Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

1181 odpowiedzi na ten temat

#381 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 20 luty 2012 - 20:49

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? ja od 3 lat pryskam lumax'em i w tym roku też pryskam 2 - 2,5 l na ha w zupelności wystarczy choć producent mówi więcej
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Dzisiaj, 03:20
  •  

#382 Share rzewoj

rzewoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 21 luty 2012 - 21:52

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? i jak przygotowania do sezonu? ja zakupilem pole ktore w czesci bylo nieuzytkowane i zamierzam je posiac qq na ziarno... Czesc, ktora byla uprawiana pod pszenice i owies zaoralem w grudniu zas tą czesc nieuzytkowana nie zdazylem -jakie stosujecie technologie uprawy? zamierzam wysiac wapno bo pH ok 4,5 -polecacie tlenkowe? dosyc drogie ale podobno skuteczne, ziemia lekka i srednia
No i jesli ktos prowadzi jakiekolwiek notatki to jakie dawal dawki i koszt uprawy z nawozeniem oraz uslugami (jesli korzystal) macie na 1ha?

#383 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 22 luty 2012 - 09:04

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Daj wapno węglanowe, bo tlenkowe na takiej ziemi wypali ci kukurydzę jak będzie susza. Już kilka razy przygotowywałem nieużytek pod kukurydzę i zawsze tak samo. Najpierw talerzówka 2 razy albo nawet 3 zależy jak porośnięty był, później jak jeszcze efekt niezadowalający to jeszcze gruber, no i dopiero orka. Perzem się nie przejmuj, bo i tak będziesz musiał zainwestować w dobrą ochronę, najlepiej z dzieloną dawką. Siew najlepiej siewnikiem talerzowym. Perz i resztki roślinne później zadziałają jak byś dał obornik. Na takim nieużytku uprawiam już 3 kukurydzę pod rząd i wychodzi coraz lepiej.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kukurydza po oziminach? zobacz »

•  

#384 Share rzewoj

rzewoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 22 luty 2012 - 10:25

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? tylko ze ziemia troszke gliniasta, w grudniu zaczalem orać i gdy dojechalem do czesci nieuzytkowanej to nie szlo ujechac bo zaczelo sie robic mokro, po czym odtykalismy dreny i w polowie stycznia woda caly czas z nich saczyla wiec mysle ze wode bedzie trzymalo...
mam dostep do nieograniczonej ilosci kurzego (brojlery) obornika -tez sie nada?

Edytowany przez rzewoj, 22 luty 2012 - 10:26.

#385 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 22 luty 2012 - 11:54

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Panowie, podpisałem umowę na sprzedaż kukurydzy na sezon 2012 po 450 + vat przy 30%. Co o tym myślicie? Będę siał co prawda tylko 10ha ale to zawsze coś. Biorąc przykład z zeszłego sezonu nie zamierzam wcale uruchamiać swojej suszarni. Ciekawe jak na tym wyjdę. Zamówiłem Ronaldinio i Susann.

#386 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 22 luty 2012 - 12:19

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ja sprzedałem na początku lutego wysuszoną za 785 + vat i nie zamierzam w przyszłym roku sprzedawać mokrej. Mi bardziej opłaca się wysuszyć i potrzymać przez kilka miesięcy. Po odliczeniu kosztów suszenia, magazynowania i utraty masy przy zbiciu wilgotności zostało ponad 100 zł za tonę w porównaniu ze sprzedawaniem mokrej, co przy 250 tonach sprzedanych daje całkiem pokaźną sumkę.

Rzewoj kurzy obornik jak najbardziej tylko nie przesadzaj z ilością, bo łatwo przesadzić z azotem.

Edytowany przez MichalR, 22 luty 2012 - 12:20.

#387 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 22 luty 2012 - 12:22

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Czy ktoś może stosował nawóz dolistny NPK Foliar + mikro? Mam na niego ofertę i rozważam juz teraz zakup na 10ha qq na ziarno.

#388 Share rzewoj

rzewoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 22 luty 2012 - 14:48

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? nie biorac obornika kurzego pod uwage zamierzam wysiac:

Polidap 200
sól potasowa 250
saletrosan 200
mocznik 200
wapniak koszelewski 700

macie jakies swoje spostrzezenia do powyzszego nawozenia? pole nieuzytkowane i zamierzam w 1 roku troche w nie zainwestowac, zamierzam zebrac srednio 10t suchej...

#389 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 22 luty 2012 - 23:47

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ja bym tyle w nawożenie nie inwestował. U mnie na taki plon daję mniej więcej 2/3 tego co ty, albo nawet mniej, ale wiadomo każdy wie na jakiej ziemi sieje i czego się po niej spodziewać, nie widziałem tej działki więc to trochę jak by lekarz diagnozował chorobę przez telefon. Na nieużytku napewno warto zainwestować w dobrą ochronę i nawożenie dolistne oraz biostymulatory.

Edytowany przez MichalR, 22 luty 2012 - 23:49.

#390 Share mrcase85

mrcase85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, rolnictwo

Napisany 04 marzec 2012 - 08:36

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ja sieje kukurydze zmieszaną z sorgiem przeważnie ok 20 kwietnia 2 lata temu zasiałem 6 czerwca bo warunki nie pozwalały wjechać na pole, pryskam lumax'em gdyż jako jedyny środek nie zwalczy sorga a zwalczy proso

Edytowany przez mrcase85, 04 marzec 2012 - 09:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 13:58

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Panowie mam trochę perzu na polu gdzie ma rosnąć qq i moje pytanie jest takie czy można przed siewem qq opryskać to pole glifosfatem jak perz troche podrośnie??

#392 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 14:03

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? można. Ja około 1kwietnia chce opryskać jeden kawałek gdzie była kukurydza na ziarno potem około 20kwietnia to zaorać. I po 25 zasiać.

#393 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 13:38

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? panowie ile bedzie kosztowac wynajecie samego siewnika ? wczesniej kolega podal 250/ha ale to jest juz chyba usluga zasiania
pytam bo w mojej okolicy gospodarstwo ponad 400 ha chce wynajac ode mnie sam siewnik a ja nie wie jak im to policzyc
(dodam ze maja swoj 6 rzedowy ale bez podsiewacza i sieja na duzych kawalkach, a moj 4 rzedowy chca na mniejsze kawalki, poza tym moj ma podsiewacz)

#394 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 24 marzec 2012 - 20:10

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Poniosło cię z ceną :D Ja w tamtym roku za usługę siewu płaciłem 130złha :) Czyli za sam siewnik możesz wziąć ok 70 zł ha

Edytowany przez globus512, 24 marzec 2012 - 20:11.

#395 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 12:00

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? kolego 3 post od gory kolega @agromatik podal taka cene
brat mowil tez ze sial kiedys uslugowo to kolo 120 chyba liczyl

#396 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 18:49

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? i kiedy panowie planujecie siać w tym roku kukurydzę? Ja planowałem na około 20 kwietnia, jednak przeglądając pogodę wyszło że w okolicach 5 maja jest zapowiadany przymrozeknawet do -5, także czas siewu przesunelismy na 25.

#397 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 18:55

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? a skąd ty masz prognozę na 5 maja ?? prognoza na 3 kolejne dni rzadko się sprawdza a co dopiero na 5 maja , czyli 3 tygodnie :)

#398 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 kwiecień 2012 - 19:04

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? W mojej okolicy wszyscy sieją na początku maja, więc i ja tak sieję. W tamtym roku 10 ha zasialem 25 kwietnia i różnicy nie było więc teraz sieję jak wcześniej 10- 12 maj.(jak wszyscy)

#399 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 19:26

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? u nas już sieją ale my czekamy jeszcze tydzień. W tamtym roku siana 18 kwietnia zmarzła ale stożek wzrostu ocalał i potem odbiła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share DeutzM610

DeutzM610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 19:49

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ja to jutro mam zamiar zacząć siać w zeszłym tez 16 sialem i przymarzła bo długo wychodziła z ziemi i jak wyszła to od razu przymrozek ale było OK
Robimy tym co mamy ;p