Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Czyli standardowo :P Zawsze sieję koniec kwietnia-początek maja. Dwa dni przed siewem gnój i orka a potem nawozy i agregat. W tamtym roku zalało mi zaraz po siewie ale że ziemia ciut przesuszona to było w co wsiąknąć i kukurydza jakiej już dawno nie miałem urosła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo17271    0

W tym roku planuję pod koniec kwietnia ale śnieg jeszcze leży na polach czasami jeszcze dosypie go i nie wiadomo a jeszcze trzeba gnój wywalić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Ja biore za koszenie 850zł. Kosze Claas Jaguar 940 dopiero 2 sezon mam ją. 2h/hektar to troche długo :P. To czym koszą?

@Prezes u mnie kosi też Klas Jaguar nie pamiętam symbolu, bierze za 1 ha 700 . Coś u ciebie drogo :blink:

U nas cena za ha 900zł komplet z dowozem.Jedynie ugniatanie we własnym zakresie.

Jedna porcja 50tys. nasion waży o ile pamiętam ok. 17-18kg. Na kiszonkę potrzeba 80-90tys./ha

To zależy.widziałem jednostki w wadze od 12,55-18,7kg Dodam,że chodzi o tęsamą odmianę i w każdej paczce po 50 tyś nasion.Najcięższą jaką widziałem to Opoka-prawie 20 kg.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

Ta sama odmiana w jednym worku 12kg a w drugim 18kg? A czy to nie jest tak że dana odmiana w danym roku waży tyle samo w każdym worku? Wydaje mi się że ma taką samą MTZ.

Widziałem w tym roku worek Wiarusa- ponad 10kg chyba. Opoka- zgadza się, jest dość ciężka. Smolitop chyba także. W tygodniu jeden przedstawiciel mówił że San coś ponad 17kg waży (w tym roku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Nieprawda wszystko zależy od grubości ziaren jakie są pakowane.Mam Glejta po 16,4 kg i 50 tyś nasion a widziałem też jak pisałem wyżej i po 12,55 kg;14 kg;a nawet te 18,7 kg(Smolice;Centrala-Nasienna;HBP) .Kupiłem też San w wadze 16,28 kg jednostka i 50 tyś nasion.Co do Wiarusa to się zgadza bo miałem go 2 lata temu i też po 10 kg z jakimś hakiem...Ja patrzę na wagę bo u nas cena odmian w poszczególnych punktach/sklepach podobna to i staram się za tą samą kasę jak najwięcej kg kupić.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

a co to ma do znaczenia ile kilogramów w worku jak porcje są na sztuki ziaren a nie na kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

No niby tak ale też zależy jakim sprzętem kto sieje.Jak siewnik wytłuczony to potrafi i kilka nasion zaciągnąć...jak drobniejsze.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Generalnie to w tamtym roku prawie u każdego ładnie wyrosły ;)

U nas w okolicy przeważnie sieje się 20-30 kwietnia. Tylko wyjątki czekają do maja. W tym roku zobaczymy jak wyjdzie ;)

Danielu jak patrze przez swoje okno ,to myślę że prawdopodobnie w tym roku nie będzie wyjątków.Wszyscy zasieją w maju.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Pewnie nadzieja umiera ostatnia :P

 

Co do siewu QQ to cienko to widzę , zawsze siałem po 20 kwietnia teraz chyba maj zastanie :unsure: W dodatku kto wie czy nie trzeba będzie siać więcej QQ bo w maju to owies raczej nie urośnie na moich gruntach. Eh ta pogoda ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

u mnie w okolicy już w tym tygodniu zaczynają siać, jakie mogą być efekty siewu w nieogrzaną glebę? nasiono będzie po prostu czekało na odpowiednie warunki czy też pojawią się jakieś niekorzystne rezultaty przyspieszonego zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Według mnie po prostu nie opłaca się siać gdy nie ma optymalnej temperatury gleby. W tamtym roku obserwowałem kukurydze sąsiada i moją, on siał jakoś w połowie kwietnia gdzie gleba była chłodna, a ja 1 maja, i po kilku tygodniach moja kukurydza przerosła jego. No i do tego jak koledzy piszą, bardzo nie równo mu rosła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

przed niedziela nie chciałem z obornikiem ruszac bo bym musial jutro orac. A mialem 2ha na jesieni zaorane to posialem. W tamtym roku sielismy od 22 do 26 kwietnia. Nie wiem czym pryskac mam doglebówke zamówioną ale narazie zimno i sucho.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj