Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319

Zeszłym rokiem nie ma co się sugerować bo pamiętam że w poprzednim roku mniszek lekarski kwitł już ok 10 kwietnia. W tym dopiero zaczyna wypuszczać młode liście. Zamierzam posiać na początku maja i wole poczekać aż gleba trochę się ogrzeje. W zimnej nasiona będą leżeć i czekać na lepsze warunki. Chociaż słyszałem już że niektórzy w okolicy zaczęli już siać.

 

Doglebowo to jest kilka wariantów. Np lumax czy adengo.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

to faktycznie macie małe opóźnienie ,no cóż takie położenie , u nas zboża już posiane ,buraki cukrowe także,teraz ziemniaki na tapecie, a w ostatnich dniach kwietnia mam zamiar zasiać kukurydzę tylko mam mały problem bo nasiona zamówione ponad 3 miesiące z pioniera jakoś nie mogą dojechać dzwoniłem do wialanu a oni że już niebawem powinny być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Ja się zastanawiam czy by nie siać już w poniedziałek lub wtorek. Gleba u mnie to rędzina- czarna i szybko się nagrzewa. Patrze na prognozę pogody to ma być u mnie cały tydzień słonecznie 16-20 stopni w weekend nawet 25.

A czy ktoś miał doświadczenie z przymrozkami? Byłem na szkoleniu to gość pokazywał zdjęcia plantacji gdzie było już chyba 3-4 listki przyszedł przymrozek wszystko wymarzło ale i odbiło. Ktoś to testował u siebie na polu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

A u nas na podlasiu to nawet zboża nieda się zasiać bo mokro dopiero na łąki nawozy zaczyna sie siać a kukurydza to może początek maja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja się zastanawiam czy by nie siać już w poniedziałek lub wtorek. Gleba u mnie to rędzina- czarna i szybko się nagrzewa. Patrze na prognozę pogody to ma być u mnie cały tydzień słonecznie 16-20 stopni w weekend nawet 25.

A czy ktoś miał doświadczenie z przymrozkami? Byłem na szkoleniu to gość pokazywał zdjęcia plantacji gdzie było już chyba 3-4 listki przyszedł przymrozek wszystko wymarzło ale i odbiło. Ktoś to testował u siebie na polu?

Co do przymrozków to chyba 2 lata temu mocniej przymroziło na początku maja. Sąsiad miał kukurydze to ją przesiewał, a potem urosła mu ta zmarznieta i ta przesiana. Na stronie KWSu czytałem, że jeśli warunki są odpowiednie, czyli odpowiednia temperatura pogody to mówią zeby siąc, bo kukurydzy do 6 liści przymrozek nie jest groźny. Wiadomo liście przyżółkną , ale stożek wzrostu nie zmarznie i kukurydza się odrodzi. Są tam też fotki jaka potem była różnica przymarzniętej, a przesianej lub później zasianej i na plus wychodziła ta przymarznięta ale wcześniej zasiana. Ja planuje pod koniec tygodnia ruszyć, bo cały tydzień zapowiadają około 20 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

u mnie już siewy w pełni (od połowy zeszłego tygodnia), ja większość zasieję jutro a mniejsze działki wykończę pod koniec tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

mi dwa lata temu zmarzła była siana 18 kwietnia, to co było nad ziemia uschło ale po 3 dniach wzeszła na nowo i była bardzo ładna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PabloPL4514    2

Witam. Drodzy internauci mam takie pytanie i oczekuję odpowiedzi w temacie kukurydzy otóż rozmyślam o zasianiu ok 8 ha na ziarno po raz "pierwszy" w moim gospodarstwie albo pszenicą jarą i mam wątpliwości znajomy mi zaoferował pełen zakres usług związany z siewem uprawą środkami ochrony i zbiorem qq i kupnem jej mokrej i tu moje pytania po przeliczeniu wszystkiego czy to się opłaca czy nie wyjdę lepiej na pszenicy swoim sprzętem niż na tej qq bo jak podliczy to mam zawahanie że nie opłaci się to po wstępnych obliczeniach nie wychodzi to źle w stosunku do pszenicy lecz jest kwestia ile wyniosą mnie te wszystkie usługi żeby nie wyjść na zero Z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Na pszenicy lepiej nie wyjdziesz, bo już jest gruuuubo za późno na jej siew. Pszenica wysiana 25 kwietnia na dobrej ziemi da może z 3t, kuku siana początkiem maja może nawet dać 15-18 ton mokrej przy dobrych warunkach i racjonalnym nawożeniu. Możesz podać koszty, jakie kolega Ci wyliczy/ha, myślę że ktoś tutaj będzie obeznany z cenami usług i powie Ci czy są ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PabloPL4514    2

Dzięki kolego właśnie na pszenice też już za puzno i nie da takiego plonu dziś dogadam co do tej qq dokładnie dzięki za wypowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

23.04. 2013 zaczynam siać qq:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Ja dzisiaj palnuje wyjechac i zasiac,tylko sie boje żeby mrozów nie było.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dzis w miejscach nasłonecznionych już widziałem kwiaty mniszka lekarskiego więc widocznie w takich miejscach gleba już jest dostatecznie ciepła na siew.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

W sąsiedniej wsi u kuzyna już sieją qq i u nas tez zaczynają...no ja to o Poniedziałku myślę.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

u mnie mniszka jeszcze nie ma ale za duzo mam zeby czekac, najwyżej polezy troche dłuzej w ziemi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figo    0

no ja dziś również posiałem na ziarno jak i na kiszonkę ok. 7ha, majątek obok już od tygodnia sieją gg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

U mnie praktycznie mógł bym już zacząć siew QQ właśnie ruszam zaorać 2 ha obornika i wszystkie pola gotowe do siewu, ale tu jest cały sęk boję sie zapowiadanych przymrozków w maju.

Panowie czy dobrze będzie zasiać w świeżą orkę QQ? Nigdy tak nie robiłem ale w tym roku dopiero wszedłem na ostatnie kawałki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Teoretycznie nie dobrze, ale co zrobisz,u mnie też będzie na świeżo. Dziś oram,w poniedziałek sieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj