Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

1181 odpowiedzi na ten temat

#621 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 03 kwiecień 2013 - 16:36

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? 10 dni temu inaczej zapowiadali dzisiejszą pogodę :D
http://www.twojapogo...iedlce/16dniowa
Pewnie i tak się nie sprawdzi ale jest przynajmniej nadzieja :P

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Dzisiaj, 14:30
  •  

#622 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 03 kwiecień 2013 - 17:02

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Pewnie nadzieja umiera ostatnia :P

Co do siewu QQ to cienko to widzę , zawsze siałem po 20 kwietnia teraz chyba maj zastanie :unsure: W dodatku kto wie czy nie trzeba będzie siać więcej QQ bo w maju to owies raczej nie urośnie na moich gruntach. Eh ta pogoda ;[

#623 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4293 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 15:09

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? u mnie w okolicy już w tym tygodniu zaczynają siać, jakie mogą być efekty siewu w nieogrzaną glebę? nasiono będzie po prostu czekało na odpowiednie warunki czy też pojawią się jakieś niekorzystne rezultaty przyspieszonego zabiegu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kukurydza po oziminach? zobacz »

•  

#624 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 19:16

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Jeśli będzie za zimno i wilgotno cześć ziaren może zbutwieć zanim wzejdą.

#625 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 16 kwiecień 2013 - 05:28

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Będą też nie równe wschody jedna roślina ma wtedy 5 cm a druga jeszcze pod ziemią, u mnie raz tak było

#626 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 08:01

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Według mnie po prostu nie opłaca się siać gdy nie ma optymalnej temperatury gleby. W tamtym roku obserwowałem kukurydze sąsiada i moją, on siał jakoś w połowie kwietnia gdzie gleba była chłodna, a ja 1 maja, i po kilku tygodniach moja kukurydza przerosła jego. No i do tego jak koledzy piszą, bardzo nie równo mu rosła.

#627 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 21:29

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? my zaczlimy dzisiaj siewy. Nie wiem jak u was ale w moim rejonie susza si robi.

#628 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 kwiecień 2013 - 21:47

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Nie za szybko? Gleba słabo jest nagrzana.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#629 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 21:58

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? przed niedziela nie chciałem z obornikiem ruszac bo bym musial jutro orac. A mialem 2ha na jesieni zaorane to posialem. W tamtym roku sielismy od 22 do 26 kwietnia. Nie wiem czym pryskac mam doglebówke zamówioną ale narazie zimno i sucho.

Edytowany przez damian40000, 21 kwiecień 2013 - 01:17.

#630 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 kwiecień 2013 - 22:31

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Zeszłym rokiem nie ma co się sugerować bo pamiętam że w poprzednim roku mniszek lekarski kwitł już ok 10 kwietnia. W tym dopiero zaczyna wypuszczać młode liście. Zamierzam posiać na początku maja i wole poczekać aż gleba trochę się ogrzeje. W zimnej nasiona będą leżeć i czekać na lepsze warunki. Chociaż słyszałem już że niektórzy w okolicy zaczęli już siać.

Doglebowo to jest kilka wariantów. Np lumax czy adengo.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 20 kwiecień 2013 - 22:41

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Znajomy z sąsiedniej wsi siewnik już przygotował. Na razie mało kto zboża sieje. Kukurydza za 2 tygodnie

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#632 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 08:29

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? U nas też dopiero ze zbożami i burakami ludzie ruszają...a tak wgl. to dziś rano było -2
Marcin

#633 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 09:05

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? to faktycznie macie małe opóźnienie ,no cóż takie położenie , u nas zboża już posiane ,buraki cukrowe także,teraz ziemniaki na tapecie, a w ostatnich dniach kwietnia mam zamiar zasiać kukurydzę tylko mam mały problem bo nasiona zamówione ponad 3 miesiące z pioniera jakoś nie mogą dojechać dzwoniłem do wialanu a oni że już niebawem powinny być

#634 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 15:53

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ja się zastanawiam czy by nie siać już w poniedziałek lub wtorek. Gleba u mnie to rędzina- czarna i szybko się nagrzewa. Patrze na prognozę pogody to ma być u mnie cały tydzień słonecznie 16-20 stopni w weekend nawet 25.
A czy ktoś miał doświadczenie z przymrozkami? Byłem na szkoleniu to gość pokazywał zdjęcia plantacji gdzie było już chyba 3-4 listki przyszedł przymrozek wszystko wymarzło ale i odbiło. Ktoś to testował u siebie na polu?

#635 Share hassi37

hassi37

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 16:44

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? A u nas na podlasiu to nawet zboża nieda się zasiać bo mokro dopiero na łąki nawozy zaczyna sie siać a kukurydza to może początek maja .

#636 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 18:24

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Ja się zastanawiam czy by nie siać już w poniedziałek lub wtorek. Gleba u mnie to rędzina- czarna i szybko się nagrzewa. Patrze na prognozę pogody to ma być u mnie cały tydzień słonecznie 16-20 stopni w weekend nawet 25.
A czy ktoś miał doświadczenie z przymrozkami? Byłem na szkoleniu to gość pokazywał zdjęcia plantacji gdzie było już chyba 3-4 listki przyszedł przymrozek wszystko wymarzło ale i odbiło. Ktoś to testował u siebie na polu?

Co do przymrozków to chyba 2 lata temu mocniej przymroziło na początku maja. Sąsiad miał kukurydze to ją przesiewał, a potem urosła mu ta zmarznieta i ta przesiana. Na stronie KWSu czytałem, że jeśli warunki są odpowiednie, czyli odpowiednia temperatura pogody to mówią zeby siąc, bo kukurydzy do 6 liści przymrozek nie jest groźny. Wiadomo liście przyżółkną , ale stożek wzrostu nie zmarznie i kukurydza się odrodzi. Są tam też fotki jaka potem była różnica przymarzniętej, a przesianej lub później zasianej i na plus wychodziła ta przymarznięta ale wcześniej zasiana. Ja planuje pod koniec tygodnia ruszyć, bo cały tydzień zapowiadają około 20 stopni.

#637 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4293 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 20:51

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? u mnie już siewy w pełni (od połowy zeszłego tygodnia), ja większość zasieję jutro a mniejsze działki wykończę pod koniec tygodnia

#638 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 21:09

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? mi dwa lata temu zmarzła była siana 18 kwietnia, to co było nad ziemia uschło ale po 3 dniach wzeszła na nowo i była bardzo ładna.

#639 Share PabloPL4514

PabloPL4514

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 22:24

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Witam. Drodzy internauci mam takie pytanie i oczekuję odpowiedzi w temacie kukurydzy otóż rozmyślam o zasianiu ok 8 ha na ziarno po raz "pierwszy" w moim gospodarstwie albo pszenicą jarą i mam wątpliwości znajomy mi zaoferował pełen zakres usług związany z siewem uprawą środkami ochrony i zbiorem qq i kupnem jej mokrej i tu moje pytania po przeliczeniu wszystkiego czy to się opłaca czy nie wyjdę lepiej na pszenicy swoim sprzętem niż na tej qq bo jak podliczy to mam zawahanie że nie opłaci się to po wstępnych obliczeniach nie wychodzi to źle w stosunku do pszenicy lecz jest kwestia ile wyniosą mnie te wszystkie usługi żeby nie wyjść na zero Z góry dziękuje i pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 22:32

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Na pszenicy lepiej nie wyjdziesz, bo już jest gruuuubo za późno na jej siew. Pszenica wysiana 25 kwietnia na dobrej ziemi da może z 3t, kuku siana początkiem maja może nawet dać 15-18 ton mokrej przy dobrych warunkach i racjonalnym nawożeniu. Możesz podać koszty, jakie kolega Ci wyliczy/ha, myślę że ktoś tutaj będzie obeznany z cenami usług i powie Ci czy są ok.