Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fireseba    224

ja przez ostatnie dwa lata siałem po 15 maja :), teraz też czekam bo przymrozki są


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Ale pod Kukurydze tak czy siak jest dobrze wstępnie uprawić, aby ogrzać ziemię tak 2-3 tyg przed siewem. Potem nawóz i kolejna uprawa i siew


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brandys    2

witam ja dzisiaj rozsiałem sól potasową ale natym narazie kończe prace w pracach pod kukurtdze a z siewem poczekam do końca kwietnia zawsze tak tak siałem bo pogoda bywa nieprzewidywalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

tydzień temu rozsiałem nawozy i uprawiłem a w przyszłym tygodniu będę siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

jak bym miał biegać po 10 ha z bronami to wybrałbym od razu siew nawozów i uprawa, po zimie ziemia jest już opadnięta co innego jak świeża orka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

zależy jakie kto ma brony. Ja mam 5m dwudziestki hydraulicznie składane to hektar niecałe pół godziny zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

ja rozsiałem sól potasową, i uprawiłem a następnie rozsiałem kredę nawozową, teraz mocznik i ponowna uprawa przed siewem.

Siew jak będzie pogoda i możliwości techniczne to w wielkim tygodniu lub po Wielkanocy.

Po siewie oprysk Roundup-em trans energy 1,5l i kolejny powschodowo jeszcze nie wiem czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

no niema jak dwa razy uprawiać paliwo takie tanie no i tak będzie ładnie przesuszone

 

nie każdy ma taką ziemię, którą wystarczy gałęzią uprawić i będzie pył, u nas po orce zimowej agregatem biernym z 3 wałkami strunowymi jeden przejazd to i tak za mało.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Kiedy rozsiewa się tą sól potasową bo mam zamiar to kupić. Ja jakoś po świętach. Mojego Taty kolega ma siać w tym tygodniu :). Ja to na orane z obornikiem i szambem 2x kultywator + brony, nawóz siew ( nawóz także w siewniku) .Co do rozgrzewania ziemi wystarczy broniami poruszyć czy uprawa ?

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

10km ode mnie na piaskach już prawie wszystko prawie posiane . U mnie dopiero zaczynają nieliczni . Opolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

witam a jak zachodnia wlkp. ruszyl już ktoś ? Bo ja w tym roku pierwszy raz na ziarno i tak mnie korci już pomalu bo pogoda dopisuje tylko nikt jeszcze nie sial w okolicy wiec pytam?

Edytowano przez krzysiek03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom343    0

W następnym tygodniu się na piaskach posieje ,bo to wcześniej zacznie się ją już kosić i tam ma być ozimina już posiana w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

A ja już swoje skończyłem B) Jeszcze trochę u kolegi i finito W okolicy to już setki hektarów posiane kukurydzą Teraz dokończyć oprysk i czekać na deszcz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

A potem jak zmarznie to płakać że zmarzło i rząd niech odszkodowania zapłaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj