Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

1181 odpowiedzi na ten temat

#521 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 06 maj 2012 - 16:30

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? No tak 50ha to się nie opłaca siewnika trzymać... 50ha x 260zł/ha= 13000zł Myślenie niektórych mnie przeraża :wacko:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Dzisiaj, 19:55
  •  

#522 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2012 - 16:35

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Może i się opłaca, ale firma posieje w dwa dni i mnie nic nie obchodzi. Przez ten czas mogę robić inne rzeczy.

#523 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • Zainteresowania:Sport, sztuki walki, i rolnictwo

Napisany 06 maj 2012 - 16:44

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Sprzedałeś siewnik a 50ha siejesz kukurydzy:D według mnie to głupota. Powiem ci że biznes robisz zaj**isty:D. A wspominałeś że takto masz więcej czasu na uprawe. To chyba jak siejesz tyle kukurydzy to masz sprzęt. Agregatu chyba nie masz 2.5m. Ja to godzine przed siewnikiem wjeżdżałem. Agregat 5.10m.:P. I 3 dni nie całe siałem:p. A sporo więcej sieje.:P
Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kukurydza po oziminach? zobacz »

•  

#524 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 06 maj 2012 - 16:47

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Znajomy co siał u mnie sieje 6-7 ha i kupił siewnik , mówi że nie ma jak to swój nie jest od nikogo zależny no i przy okazji sobie zarobi.
rmiecz przy takim areale to trzymał bym siewnik tylko do siebie bo jak ci kolega wyżej wyliczył musisz zapłacić 13000 tyś na rok

#525 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2012 - 16:54

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Agregat mam 5m. Wyrabiałem się z siewem ale 6- rzędowym siałem 4- 5 dni, a firma robi to w 2 dni bo mają 8 rzędowy i sieją na dwa. Bardzo zależy mi aby wszystko było zasiane jak najszybciej. Jak kupię niedługo większy ciągnik to może i nad siewnikiem też pomyślę. (jeśli nawet to kupię dwa 8 rzędowe)

#526 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 06 maj 2012 - 17:02

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Miecz8 nie pisz bajek bo się niedobrze robi. Masz gospodarstwo potężne, wiedzę również ale jak coś czasami walniesz to mam wątpliwości co do wielu kwestii dotyczących Ciebie. Jakie znaczenie ma czy zasiejesz dwa dni później? Wg mnie niewielkie. Siewnik zwróciłby się bardzo szybko. Za 8 rzędowy wywalisz kupe grosza, tym bardziej że chcesz kupić dwa - to już bajka ale załóżmy że kupisz. Sam napisałeś że na usłudze nie zarobisz to na cholere dwa siewniki które potrzebne są raptem dwa dni w roku.
I jeszcze jedno - piszesz że masz dwa dni które przeznaczyć możesz na co innego. Czyżbyś miał tyle roboty przy krowach że się nie wyrabiasz? Drogi ten czas - 13 tys... Dziwi mnie że o tej porze tak Ci na czasie zależy - jare zasiane, łąk się nie kosi, orać też nie ma czego.

Edytowany przez pawelol111, 06 maj 2012 - 17:06.

#527 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 06 maj 2012 - 17:26

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? :lol: Ja 50ha to nawet 4-rzędowym bym siał a ty chcesz kupić dwie ósemki :lol:
Aż chyba sprawdzę czy za pisanie głupot należą się %. A jeżeli kolega chce postów ponabijać to też da się to ograniczyć
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#528 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 06 maj 2012 - 17:37

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? chłopaczyna twierdzi że na 150 ha ma 9 ciągników a na 50ha najmuje siewnik :D

Wyrabiałem się z siewem ale 6- rzędowym siałem 4- 5 dni, a firma robi to w 2 dni bo mają 8 rzędowy i sieją na dwa. Bardzo zależy mi aby wszystko było zasiane jak najszybciej. Jak kupię niedługo większy ciągnik to może i nad siewnikiem też pomyślę. (jeśli nawet to kupię dwa 8 rzędowe)

sąsiad 6 rzędowym MG sieje 2-25 ha na dzień takż "Wyrabiałem się z siewem ale 6- rzędowym siałem 4- 5 dni, a firma robi to w 2 dni bo mają 8 rzędowy i sieją na dwa. Bardzo zależy mi aby wszystko było zasiane jak najszybciej. Jak kupię niedługo większy ciągnik to może i nad siewnikiem też pomyślę. (jeśli nawet to kupię dwa 8 rzędowe) 50ha to 2 dni i posiane"
więc jak ty siałeś 4-5 :blink: 4km/h? Co to za firma jak 50ha sieją 2 dni przy 6m siewniku? to jakieś 1,2-1,5h/ha i oni na tym zarabiają?

