Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pajej    231

kolego jak masz przy odmianie napisane F1 to znaczy ze to mieszaniec czyli roslina jednego genotypu zapylana jest innym genotypem i tylko w pierwszym pokoleniu pokazuja sie najlepsze cechy tej mieszanki.


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Jaka wybrac odmianę na kiszonke z tych trzech na slabsze ziemie 5 klasa, danubio, nimba czy opoka? Wiem ze danubio jest zachodnia odmiana ale czy będzie lepsza od naszych rodziwych? Kto sial danubio jak z plonem na słabszych stanowiskach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

zadbaj o odpowiednie nawożenie, o reszcie zadecyduje aura, kazda z tym odmian powinna ladnie obrodzić, opoka ma wiele pozytywnych opinni ale danubio chyba najlpesza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

sąsiad już zasiał 13.04.2015 a ja myślę że początek maja. dlaczego tak? a to dlatego że jest zimno, ziemia nie wygrzana, kukurydza teraz wysiana wyjdzie za 2 tyg no i jeszcze przymrozki majowe mogą złapać. zasiana 5-7maja siedzi w ziemi tydzień czasu i wychodzi po przymrozkach oczywiście nie jest to regułą a ja nie jestem bogiem i nie znam się na wszystkim wszystko zależy od opatrzności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Koniec kwietnia, zimno i jak kolega wspomniał zasiać teraz to jak będzie taka pogoda jak teraz to za dwa lub dłużej tygodnie nie wylezie i na dodatek wschody wiadomo jakie, jedna na wierzchu a dwie w ziemi a potem nie wiadomo jak to pryskać od chwastów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w tamtym roku 19kwietnia posiałem, na poczotku maja przyszły przymrozki, 3noce, kukurydza zrobiła się po paru dniach do połowy żułta, jakoś się odbiła ale wyrosła 1-1,5m przy dobrym nawożeniu, jeszcze próbowałem ją ratować potem, mocznik i chyba z 5 razy odżywki poszły, nic nie dało, i z 6 ha nic praktycznie nie nakosiłem, a kasy poszło, nie wiem może to wina odmiany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Z tym początkiem maja to też nieciekawy termin. Prawie co rok silne opady deszczu i zimno. Moim zdaniem optymalny termin siewu to 25 kwietnia. Kukurydza zdąży wypuścić kieł przez co staje się mniej wrażliwa na nadmiar wody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

ja planuje siać tak gdzieś 22 kwietnia . U nas 2 dni temu już widziałem pierwsze siewniki w polu no i wczoraj ale naprawdę pogoda nie zachęca qq do wschodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

ja w tamtym roku 19kwietnia posiałem, na poczotku maja przyszły przymrozki, 3noce, kukurydza zrobiła się po paru dniach do połowy żułta, jakoś się odbiła ale wyrosła 1-1,5m przy dobrym nawożeniu, jeszcze próbowałem ją ratować potem, mocznik i chyba z 5 razy odżywki poszły, nic nie dało, i z 6 ha nic praktycznie nie nakosiłem, a kasy poszło, nie wiem może to wina odmiany...

 

i myślisz kolego ze przyczyna tak słabej kukurydzy były te 3 mrozne majowe noce? szukaj przyczyny gdzie indziej, u mnie tez przyzolkla bo mrozilo 3 noce, ale w efekcie wyrosla ponad 3 metry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

U mnie też dostała w te przymrozki, sporo roślin nie ciekawie wyglądało a w efekcie plon 15 ton, także te przymrozki moim zdaniem nie są powodem że kukurydza urosła na 1,5 metra. 

Jak u was postępy z siewem kukurydzy? Ja od dziś przygotowywuje pola, mocznik i uprawa, koło poniedziałku skończę i trzeba się brać za siew :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja dzisiaj wygrzebałem  siewnik z garażu i na wtorek mam pierwszych klientów a swoją  myślę  koniec przyszłego tygodnia jeśli warunki będą optymalne :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

ja plamuję we wtorek do końca tygodnia bo nam kilkadziesiąt ha do siewu a sam muszę wysiać nawozy przygotować pole i posiać opryskac a to trochę czasu zajmuje nie będę mieć czasu nawet dla żony ale mam sąsiada nic chyba się nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Sąsiad zajmie się żoną jak Ty czasu nie masz dla niej. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

I wtedy będzie mu łyso, jak sąsiad róg przyprawi ;)  Ja z QQ na razie się wstrzymuję bo zimno, lepiej niech leży w worku jak na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja chyba jutro zacznę siać.fakt zimno ale od jutra już ma być lepiej a obawiam się deszczy bo jak przyjdą to tak jak rok temu nie mogę wjechać w pole później bo wszystko się lepi;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja sieje 6,50ha w 4 kawałkach tak w przyszłym tygodniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja w przyszłym tygodniu wyskoczę i zasieję.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

To chyba nie w Polsce jak 95tys ha 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    124

 

Przeciez chodzi o ilość wysianej kukurydzy :D

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Przeciez chodzi o ilość wysianej kukurydzy :D

 

Zabrzmiało inaczej na pierwszy rzut oka :P


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj