Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

1181 odpowiedzi na ten temat

#361 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 08 luty 2012 - 18:55

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ja na kiszonkę sieję 110tys/ha. Też obsiewam ok 1,5ha. Ceny worków 50 tys nasion zaczynają się od 120-130 zł. No a z PIONEERA to już od 250(dokładnie nie wiem) za worek 80tys

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Dzisiaj, 01:07
  •  

#362 Share EdwardC360

EdwardC360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, historia XX wieku...

Napisany 08 luty 2012 - 19:14

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? ja wysiewam na hektar 80 000 ziaren. Tyle że ja sieje QQrydze na ziarno. A na kiszonke zaleca sie wysiewać od 80-120 000 ziaren na hektar. ale takie optimum moim zdaniem to bedzie 100 000.

#363 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 08 luty 2012 - 19:18

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Najpierw zmierz pole bo to podstawa jak nie wiesz ile tego jest.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kukurydza po oziminach? zobacz »

•  

#364 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 08 luty 2012 - 19:22

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Jak masz zamiar siać na piachu to siej poniżej 90 tys ziaren.

#365 Share woytek11

woytek11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 luty 2012 - 19:29

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ilość wysianej kuku zależy od klasy i zasobności ziemi w wodę, bo np. jeśli masz 5 czy 6 klasę (czyli piasek) to tam będzie sucho i nic nie urośnie jak za gęsto posiejesz.... ja na 4 klasie sieje na ziarno ok 82 tyś, na 3b - ok 87 tyś a na 3a - do 92 tyś ;)

#366 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 08 luty 2012 - 19:39

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? na słabej ziemi maksymalnie 88 tys ziaren sieje na dobrej miedzy 90 a 100 tys, koszt u mnie pi * drzwi to około 110 kg polidapu w siewnik nasiona pioniera około 400-500 zl za 80 tys nasion plus oczywiscie sól przed agregatem około 150 kg i mocznika od 150 do 200 kg zalezy jaka ziemia.

#367 Share Majes897

Majes897

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 08 luty 2012 - 19:53

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? 100 tyś ziaren. Polecam francuską kukurydzę a dokładniej gatunek:SAXXOFON. Kukurydza wysoka, liściasta, mocna, dużo białka, 2 kolby ; )
Siejemy ją już od 3 lat ; )

#368 Share KUJPOM1988

KUJPOM1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 08 luty 2012 - 19:57

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? jak polskie odmiany to siać więcej . no okolo 100 tys. ja sieje KWS i siewnik mam ustawiony na 89 tysiecy . w tym roku sredni plon na kiszonke miałem około 72 t. zależy na jakiej klasie ??

#369 Share Arturolnik

Arturolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,gołębie,sport

Napisany 09 luty 2012 - 11:16

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Dzięki za odpowiedzi ,no to pole nie ma więcej jak 1,5 ha może trochę mniej co do siania to co myślicie o tym by posiać kukurydze kupiona na targu taka o od rolnika bo jeden gościu ma naprawdę ładną ,czy ona dobrze będzie schodzić no bo i taka jest tańsza ,czy ktoś z was sieje taka kupioną od rolnika,bo ja co roku sadze trochę kukurydzy ręcznie dla gołębi to ładnie mi schodzi i rzadko która nie zejdzie .Co o tym myślicie ktoś z was to praktykował? A to pole to jest 4 klasa.

#370 Share lukaszek410

lukaszek410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 09 luty 2012 - 12:19

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? jak chcesz mieć łądna kukurydze to kup nasiona firmowe nie z targu. Teraz wiekszość odmian kukurydzy to odmiany mieszańcowe które wysiewa się tylko raz ale mają dużo wiekszy plon (ziarna i zielonki. Odmiany populacujne coraz rzadziej wyestepuja i mało kto to sieje bo sie nie opłaca gdyż z mieszanca jest wiekszy plon. Jak kupisz na targu odmiane populacyjną to powinno coś urosnąc a jak kupisz ziarno mieszanćow na targu to o ile poschodzi to bedzie bardzo mizerna. Na wschody odmiany populacyjnej ma tez wpływ w jakiej temp była suszona bo jak była zbyt wysoka to takie ziarno nie poschodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 09 luty 2012 - 12:48

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Jak zamierzasz pierwszy raz siać kukurydzę, to zrób to jak należy i nie siej nasion z targu, bo tylko stracisz pieniądze. Dobra i dobrze dobrana odmiana da ci kilkukrotnie większy plon od nasion z targu nawet przy bardzo ograniczonym nawożeniu, poza tym trzeba zadbać przede wszystkim o odpowiednie odchwaszczenie dobrymi środkami i w prawidłowym terminie (stosując chwastox, którego nie polecam albo mocarza zbyt późno zrobisz więcej szkody niż gdybyś wcale nie odchwaszczał) bo na zachwaszczonym polu też nic nie zbierzesz. Dobre wschody uzyskasz siejąc siewnikiem punktowym. Obsada to 90-100 tys. nasion na ha.