U Ojca II tydzień sienie Kverem Optimą 8x75 wydajność 4-4,3ha/h zależy od pola

Daniel w taryfikatorze jest spamowanie :P
Poprawiłem przejrzystość

Edytowany przez Lukasz1987, 07 maj 2012 - 10:33.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#529 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 06 maj 2012 - 18:03

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? No dokładnie kolega kreci coś:P. Powiem tak bujaj las a nie nas :D. Ja sieje dwa dni i na trzeci dzień trochę. Wole sobie to rozłożyć w czasie niż mam tyrać całe dnie:p. Ale kolega chciał się w pare godzin uporać dwoma 8 rzędowymi siewnikami xD :D
Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

#530 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2012 - 18:05

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? A może będę chciał siać usługowo, a poza tym chcę powiększyć stado i ilość ziemi i kukurydzy będzie o wiele więcej. Od początku maja wydzierżawiłem jeszcze prawie 45ha, więc w sumie już mam prawie 200ha. A to jeszcze nie koniec.
Firma nie siała mi całe dwa dni, bo pierwszego dnia przyjechali po południu.
Napisałem że może kupię siewnik, ale raczej nie, więc zostańmy przy usługach!!!
Jeśli chodzi o ceny siewu to przyjedźcie w moje strony i się popytajcie. W tamtym roku sieli 220zł/ha wszyscy i to było normalne (przynajmniej u nas). Myślałem że tak jest w większości kraju.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 06 maj 2012 - 19:41

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Nawet jakbyś zwiększył stado o 100% i zasiewy również o 100% to i tak nikt Ci nie uwierzy w bzdury typu: kupuję 2 siewniki ośmiorzędowe bo chcę szybko zasiać.
PS. Zwiększaj stado, jeszcze trochę i będziemy wszyscy zapier.... za darmo bo mleko będzie za bezcen. - to uwaga do wszystkich :(

#532 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 06 maj 2012 - 20:45

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? miecz8 z tego co kojarzę to jesteś chyba z woj. mazowieckiego, albo podlaskiego. Z tym sianiem kukurydzy to nieźle przeginasz. Ja żebym chociaż miał co siać 4 rzędowym a co mowa o 2x8 rzędów. A z krowami to sobie odpuść i z wydawaniem kasy na głupie siewniki. Mlekpol obniżył stawki z tamtego miesiąca o 5groszy, za ten o 10 groszy a za następny pewnie będzie k**** 15 groszy i wątpie aby tylko na tym się skończyło maksymalnie jak będziemy dostawać po 1zł to trzeba będzie się cieszyć od ucha do ucha. Teraz policz ile cię to będzie kosztowało. Nie daj Boże jak ktoś ma kredyty, bo to co mleczarnia odbierze to było by na ratę
Mali rolnicy to może przetrwają, ale wątpie aby duży dostawca przetrwał, bo on na 90% jedzie cały czas na kredytach bo ca coś wykarmić stado musi, a i paliwo też nie jest tanie a zaczyna się za chwilę zaczną się sianokosy i kicha koledzy, kicha.
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#533 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 06 maj 2012 - 20:52

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Może lepiej zakończyć ten OT, bo @rmiecz przechwala się w większości swoich postów, kupuje Fendta 939, Jaguara 970 i jeszcze te siewniki.. Zignorujcie go i powróćmy do głównego tematu.

#534 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 06 maj 2012 - 21:00

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Kończymy ten kabaret. Następne posty nawiązujące do fantazji @rmiecz8 będą nagradzane %
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#535 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 06 maj 2012 - 21:02

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Kolega KArol@ dobrze mówi. Ceny paliw bardzo dobijają. A co do cen mleka się nie wypowiem bo ja mam krowy mięsne. :)
Koledzy ponoc przymroski mają byc dzisiejszej nocy... Dobrze że kukurydza moja jeszcze nie wyszła.

#536 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 06 maj 2012 - 21:10

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? niech kolega miecz przeczyta sobie część tego tematu z RPT http://www.rpt.pl/in...hp?content=1654
Kukurydzę będziemy siać jutro jakieś 5ha( województwo podlaskie, powiat moniecki) i na pewno wyrobimy się przez cały dzień hehe
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#537 Share bartek330

bartek330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 06 maj 2012 - 21:11

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? kukurydza siana 4 maja :D 120zł/ha z podsiewaczem nawozów
Ursus jest bogiem, orka nałogiem, ropa podstawą, a żniwa zabawą..... :)

#538 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 maj 2012 - 21:21

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

niech kolega miecz przeczyta sobie część tego tematu z RPT http://www.rpt.pl/in...hp?content=1654

Zwróćcie uwagę na autora tekstu.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#539 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 06 maj 2012 - 21:22

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Widze, że stronami drogo kasują za siew. U mnie płaciłem 120 zl za ha brutto. Skr bierze 140 ale mają siewnik wyjechany, a prywatnie gość co ma firmę usługową ma nowy monosem i z nawozem 120 odemnie bierze. Hektary z siewnika. A co do terminów to jeszcze nigdy tak wcześnie w moich stronach kuku nie była siana. Praktycznie 1, 2 maj to juz ostatni siali. Wiekszość już wzeszła, bo w te upały po tygodniu była na wierzchu. I kukurydzy jeszcze tyle nie bylo. Ja siałem 25 na 26 w nocy bo akurat tak mi przypadło.

Edytowany przez PawelWlkp, 06 maj 2012 - 21:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share Maly86

Maly86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motoryzacja

Napisany 06 maj 2012 - 21:33

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Kukurydza zasiana 30 kwietnia! Odmiana Opoka, cena za siew 140zł/ha.