Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy zaczynacie siać kukurydze?

1181 odpowiedzi na ten temat

#241 Share BigBull

BigBull

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Handel bydłem

Napisany 03 maj 2011 - 18:08

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? KOledzy co sądzicie o tej pogodzie???Umie jest narazie od 2-3stopni i byłem na polu i kukurydza jest już na góże :huh: stanie się jej coś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Dzisiaj, 09:23
  •  

#242 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 03 maj 2011 - 18:58

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Jak będzie -1 czy -2 to nic jej nie będzie gorzej jak będzie poniżej -3

#243 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 03 maj 2011 - 19:10

KOledzy co sądzicie o tej pogodzie???Umie jest narazie od 2-3stopni i byłem na polu i kukurydza jest już na góże :huh: stanie się jej coś?

Jeśli dałeś potas w odpowiedniej dawce będzie ok(reguluje gospodarkę wodną i dodatkowo w soku komórkowym obniża temperaturę zamarzania.) Kuku jest bardziej wrażliwa na przymrozek jak jest w fazie szpilkowania niż np. 2-3 liści.
antyfan AF

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kukurydza po oziminach? zobacz »

•  

#244 Share BigBull

BigBull

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Handel bydłem

Napisany 03 maj 2011 - 20:17

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Dawałem fosfor potas 150kg na ha...Ja siałem 21.04 i ma już 2cm

#245 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 04 maj 2011 - 06:33

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Czy stosował ktoś Guardian, albo inny środek po wschodach kukurydzy? Popadało trochę deszczu i śniegu i jest problem z wjazdem na pole z opryskiwaczem po siewie. Czy jest jakiś środek ograniczający występowanie nicieni, który można zastosować już po siewie?

#246 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 04 maj 2011 - 12:14

KOledzy co sądzicie o tej pogodzie???Umie jest narazie od 2-3stopni i byłem na polu i kukurydza jest już na góże :huh: stanie się jej coś?

To zależy jaką posiałeś qq jeśli taką z "jarmaku " to nic z niej nie będzie a jeśli dobrą zaprawianą z centrali to ona przyżułknie przestanie rosnąć i końce listek mogą obumrzeć (wyschnąć ) a jak się zrobi ciepło to powoli się zbierze i zacznie rosnąć.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#247 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 05 maj 2011 - 08:42

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Jest jeszcze sens siać kukurydzę na ziarno?Jeśli tak to odmianę o jakim FAO?Mieszkam w wlkp, więc klimat nie jest najgorszy

#248 Share pracaipasja

pracaipasja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 05 maj 2011 - 23:37

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? jedna z najladniejszych kukurydz jaka mialem to Coxximo siane 17-go maja FAO chyba 230-240,klimat podobny do twojego bo okolice Wroclawia.W ubieglym roku tez nie wygrali ci co pedzili z sianiem.Widzialem w tym roku ekipe jak siala qq 30-go marca,jutro bede mial okazje ja obejrzec

#249 Share mwmito

mwmito

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,samochody,motocykle

Napisany 10 maj 2011 - 17:09

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Ja siałem 20 kw i już rozsiewałem nawóz:D

#250 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 10 maj 2011 - 20:41

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Kukurydza posiana w sobotę.Jaki lepiej zastosować oprysk: na czarną ziemię czy zaraz po wschodach??? :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 10 maj 2011 - 20:44

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? U nas kuku posiana była siana od 25 kwietnia do 6 maja. ciekawe która będzie najładniejsza :huh:

#252 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 10 maj 2011 - 20:46

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? U nas 30 kwietnia więc przymrozki nie wiele dadzą się we znaki :)

#253 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 17 maj 2011 - 18:42

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Witam mam kolejny problem założyłe nowy temat ponieważ nie znalazłem podobnego. 28 kwietnia sialismy kukurydze siewnikiem pneumatycznym prawdopodobnie siew był dosc głeboki i to zapewne jest główny problem ze kukurydza nie schodzi juz przez prawie 3 tygodnie... Miał ktos taki przypadek ze kukurydza zostałą zbyt głęboko posiana? Jak myslicie zejdzie jeszcze czy sprawa juz jest przegrana i trzeba odsiewać spowrotem ale juz płycej? Dodam ze ziemia jest piaszczysta. Prosze o pomoc w drugim moim temacie którym założyłem (Opryski)

#254 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 17 maj 2011 - 18:49

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? A jak w twojej okolicy było ostatnio z deszczem? Podejrzewam że było bardzo sucho i to jest główną przyczyną. W mojej okolicy gdyby nie te ostatnie deszcze to również była duża susza. Ale nasiona kiełkują? Siałeś kwalifikowanym materiałem siewnym czy może takim od "rolnika"?

#255 Share adrin6231

adrin6231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza sporty wodne samochody

Napisany 17 maj 2011 - 18:51

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? kukurydza zasiana może być do 6-7cm głębokości żeby sprawdzić co się dzieje wykop kilka ziaren jeżeli kiełek się zagioł i idzie do dołu to już po kukurydzy a jeśli idzie do góry to jest jeszcze szansa,i pozostaje problem tegorocznych przymrozków jeśli twoja kukurydza była na etapie szpilkowania to mogła zmarznąć wtedy sprawdza się odcinek od ziarniaka do krawędzi ziemi jak jest zielony i zdrowy to jest ok i kukurydza będzie jak jest siny brązowy itd to musisz siać jeszcze raz, powodzenia!

#256 Share Szuma

Szuma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 17 maj 2011 - 18:53

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? jak jest za głęboko to kiełek nie idzie do góry tylko na w głąb ziemi, sprawdz to, bo jeszcze masz czas na przesianie, tylko juz mniejsze FAO.
"Siła w jedności, jedność w wierzę"

#257 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 17 maj 2011 - 19:22

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? Deszczu napewno nie zabrakło jej bo był taki okres ze po posianiu kukurydzy było dosc zimno i padało duzo deszczu. Teraz zrobiło sie cieplej a kukurydza dalej nie schodzi... Przymrozków tez nie było. Mysle ze problem tkwi w zbyt głębokim siewie. Jutro sprawdze te kiełki a moze przebronowac by ta kukurydze ??

#258 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 17 maj 2011 - 19:23

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? u mnie zasiana była 23 kwietnia i do tego baaaardzo głęboko. ziemia była głęboko uprawiona i siane ciężkim siewnikiem monosenem. głębokość na pewno około 10 cm.też myślałem że za głęboko bo sąsiad siał u siebie płytko i u niego szybko zeszła. no ale na dzień dzisiejszy u mnie też ładnie się prezentuje ma już po 2-3 listki i wszystko wygląda ok. wcześniej rozmawiałem o tym z takim gościem co uprawia po kilkadziesiąt ha i mówił że za głęboko to nic nie szkodzi chyba że pójdzie ulewny deszcz i zimno. no ale u mnie po siewie było bardzo ciepło i nie padało.

#259 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 17 maj 2011 - 19:30

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? No a u mnie akurat po siewie był tydzień zimnej i mokrej pogody i mineło ponad 2.5 tygodnia a kukurydza jeszcze nie schodzi ale mysle ze teraz pare dni pogody i moze cos ruszy a jak nie to sam nie wiem. Zerknijcie prosze jeszcze na drugi mój temat i pomóżcie mi dobrac odpowiednie opryski do zboza i kolejnosc zabiegów temat Opryski. Z góry dziekuje ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 17 maj 2011 - 20:15

Kiedy zaczynacie siać kukurydze? U mnie wzeszła kukurydza siana Monosenem na początku maja. Wschodzi jak na razie bardzo równo, siana gdy śnieg padał :D na głębokość 8cm, rozstaw w rzędzie 10,5cm.