Zdobądź trochę wiedzy na temat uprawy np. tam: http://www.ihar.edu.pl/doradztwo.php.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#372 Share lukaszek410

lukaszek410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 09 luty 2012 - 13:29

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? kup nawet najtansze nasiona polskiego hodowcy a wyjdziesz na tym lepiej. Mialem 2 lata temu OPOKE (polska odmiana) niezbyt droga i bardzo ładna wyszla na kiszonke (duzo masy niezłej jakosci). Jeżeli bedziesz pierwszy rok siał qq to mysle że nie ma sensu pchać się w drogie nasiona zagraniczne (mimo że warte są ceny) ale qq trzeba nauczyc sie uprawiac żeby mieć rekerdowe plony. W pierwszym roku nie osiągniesz rekordów, zobaczysz na własnych błedach ile wysiewać, w jakich odstępach, kiedy pryskać. Jeżeli chcesz to zrób sobie z tego 1.5 ha poletko doświadczalne np po 8 rzędów zasiej co 75cm i 90 tys ziaren/ha kolejne 8 zasiej 100 tys ziaren/ha kolejne 120 tys /ha póżniej zmniejsz rozstaw np na 55cm i tez w różnych wariantach zasiej, dzieki temu zobaczysz jak zasiana qq najlepiej wychodzi na twoich ziemiach, jak wykształca sie kolba przy danym nawożeniu itp. zdobedziesz spore doświadczeniie. w kolejnych latach możesz eksperymentować z odmianami itd itd... Temat rzeka a każdy ma swoje teorie:) no i siej siewnikiem puntowym a jeszcze lepiej punktowym pneumatycznym. Podejrzewam że nie masz takiego siewnika ale na tym nie oszczedzaj bo dokładność wysiewu jest bardzo ważna w qq. zwykłym poznaniakiem itp tego nie zasiejesz dobrze.

#373 Share KUJPOM1988

KUJPOM1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 10 luty 2012 - 10:19

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? ja bym tobie polecil kws silvestre cena z cennika okolo 190 za 50tys. wieksze ilosci taniej . a podstawa wysokiego plonu to czyste pole . nie mozesz mniec chwastow bo nawet najleprza odmiana zachwaszczona da marny plon

#374 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 luty 2012 - 10:38

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ja sieje na kiszonkę tako "z targu". Co prawda nie kupuje na targu tylko biorę od znajomego co sieje na ziarno. Obrywam na jesieni kolby z pola i wkładam w zboże a na wiosnę młócę. Sieje zwykłym siewnikiem w rzędach co 48cm (tak żeby pod ciągnik pasowało). Na ha wysiewam około 50 kg. Jeśli kupisz na targu to musisz kupić do siewu a ona jest po 2zł/kg. Ta paszowa się nie nadaje bo nie powschodzi. Jeśli kupisz to musisz sprawdzić czy kiełkuje. Handlarze czasem oszukują...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#375 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 10 luty 2012 - 14:35

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? U mnie kukurydza siana jest siewnikiem Kuhn Maxima około 90 tys/ha, co do ziaren z targu to nikt u mnie tego nie praktykuje w tamtym roku znajomy zasiał 2 ha i kukurydza miała max 1,5m co było śmieszną wysokością na tamten rok.
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#376 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 luty 2012 - 14:43

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? No ja miałem tako że miejscami wystawała tylko rura od sieczkarni albo i może nawet nie. Dodam tylko ze ja sieje na 5-6 klasie.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#377 Share KUJPOM1988

KUJPOM1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 10 luty 2012 - 15:35

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? z calym szacunkiem ale jakos nie wierze w to co piszez. znam realia

Edytowany przez KUJPOM1988, 10 luty 2012 - 15:42.

#378 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 luty 2012 - 17:07

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? No cóż. Nie mam fotek z tego roku.

bullet_black.png

#379 Share therider

therider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 10 luty 2012 - 17:24

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? zasiej pół pola kukurydzą z targu a drugie pół kukurydzą mięszańcową (np reduta,ceklad lub subito)a zobaczysz różnice :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 10 luty 2012 - 17:28

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ja sieję ok 90 tys. ziaren na hektar ale to dla tego, że mam w siewniku odstęp między rzędami ustawiony na 70 cm (gdyby było 80 cm szło by ich mniej). Siejemy na kiszonkę i z doświadczenia wiem, że jednak lepiej posiać trochę rzadziej niż gęściej.

Edytowany przez kokoman0, 10 luty 2012 - 17:29.