dni;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zwolennicy i przeciwnicy szybkiego siewu mają mocne argumenty,ale kto ma rację to rozstrzygnie pogoda... A co roku jest inna ;-)
Ja sieje w tym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Sieje po 20 kwietnia chyba ze będą nadawać przymrozki a raczej będą ok 23-27 kwietnia bo ma być pełnia i bezchmurne niebo.

Kilka razy sieliśmy i były przymrozki i na kukurydzy nie było znaku po prostu trzeba dobrze sypnąć fosforu pod korzeń żeby w zimniejsze dni nie robiła się fioletowa i "blada" . Do maja można czekać jak się ma ciężkie ziemie a wiadomo wolniej się nagrzewa ale na piachu to jak najszybciej puki jest trochę wilgoci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pred siewem tak ale nigdy kukurydzy po siewu

Można wałować, często tak robiłem po siewie i wschody były piękne, ziemia nie parowała, a i podsiąkanie było lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Ja mam wszystko przygotowane ale chyba dopiero po nastepnym weekendzie ok 20 kwietnia

 

 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

posiałem 10 ha może troche za szybko


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

i myslicie ze ci co posiali juz qq to szybciej im wzjejdzie albo dojrzje a i jeszcze przymrozki. jak tu co niektorzy pisza , ze susza a jak oni posiali i wyjdzie i bd susza to pomoze cos natury nie oszukasz .Do 10 maja jest czas .

 

 

Z jednej strony na susze sieje sie wczesniej bo jest w ziemi wilgoć z zimy, ale jesli pole jest dobrze przygotowane to go nie wysuszy przykładowo nie mam włoki ani brony ale wszystkie pola przeleciałem agregatem i niech czekają, jak jest równo jak na klepisku ziemia sie tak nie zeschnie. Naprawde przekonałem sie jak rośnie zmarznieta kukurydza a jak ta która przymrozków unikneła.

Kukurydza majowa wyskoczy w kilka dni z ziemi. Ta siana teraz troche posiedzi zanim się wygramoli. Obecny siew ma wielki plus - system korzeniowy rozwinie się dużo bardziej niż tej w maju bo majowa bije w góre. Na suchy rok lepsze wolniejsze wschody a mocne ukorzenienie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Ile dać soli potasowej i fosforanu przed siewem jak do podsiewacza daje 250kg polfoski 6 ziemia 3-4klasy z analizy zrobionej po żniwach potasu wysoki pozion a fosforu średni


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

My po 120 kg soli już daliśmy, fosforanu 250 kg pod korzeń w dniu siewu,rytualnie tak już w sumie;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

ja od 14 lat sieje w długi weekend majowy i nigdy nie było problemu. glina 3 klasa - wg mnie ważne żeby zaorać na zime. za wczas jak raz zasiałem ( 21,04)  1 kawałek to qq częściowo zbutwiała, chwasty rosły a ona nie - jednym słowem kicha, wole zasiać nawet do 15.05 bo tak sieje po życie jak jest wilgotny rok to plon jest identyczny jak u tej wczesnej. ale najważniejsze żeby oporowo dostała pod kożeń :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

2011 był bardzo mokry, pierwszy raz od kąd pamiętam kombajny się topiły, na łąkach woda stała większość czasu, qq na wydmach była jak las, 2012 też taki oo, a za rok o tej porze spokojnie ocenimy jaki był 2016sty;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Z pogodą różnie bywa. Raz such raz mokro to tak jak z lotkiem. Ja sieje w sobotę. Kiedyś też siałem w maju lecz wcześniej posiana jak kolega wyżej wspomniał rozwija o wiele bardziej system korzeniowy co podczas suszy bardzo się przydaje.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Ja już szybko nie posieję, chyba że podzielimy pole, wczoraj znowu dokotłowało wody..


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Z tym mokrym terenem tez mam problem. Mam do posiania łąkę ale nie da się wejść wczoraj prawie utopiłem dwie Renie :/ i trzeba czekać.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barcol84    6

Dzisiaj zacząłem siew Multitopa, ale ziemia jeszcze nie bardzo,obklejały się redlice, i spadła temp gleby na 5 stop. Zjechałem szybko. Zobaczymy za 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

U mnie nocy znowu dopadal,, rano zimno było,na razie większego sensu siew nie ma,20% pól u Większości nie jest zbożem jarym obsiana Jeszcze..


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj