Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Cinek8541    76

Plan jest by tak jak zawsze czyli po 20.04. ale kilku już posiało-jak się uda to może do świąt się zasieje a jak nie to zaraz po.FAO 230 i 240 a koszenie w okolicach 20.09


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Peter a nie boisz się przymrozków?

Nie za wcześnie ? Bo Ja też mam ochotę ale mam lęki :wacko:

 

Też trochę się obawiam a kuzyn zaczyna od siebie ( on się nie boi ) i potem zaraz do mnie chce się przywlec i chyba się skuszę. Prognozy najgorsze nie są. Jak mu odmówię to wylatuję na koniec kolejki no i wtedy wyjdzie jakiś tydzień poślizgu i teraz nie wiem co będzie lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszancowy    0

ja ruszam 16 kwietnia, odmiana ricardinio i zaraz po siewie lumax 2,75 l/ha tylko troche sucho jest wiec dodam adiuwant doglebowy. Ostatnio bylem na wykladzie i gosc zachwalal adiuwant Gleber w dawce 0,5l/ha wiec w tym roku to zastosuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

witam wszystkich,moje przeczucie jest takie jak kilku przedmówców wczesniej czyli ,ze juz w nadchodzącym tygodniu trzeba siac( na Lubelszczyznie północnej) pogoda dopisze ma byc ciepło bo pózniej moze być sucho a to jest gorsze od przymrozku max do -2 to qq nie odczuje w fazie wschodu u nas juz dzisiaj wieksze gospodarstwa sieja ale oni sieja duzy areał to czasu mają mało pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonardo1    1

ja sieję jakieś 40 arów kukurydzy i co myślicie o tym żeby jakiś tydzień przed siewem zjeździć glebę glebogryzarką tak na 5-10 cm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Ja planuje zacząć 15, a koniec to może 26.

Choć ziemia zimna 7-8 stopni, co prawda lekka piaszczysta i boje się suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Glebę należy uprawić na głębokość 5cm tak jak będzie siana qq bo inaczej ziarno jest jak na puchu i brak podsiąkania wody.

Ja planuję zasiać 19/04.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja wczoraj zasiałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1528

Północna lubelszczyzna

My planujemy siać około 25-28 kwietnia jak co roku.

Już nie którzy zaczynają siać, ale nie wiem co im to da, jak gleba jest i tak jeszcze za zimna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz92    0

Witam. Dziś zakończyliśmy siewy a sialiśmy 8, 12 i 17 czyli dzisiaj. Teraz wyczekiwać tylko wschodów i przelotnego deszczyku. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom343    0

My już zaczeliśmy siać wcześniej to zimna ziemia była i ostatnio deszcze padały i strach troche siać.Inni to już pokończyli prawie siewy i to nie bali się i siali po 100 ha.No ale zdąży się posiać aby do maja posiać To i tak można jeszcze 25-30% wilgotności nakosić bez problemu.

 

woj,lubelskie

Edytowano przez ziom343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja nie sieję bo czekam na przymrozki a posieję około 30 kwietnia wschowy nie chwycą przymrozków posiana w zimną ziemie wschodzi 3 tygodnie a wschody opłakane posiana w ogrzaną ziemię wschody po 5 dniach .to tylko maję obserwacje

a mój areał

uprawy to 0,15 ha i kukurydzę nie sieję tylko sadzę a 1 ar mam już posadzony 2ar posadzę 25 kwitnia a pozostały areał 30.04 2014 w przypadku przymrozków przykryę folio

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

U mnie woj. łódzkie powiat łęczycki w wielki czwartek czyli17.04 to już siali na całego przy okazij że znajomy blisko siał to zasiałem 3 ha a reszte 6 planuje około 25.04 myśle że ziemia jest już nagrzana bowiem od 5 dni ładnie grzeje pozdrawiam i życze wesołych świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1825

Kukurydza posiana 18.04. Przy tej temperaturze sądze, że w przeciągu 7-10 dni bedzie wschodzić, warunki idealne. Ja jednak sądze, że kukurydza lepiej znosi przymrozki(10-17 maja- zimni ogrodnicy) gdy wzejdzie i wykształci 3-4 listki niż jeżeli mialaby byc posiana w końcu kwietnia i w czasie przymrozków była w fazie szpilkowania czy 1-2 listków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

na szkoleniu mówili iż w fazie szpilkowania znosi przymrozki do - 10 ponieważ wierzchołek wzrostu znajduje się jeszcze pod ziemią a w fazie kilku liści -2 maże już zniszczyć lub uszkodzić w zależności od długości działania tej temperatury na ale może zle zrozumiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

a moż esie okazać że nie będzie przymrozku. ja zaczołem siać 12 kwietnia ale jeszcze nie skończyłem myślałem skończyć przed świętami ale pogoda pokrzyżowała plny więc od wtorku znów zaczne i za tydzień może sie wyrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

12 kwiecień to i tak póżno w poruwnaniu do takiego jednego gościa u nas który siał 22 marca i to ponad 20ha i jeszcze nawet nie wyszła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bocian6230    3

Południe łódzkiego już ruszyło z kukurydzą ,ale sieją stopniowo na razie tylko po małym kawałku ,resztę mają siać od 23-30 .04 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

czy zasiać kukurydzę siewnikiem od buraków przerobionym na wysiew kukurydzy czy lepiej orginalnym z podsiewaczem nawozu co będzie lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

kukurydza przeznaczona bedzie na kiszonkę więc czy nie będzie za szeroko tym orginalnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj