Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

1181 odpowiedzi na ten temat

#741 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 02 luty 2014 - 09:41

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ja rowniez kws ricardinio, siew planuje na 25 kwietnia. Tylko mam problem z pedrakami w ziemi, najprawdopodobniej jest to zuczek majowy, biale larwy, co z tym zrobic?

Ja rowniez kws ricardinio, siew planuje na 25 kwietnia. Tylko mam problem z pedrakami w ziemi, najprawdopodobniej jest to zuczek majowy, biale larwy, co z tym zrobic?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Dzisiaj, 21:53
  •  

#742 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 02 luty 2014 - 10:11

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Mogłeś zamówić z zaprawą owadobójczą, nie pamiętam jak to się nazywa, chyba gaucho, drogie to w chol... Mesurol tez ma jakieś działanie, jest ono jednak dużo słabsze, ale np. larwy ploniarki zwalcza, zobacz sobie, jakiej wielkości są larwy co Ci żerują w qq, jeżeli wielkości ploniarki to może i mesurol pomoże.

Ew. przed agregatem - uprawą (bezpośrednio przed!, najlepiej w czasie deszczu) 4-5l dursbanu, ale wtedy też zabijasz wszystko co korzystne w glebie, więc bardzo nie polecam.

Edytowany przez eMWu, 02 luty 2014 - 10:13.

#743 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 02 luty 2014 - 10:20

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? A jesli mam teraz nasiona zaprawione przez kws orginalnie to moge jeszcze do tego zaprawic je jeszcze raz samemu przeciw pedrakom?

Larwy okolo 1cm maja takie biale z brazowym lebkiem i nozkami cos jak pszczola

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kukurydza po oziminach? zobacz »

•  

#744 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 02 luty 2014 - 10:36

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Już nie da rady. Larwy ploniarki mają ok. 0,5cm, więc może i mesurol dałby radę. Pozostaje oprysk, może ktoś ma inny pomysł, wiem, że pryskają perytroidami (karate zeon), ale nie wiem czy daje to jakieś efekty, jest jeszcze dursban, ale zabieg ten musiałby być wykonany jak najpóźniej, najlepiej do kilku dni przed siewem, pisałem o warunkach (ewentualnie po siewie w trakcie dużego deszczu, na jego początku)

#745 Share robzombie

robzombie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 02 luty 2014 - 11:26

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Na szkodniki glebowe zamówiłem Nuprid. Tylko że nie ma rejestracji na qq w tym roku. Więc nie będę wykazywał stosowania a faktura do kosza.

#746 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 10 luty 2014 - 21:28

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Jakoże mam pytanie techniczne związane z siewem qq, toteż ten temat wydał mi się najbardziej odpowiedni (coby nie zakładać nowego). Czy u Was podczas siewu koła ciągnika ugniatają ziemię przed sekcją siejącą (siewnik talerzowy)? W tym roku chciałbym siać NH T7050 z oponami 600 przód i 710 tył. Siewnik 6-rzędowy. Do tej pory był T6050 i tak koła rozstawiłem, że szły między rządkami. Jak sądzicie, czy ugnieciona ziemia przez ciągnik przed siewem może mieć poważne konsekwencje?

#747 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 10 luty 2014 - 21:55

A jesli mam teraz nasiona zaprawione przez kws orginalnie to moge jeszcze do tego zaprawic je jeszcze raz samemu przeciw pedrakom?

Larwy okolo 1cm maja takie biale z brazowym lebkiem i nozkami cos jak pszczola

jak najbardziej nupridem lub gaucho możesz jeszcze zaprawić ta kukurydze, zaprawy fungicydowe i owadobójcze można łączyć

#748 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 11 luty 2014 - 06:12

Jakoże mam pytanie techniczne związane z siewem qq, toteż ten temat wydał mi się najbardziej odpowiedni (coby nie zakładać nowego). Czy u Was podczas siewu koła ciągnika ugniatają ziemię przed sekcją siejącą (siewnik talerzowy)? W tym roku chciałbym siać NH T7050 z oponami 600 przód i 710 tył. Siewnik 6-rzędowy. Do tej pory był T6050 i tak koła rozstawiłem, że szły między rządkami. Jak sądzicie, czy ugnieciona ziemia przez ciągnik przed siewem może mieć poważne konsekwencje?

podejrzewam jak będzie sucho podczas wegetacji to zagęszczona gleba pomoże a jak mokro to zaszkodzi. Tak jest w przypadku wielu roślin

#749 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 11 luty 2014 - 13:10

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? U mnie na usługach nikt nie ustawia siewnika w międzyrzędzia i w ubiegłym kiepskim mokrym roku była duża różnica między tymi dwoma rzędami za kołami a pozostałymi.

#750 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2014 - 12:08

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? ja w ubiegłym roku przejechałem kołem ciągnika po zasianej kukurydzy no i powschodziło tylko 20%

Fakt że było mokro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 16 luty 2014 - 14:51

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Z tego co piszecie to cale poprzeczniki by nie wschodzily. Przeciez sieje sie najpierw pole dookola pozniej jedzie sie proste i zawraca na juz posianym i jakos wszystko wschodzi.

#752 Share dstefansky

dstefansky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 26 luty 2014 - 21:38

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ja od tego roku będę robił usługi z siewem kukurydzy amazone 8 rzędowym . Nie wiem jak u Ciebie kolego sieją ale ja zawsze zostawiam Sobie miejsce na końcach żeby móc zawrócić . Co do ugniatania to u mnie nie ma tego problemu bo mam w siewniku za kołami redlice . Wcześniej jak siali mi inni usługodawcy to tylko w jednym roku zdarzyło się że na mokrym nie wzeszło .

#753 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 26 luty 2014 - 21:52

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ale najpierw siejesz dookola pole a pozniej nawracasz na tym posianym a nie odwrotnie. Pozniej kombajnem tez jedziesz dookola wykosisz pole i pozniej dopiero proste i masz gdzie nawracac.

#754 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 26 luty 2014 - 23:03

Z tego co piszecie to cale poprzeczniki by nie wschodzily. Przeciez sieje sie najpierw pole dookola pozniej jedzie sie proste i zawraca na juz posianym i jakos wszystko wschodzi.

U mnie to nawet na tych ubitych poprzeczniakach szybciej wzejdzie jak na reszcie pola ^^

#755 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 27 luty 2014 - 08:36

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Bo to zależy jaka gleba -co do wschodów jak ugniecone ciągnikiem , jak piaszczysta to nawet dobrze ale jak glina i mokro to wschody słabe. :(

#756 Share B-A-R-T

B-A-R-T

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 27 luty 2014 - 19:41

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? zdzichu124 przedstawiciel mówił mi ze qq można zaprawić dodatkowo zaprawa do ziemniaków. Podobno chroni przed drutowcem. z tego co mówił jest tania ale nie znam nazwy ja sam nigdy tego nie stosowałem

#757 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 27 luty 2014 - 19:58

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Prestige forte nazywa sie, bede nią zaprawiał, wychodzi taniej nic nuprid ale nie wiem jak ze skutecznoscia. Maja ta samą substancje aktywną tyle ze nuprid ma jej 600g/l a prestige 120g/l ;/ zobacze co bede robil, jak podejme decyzjepodziele sie :)

#758 Share dstefansky

dstefansky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 27 luty 2014 - 23:54

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Jak planujecie ten rok ? Od kiedy będziecie QQ siać ?

#759 Share kabaczek89

kabaczek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 28 luty 2014 - 00:33

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Pln mazowsze koniec kwietnia chyba ze woda stoi to maj;) ale jk w maju to trzeba odmiane z krptszym fao

AndroidPower

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 28 luty 2014 - 00:43

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? spokojnie, dopiero koniec lutego jeszcze marzec i trochę kwietnia więc nie ma co planować. Może na majówkę śnieg spanie :P