Balzak

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

Polecane posty

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

A może będę chciał siać usługowo, a poza tym chcę powiększyć stado i ilość ziemi i kukurydzy będzie o wiele więcej. Od początku maja wydzierżawiłem jeszcze prawie 45ha, więc w sumie już mam prawie 200ha. A to jeszcze nie koniec.

Firma nie siała mi całe dwa dni, bo pierwszego dnia przyjechali po południu.

Napisałem że może kupię siewnik, ale raczej nie, więc zostańmy przy usługach!!!

Jeśli chodzi o ceny siewu to przyjedźcie w moje strony i się popytajcie. W tamtym roku sieli 220zł/ha wszyscy i to było normalne (przynajmniej u nas). Myślałem że tak jest w większości kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Nawet jakbyś zwiększył stado o 100% i zasiewy również o 100% to i tak nikt Ci nie uwierzy w bzdury typu: kupuję 2 siewniki ośmiorzędowe bo chcę szybko zasiać.

PS. Zwiększaj stado, jeszcze trochę i będziemy wszyscy zapier.... za darmo bo mleko będzie za bezcen. - to uwaga do wszystkich :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

miecz8 z tego co kojarzę to jesteś chyba z woj. mazowieckiego, albo podlaskiego. Z tym sianiem kukurydzy to nieźle przeginasz. Ja żebym chociaż miał co siać 4 rzędowym a co mowa o 2x8 rzędów. A z krowami to sobie odpuść i z wydawaniem kasy na głupie siewniki. Mlekpol obniżył stawki z tamtego miesiąca o 5groszy, za ten o 10 groszy a za następny pewnie będzie k**** 15 groszy i wątpie aby tylko na tym się skończyło maksymalnie jak będziemy dostawać po 1zł to trzeba będzie się cieszyć od ucha do ucha. Teraz policz ile cię to będzie kosztowało. Nie daj Boże jak ktoś ma kredyty, bo to co mleczarnia odbierze to było by na ratę

Mali rolnicy to może przetrwają, ale wątpie aby duży dostawca przetrwał, bo on na 90% jedzie cały czas na kredytach bo ca coś wykarmić stado musi, a i paliwo też nie jest tanie a zaczyna się za chwilę zaczną się sianokosy i kicha koledzy, kicha.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    996

Może lepiej zakończyć ten OT, bo @rmiecz przechwala się w większości swoich postów, kupuje Fendta 939, Jaguara 970 i jeszcze te siewniki.. Zignorujcie go i powróćmy do głównego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Kolega KArol@ dobrze mówi. Ceny paliw bardzo dobijają. A co do cen mleka się nie wypowiem bo ja mam krowy mięsne. :)

Koledzy ponoc przymroski mają byc dzisiejszej nocy... Dobrze że kukurydza moja jeszcze nie wyszła.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

niech kolega miecz przeczyta sobie część tego tematu z RPT http://www.rpt.pl/in...hp?content=1654

Kukurydzę będziemy siać jutro jakieś 5ha( województwo podlaskie, powiat moniecki) i na pewno wyrobimy się przez cały dzień hehe


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek330    0

kukurydza siana 4 maja :D 120zł/ha z podsiewaczem nawozów


Ursus jest bogiem, orka nałogiem, ropa podstawą, a żniwa zabawą..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

niech kolega miecz przeczyta sobie część tego tematu z RPT http://www.rpt.pl/in...hp?content=1654

Zwróćcie uwagę na autora tekstu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
Napisano (edytowany)

Widze, że stronami drogo kasują za siew. U mnie płaciłem 120 zl za ha brutto. Skr bierze 140 ale mają siewnik wyjechany, a prywatnie gość co ma firmę usługową ma nowy monosem i z nawozem 120 odemnie bierze. Hektary z siewnika. A co do terminów to jeszcze nigdy tak wcześnie w moich stronach kuku nie była siana. Praktycznie 1, 2 maj to juz ostatni siali. Wiekszość już wzeszła, bo w te upały po tygodniu była na wierzchu. I kukurydzy jeszcze tyle nie bylo. Ja siałem 25 na 26 w nocy bo akurat tak mi przypadło.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Kukurydza zasiana 30 kwietnia! Odmiana Opoka, cena za siew 140zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

a ja zamierzam zasiac kukurydze w czwartek, w nocy ze soboty na niedziele ladnie popadalo teraz do konca przygotuje pole i kolega z podsiewacze za 130zł/ha bedzie sial:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Mój kolega pisał pracę magisterską na temat wpływu uprawy ziemi po zachodzie słońca na ilość chwastów i wyszło że gdy uprawiamy ziemię w nocy, to chwastów jest mniej. Może warto :D . Siew też się chyba liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figo    0

Witam, jak myślicie co może byś przyczyną kuku na zielonkę siana 20 kwietnia odmiana opoka z "centrali" od znajomego......... w workach 50 kg.Więc tak byłem na polu i takie jaja jedna kuku ma już 4 liście i ładnie zeszła np 3 m. jedna w jedną a później np. 2 m. przerwy i szukam ziarna a ono dopiero puszcza korzenie i wierzchołek normalnie masakra, a muszę ją jeszcze opryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Może za duża dawka nawozu poszła do podsiewacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figo    0

od nawozu raczej nie bo nie był dawny w aplikator, przed uprawianiem był podsypany mocznik 200kg/ha i saletrzak 100kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148
Napisano (edytowany)

ja siałem 4 maja 6 ha 4 odmiany od 89 do 98 tys. ziaren na ha, koszt 140 zł z ha ale facet przyjechał 40 km do powierzchni 12 ha. Siewnik nowy-miesięczny gaspardo z podsiewaczem i mikrogranulatem

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

witam czy mozna jeszcze 17 maja siac kukurydze na ziarno? pszenica nie idzie i chyba zarobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Bez problemu możesz siać. Jeszcze kilka lat temu to był normalny termin do siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

ja siałem juz 2 tygodnie temu ;D sądze że początek kwietnia to za wcześnie.. QQ lubi słoneczko ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

A ja sieję jutro.A co mi tam. :rolleyes:


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

znajomy we wtorek ztalerzowal juz prawie przekwitajacy rzepak i posial kuku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Dlaczego z talerzował rzepak i posiał kukurydzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja też jutro sieję :)

 

U nas kasują od 120zł/ha do 120zł za jednostkę czyli na ha wyjdzie ponad 200zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj